Radiówka

damian551

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
2
Witam

Mam internet radiowy 512 kb/s i mam z nim problem.W godzinach popołudniowych transfer nie
przekracza mi 50 Kb tylko wacha się od 9 Kb do 40 Kb.A spokojnie powinien ciągnąć ponad 60
Kb.Internet dobrze mi działa tylko wieczorem i z rana.Jak wiecie co to może być to proszę o odpowiedź.
 

milosz0010

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2007
Posty
248
To jest nienstety wina tylko i wylacznie sieci. Przeciazenie serwera, po prostu wiekszosc ludzi surfuje w internecie w godzinach popoludniowych. Mozesz co najzwyzej pojsc do dosstawcy internetu i powiadomic go tym problemie, mowiac mu ze w umowe jest napisane ze masz miec 512 kb/s . Ja tam zrobilem - pomoglo
smile.gif
 

krzychu1991s

Użytkownik
Dołączył
Listopad 11, 2007
Posty
26
Zobacz ping do bramy domyślnej powinien być dos niski i w tym samym czasie do np.onetu
ja będzie duża różnica to znaczy ze ich łącza nie wytrzymują zapewne wyprzyczaja je od neostarady .
Jeżeli ping do bramy będzie wysoki lub będą utracone pakiety to zgłoś do nich, bo może być wina routera.
Mam internet radiowy 512 kb/s[/b]
ps. Ja mam radiówkę 256 kb/s i szybciej chodzi
<
.

pps. Najlepiej tym pakietem sprawdź ping -t -l 1000
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Originally posted by damian551
Witam

Mam internet radiowy 512 kb/s i mam z nim problem.W godzinach popołudniowych transfer nie
przekracza mi 50 Kb tylko wacha się od 9 Kb do 40 Kb.A spokojnie powinien ciągnąć ponad 60
Kb.Internet dobrze mi działa tylko wieczorem i z rana.Jak wiecie co to może być to proszę o odpowiedź.


tez mialem tego typu problem. to moze byc oczywiscie przeciazenie serwerow w twojej okolicy, ale ja bym predzej obstawil dostawce od ktorego masz radiowke.
Najlepiej dzwonic do nich codziennie ze ci nie dziala internet i albo ci to naprawia ( bo na 99% jest to ich wina) albo zerwij z nimi umowe z ich powodu czyli nie poniesiez zadnych kosztow jesli sie z nimi ugadasz no i najlepiej to zaloz sobie cos typu Neostrada, NETIA itp.


Mozliwe ze twoj dostawca ma jakies servery slabe i nie wyrabiaja ze wszystkimi urzytkownikami jak sie podlacza wszyscy naraz, wiec trzeba mu to przypominac i walczyc o swoje
<



Pozdrawiam :faja:

[ Dodano: 16-12-2007, 16:12 ]
Originally posted by krzychu1991s
Zobacz ping do bramy domyślnej powinien być dos niski i w tym samym czasie do np.onetu
ja będzie duża różnica to znaczy ze ich łącza nie wytrzymują zapewne wyprzyczaja je od neostarady .
Jeżeli ping do bramy będzie wysoki lub będą utracone pakiety to zgłoś do nich, bo może być wina routera.
<div class='quotetop'>CYTAT
Mam internet radiowy 512 kb/s
ps. Ja mam radiówkę 256 kb/s i szybciej chodzi
<
.

pps. Najlepiej tym pakietem sprawdź ping -t -l 1000[/b][/quote]



Z radiowkami to roznie bywa
<
moj kumpel ma radiowke 128kb/s i sciaga przez DC++ to ma takie Huby na miescie ze mu 4Gb sciaga w ciagu 20min
smile.gif
a normalnie ma jeszcze przyspieszenia w nocy
<


Pozdrawiam :faja:
 

damian551

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
2
Originally posted by zerocool+--><div class='quotetop'>CYTAT(zerocool)</div>
<!--QuoteBegin-damian551
Witam

