Radiowka glupia umowa....co wy na to

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Witam
<


Od dluzszego czasu posiadam internet radiowy
<
mam wykupiona predkosc 512kb/s no i roznie to z tym bywa najczesciej jest tak ze net mi smiga mniej niz 100kb/s ;/ czyli nedza z bieda ;/
Tyle razy juz mowilem adminowi ze nie dziala i jest do bani pingi sa po 1500+ to normalnie sie w glowie nie miesci... a on mowi ze to nie od niego zalezy;/ np do godz 12 net smiga maksem ale po 12 juz muli jak nie wiem i potem dopiero o 24 zaczyna normalnie chodzic...? ja tam mu mowie ze to pewnie przez to ze koles ma jakis slaby sprzet i lacze i jak sie wszyscy urzytkownicy wbija to potem nic nie dziala jak powinno.... a on mi caly czas wkreca ze u mnie sa jakies zaklucenia... a gadalem z kumplem co tez ma od niego internet radiowy wykupiony tak samo jak ja 512kb/s no i mieszka zupelnie z innej strony mojej miejscowosci jakies 4km ode mnie no i o tej samej godzinie co u mnie muli gorzej niz by chcialo a nie moglo to u niego jest tak samo....

No a najfajniejsze jest to ze w umowie admin napisal ze :
"Predkosc ktora jest przez niego oferowana nie jest gwarantowana predkoscia "

Czyli wyglada na to ze internet bedzie mi mulil codziennie po 100kb/s a ja mu bede placil 50zl za to... ;/ no smiech na sali.... kombinuje caly czas jak tego kolesia udupic bo juz mnie zaczal wkurzac...

Planuje z kumplem mu sprawe w sadzie zalozyc bo juz sie nie da z tym kolesiem.... z tego wynika ze ten "pseudo" admin przeczytal gdzies w googlach jak sie zaklada wlasna siec i teraz nic nie dziala;/

Wiec moze zna ktos jakis argument na to zeby poprostu kolesia zagiac z tym ze bedzie mogl sie schowac z tym co napisal w umowie ze ta predkosc nie jest gwarantowana
<


Jesli ktos ma jakis pomysl prosze o info
<



Pozdrawiam :faja:
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Teraz praktycznie nie ma dostępnych łącz z prędkością gwarantowaną.
W neostradzie też taki dopisek jest.
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Originally posted by Kanciastoporty
umowa to umowa, widzialy galy co braly
Dokładnie, nic już teraz nie zrobisz, musisz czekać do końca umowy albo się wypisać i zapłacić zapewne kare. Większość dostawców internetu piszę w umowie, że nie oferuję gwarantowanej prędkości a jedynie jakąś jego część i jeśli prędkość nie będzie taka jak w umowie to masz prawo do reklamacji.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by zerocool
mam wykupiona predkosc 512kb/s no i roznie to z tym bywa najczesciej jest tak ze net mi smiga mniej niz 100kb/s
No i co w tym dziwnego?
http://test.4web.pl/ - Pokaże Ci tutaj jakie masz łącze i obliczy od razu średnią prędkość.
I jeszcze tutaj test upload/download:
http://www.speedtest.pl/

Ty myślałeś że jak masz łącze 512, 1024, ~2mb to z taką samą prędkością będzie download/upload? Przy łączu 128kb/s średnia prędkość to 16kb download.
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
Masz łącze asynchroniczne i upload zawsze będzie mniejszy od Downloadu.Nawet przy 6MB/S
download bedziesz miał 6120mb/s a upload 1530kb/s
 

bismak

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
33
Ja mam ten sam Problem..
Ale nie podpisywałem umowy
Wieczorem nawet gogle ciężko otworzyć a w dzień smiga jak powinien.
Gość pisze że windows mi się aktualizuje(mam wyłączone aktualizacje) każe mi wyłączać firewala i coś sprawdza... a po 5 minutach pisze"Pana komputer Aktualizuje się automatycznie i dlatego tak wolno chodzi, bo widze tu dużo połączeń z serwerem Windows" Ma to sens?
Ma ktoś może nazwę jakiegoś programu który sprawdza wykonywane "połączenia" bo ja mu nie wieżę.
W sobotę najwięcej ludzi siedzi na necie..A mi net całą sobotę net nie chodzi!!
Gość ma chyba jakieś problemy z Nadajnikiem
Całe szczęście że czekam już na umowę z Neti nie będzie musiał się z nim kłócić.
Jednak jakby ktoś miał taki program to niech pisze
smile.gif


Z Góry Dziękuje za pomoc.
 
Do góry Bottom