REDHAT & LAN

durda

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
41
zainstalowalem rh 7.1 ele cos nie moge skonfigurowac.
jestem w lan musze przeisc przez proxy , mam authorizacja
nie moge ustawic web browser

Jak to zrobic?
 

durda

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
41
Default na KDE - cos jak konquer.....

ale rowniez jest Mozilla


Pozdr. Durda

P.S. Fallen Angels jest cool
smile.gif
 
B

b4d4ss

Gość
no to jesli masz np. konq masz settings a tam configure konqueror, wchodzisz w to masz tam proxy zafajkowujesz wpisujesz serva proxy port i powinno dzialac ...
 

durda

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
41
Dzieki

no wlasnie juz dzialam na mozilla, ale jak mam zrobic ze bym widzial siec zakladowa?


pozdrowienia durda
 

Adzi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2001
Posty
128
Czyli ci chodzi o ogladania sieci LAN pod linuxem bo nie zrozumialem, jezeli tak to musisz dobrze skonfigurowac sambe w /etc/samba.conf ? Jezeli o to ci chodzi to moge ci napisac jak ja to robilem moze cos ci pomorze.
 

durda

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
41
wlasnie otwrotnie - mam linuxa i chce ogladac LAN na Win NT

i jak to zrobic

pozdr. durda
 
B

b4d4ss

Gość
kolega bardzo dobrze zauwazyl, mozna uzyc samby do ogladania katalogow windows w tej samej sieci.
w niedziele powinny znalezc sie ksiazki na stronie, miedzy innymi SAMBA wyd. O'REILLY po POLSKU, wiec bedziesz mogl sie dokladnie zapoznac z tym wszystkim.
pokrotce powiem jak to wyglada:
w jadrze kompilujesz usluge SMB (jesli nie masz wkompilowanej)
tworzysz plik konfiga
i montujesz usluge za pomoca smbmount.
przede wszystkim popatrz w jajku, ale domyslnie powinienes miec to wkompilowane.
 

Adzi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2001
Posty
128
Chyba przed zamontowaniem trzeba dodac proces: modprobe smbfs ale jak jestem w bledzie to poprawcie.
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
durda jesli kcesz moge ci poslac ksiazke o sambie po polsku przetlumaczona z angielskiego, w formacie pdf ktora ma stron 387 i jest z 2000 roku. jesli kcesz to ci moge ja przeslac tylko powiedz czy kcesz i daj meila.
 

durda

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
41
nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo nie doszlo

pewnie byl za duzy

viperek, zaladuj to na 217.97.87.155 please

dzieki

durda
 
Do góry Bottom