Mam internet radiowy 512 kb/s i mam z nim problem.W godzinach popołudniowych transfer nie
przekracza mi 50 Kb tylko wacha się od 9 Kb do 40 Kb.A spokojnie powinien ciągnąć ponad 60
Kb.Internet dobrze mi działa tylko wieczorem i z rana.Jak wiecie co to może być to proszę o odpowiedź.


tez mialem tego typu problem. to moze byc oczywiscie przeciazenie serwerow w twojej okolicy, ale ja bym predzej obstawil dostawce od ktorego masz radiowke.
Najlepiej dzwonic do nich codziennie ze ci nie dziala internet i albo ci to naprawia ( bo na 99% jest to ich wina) albo zerwij z nimi umowe z ich powodu czyli nie poniesiez zadnych kosztow jesli sie z nimi ugadasz no i najlepiej to zaloz sobie cos typu Neostrada, NETIA itp.


Mozliwe ze twoj dostawca ma jakies servery slabe i nie wyrabiaja ze wszystkimi urzytkownikami jak sie podlacza wszyscy naraz, wiec trzeba mu to przypominac i walczyc o swoje
<



Pozdrawiam :faja:

[ Dodano: 16-12-2007, 16:12 ]
Originally posted by krzychu1991s
Zobacz ping do bramy domyślnej powinien być dos niski i w tym samym czasie do np.onetu
ja będzie duża różnica to znaczy ze ich łącza nie wytrzymują zapewne wyprzyczaja je od neostarady .
Jeżeli ping do bramy będzie wysoki lub będą utracone pakiety to zgłoś do nich, bo może być wina routera.
<div class='quotetop'>CYTAT
Mam internet radiowy 512 kb/s
ps. Ja mam radiówkę 256 kb/s i szybciej chodzi
<
.

pps. Najlepiej tym pakietem sprawdź ping -t -l 1000[/b]



Z radiowkami to roznie bywa
<
moj kumpel ma radiowke 128kb/s i sciaga przez DC++ to ma takie Huby na miescie ze mu 4Gb sciaga w ciagu 20min
smile.gif
a normalnie ma jeszcze przyspieszenia w nocy
<


Pozdrawiam :faja:[/b][/quote]


Właśnie jest w tym problem że nie moge założyć Neti.Jak bym mógł to już bym dawno jechał na Neti.A tak musze jechać na radiówce.
 

Miran

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2007
Posty
1
damian551 też miałem kiedyś Kablówkę i też miałem roże problemy... Nieraz internet działał świetnie a raz wcale... To już chyba każdy ma takie probelmy u nich...
Dam ci jedną radę zmień to jak najszynciej sie da... I kup sobie Netię.
smile.gif


POzdro
 

NeO)

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2007
Posty
7
Ja tesh mam radiówke... najgorsza żecz jaka człowiekowi może sie przytrafić... goście oszczędzaja jak sie da... pod nasz jeden slaby przekaźnik powinno być ok 10 urzytkowników a jest z 40. Wiadomo co się dzieje. Internet chodzi PRAWIE z prędkością światła
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Originally posted by damian551+--><div class='quotetop'>CYTAT(damian551)</div>
Originally posted by zerocool@
<!--QuoteBegin-damian551

Witam

Mam internet radiowy 512 kb/s i mam z nim problem.W godzinach popołudniowych transfer nie
przekracza mi 50 Kb tylko wacha się od 9 Kb do 40 Kb.A spokojnie powinien ciągnąć ponad 60
Kb.Internet dobrze mi działa tylko wieczorem i z rana.Jak wiecie co to może być to proszę o odpowiedź.



tez mialem tego typu problem. to moze byc oczywiscie przeciazenie serwerow w twojej okolicy, ale ja bym predzej obstawil dostawce od ktorego masz radiowke.
Najlepiej dzwonic do nich codziennie ze ci nie dziala internet i albo ci to naprawia ( bo na 99% jest to ich wina) albo zerwij z nimi umowe z ich powodu czyli nie poniesiez zadnych kosztow jesli sie z nimi ugadasz no i najlepiej to zaloz sobie cos typu Neostrada, NETIA itp.


Mozliwe ze twoj dostawca ma jakies servery slabe i nie wyrabiaja ze wszystkimi urzytkownikami jak sie podlacza wszyscy naraz, wiec trzeba mu to przypominac i walczyc o swoje
<



Pozdrawiam :faja:

[ Dodano: 16-12-2007, 16:12 ]
Originally posted by krzychu1991s
Zobacz ping do bramy domyślnej powinien być dos niski i w tym samym czasie do np.onetu
ja będzie duża różnica to znaczy ze ich łącza nie wytrzymują zapewne wyprzyczaja je od neostarady .
Jeżeli ping do bramy będzie wysoki lub będą utracone pakiety to zgłoś do nich, bo może być wina routera.
<div class='quotetop'>CYTAT
Mam internet radiowy 512 kb/s
ps. Ja mam radiówkę 256 kb/s i szybciej chodzi
<
.

pps. Najlepiej tym pakietem sprawdź ping -t -l 1000



Z radiowkami to roznie bywa
<
moj kumpel ma radiowke 128kb/s i sciaga przez DC++ to ma takie Huby na miescie ze mu 4Gb sciaga w ciagu 20min
smile.gif
a normalnie ma jeszcze przyspieszenia w nocy
<


Pozdrawiam :faja:[/b]


Właśnie jest w tym problem że nie moge założyć Neti.Jak bym mógł to już bym dawno jechał na Neti.A tak musze jechać na radiówce.[/b][/quote]


No to mowie dzwonic do admina codziennie i mowic mu ze nie dziala i ma robic zeby dzialalo.
W sumie to moze by sie nawet lepiej oplacalo wziasc jakis bezprzewodowy z ORANGE albo IPLUSA BLUCONNECTA
<
moze to bedzie lepiej chodzilo bo radiowka to roznie dziala
<



W szczegolnosci to nie wiedza adminow prowadzi do tych problemow jesli pogoda jest OK i sygnal no to wina admina
<



Pozdrawiam :faja:
 

czesci123

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 5, 2007
Posty
162
Ja tam powiem tak : Mam w domQ kompa i Laptopa mam firme komputerową itp i założyłem se do Laptopa Internet bezprzewodowy iPlus dla Film płace za niego 60 zł i nie ma za dużej rewelacji szczerze. A na PC mam radiówkę i to zależy jak jest serwer przeciązony jak nikogo nie ma to śmiga bardzo dobrze a jak wszyscy siedzą to jest kicha;/


Ale co to bezprzewodowych internetów typu iplus, orange go, lub od ery to nie polecam ! Gubią często zasięg itp.
 

Mat-eeX

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 4, 2007
Posty
31
ja bym na twoim miejscu skontaktował sie z adminem swojej sieci i powiedział o przeciązeniu lacz dostepowych
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Najczesciej wina lezy po stronie admina
<
nawet sie zrymowalo xD

To najczesciej administrator nie dba o swoj sprzet i ma czesto za slaby i potem jak ma tylu urzytkownikow to jak juz sie wszyscy wbija to jest kaszana ;/ i nic nie dziala.
Wiem to bo u mnie tez tak mam. chociaz nie powiem czasami bylo tak ze wszyscy siedzieli i dzialalo zajefajnie. No ale potem znowu cos sie stalo i nie dzialalo ;/ Wiec radiowka jako taka jest dobra tylko dlatego ze jest najtansza. A tak to czesto sa z nia jakies problemy ;/



Pozdrawiam :faja:
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Który to już temat typu "Mam radiówke i mi zwalnia" albo "mam radiówke i chce misć szybszą"? Chcesz szybciej? KUP SZYBSZE ŁĄCZE! Zwalnia ci? SKONTAKTUJ SIE Z DOSTAWCA! Naliczyłem że takich tematów jest tu 27... Co za dużo to niezdrowo prawda?
 
Do góry Bottom