Rejestr baaardzo dziwny problem :/

hacker06

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2007
Posty
26
Witam wszystkich, problem opiszę od samego początku bo jest dość dziwny...

Otóż zakupiłem używany komputer od kolegi, zainstalowałem XP (łącznie z tworzeniem nowych partycji itp.) komputer był dosłownie czysty, zaintslowałem potrzebne mi programy i wszystko było ok. Lecz po około tygodniu gdy włączyłem komputer, włączył się tryb awaryjny z komunikatem, iż system wykrył błąd w rejestrze i odzyskał jego kopię poprawie, zresetowałem komputer i od razu się włączył. Kilka dni było okej, lecz gdy wróciłem ze szkoły, odpaliłem kompa i znów ten tryb awaryjny... Myślę sobie ok, coś musiało się spieprzyć, pozgrywam instalki na płytkę żeby nie ściągać od nowa i reinstalne winde... Lecz gdy zresetowałem komputer zaczął on się ciągle resetować podczas ładowania systemu, lub uruchamiać w trybie awaryjnym i pojawiały się komunikaty te same co poprzednio. Zrezygnowałem więc z nagrywania instalek i wziąłem się do roboty... Tym razem postanowiłem zaintslować windows XP Professional (przedtem był Home), wszystko było okej, zrobiłem całkowity format, formatowanie dysków itp. Pościągałem programy i cieszyłem się kompem... lecz nie długo :/.
Na następny dzień znów pojawiły się komunikaty w trybie awaryjnym, gdy uruchomie ponownie komputer włącza się ale przeczuwam, iż niedługo przestanie
<
. Gdy już uruchomi się ponownie wyskakuje komunikat, iż Windows przeprowadził nieprawidłową operację ble, ble ,ble. Ale gdy klikne nie wysyłaj wszystko gra... Sciągnąłem więc program do rejestru, przeskanowałem rejestr i naprawiłem złe(?) wpisy, lecz gdy skanuje rejestr co jakiś czas znów pojawia się po kilka błędych wpisów, co prawda już zaznaczonych jako bezpieczne do usunięcia, nie tak jak za pierwszym razem... I teraz w końcu pytanie do Was, drodzy forumowicze... Czy ktoś może mi powiedzieć co mam zrobić?! Reinstal windy nie pomaga... A może to wina któryś z podzespołów, lub sterowników? Mam stery tylko do karty graf. i karfty dźwiękowej, i nie wiem czy to, że nie mam sterów do płyty głownej o ile trzeba owe mieć, wywołuje ten bład? BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!!!

Pozdrawiam i przepraszam za błędy, literówki ale pisałem to na szybko

Hacker06
 

dezerter_af

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 26, 2007
Posty
62
czasem potrzebne sa stery do motherboarda
smile.gif

moze masz uszkodzony dysk ? włącz w biose SMART i zoabcz jakims progamem dysk czy niema badsectorow
smile.gif

jeszcze utworz partycje i zaninstaluj na innej niz poprzednio system i zobacz czy problem sie powtarza
smile.gif
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Wyskakują Tobie BOSD'y? Czyli takie niebieskie ekrany, jeśli tak podaj kod błędu. No i koniecznie sprawdź hardware który masz, może coś sprawia problemy.
 

hacker06

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2007
Posty
26
Jestem trochę początkujący więc prosiłbym o jakieś konkretne polecenia co mam zrobić po kolei
<

Z góry dziękuję.
 

dezerter_af

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 26, 2007
Posty
62
Jestem trochę początkujący więc prosiłbym o jakieś konkretne polecenia co mam zrobić po kolei
<

Z góry dziękuję.[/b]
1.zainstaul jakis progs do testow sprzetu
smile.gif
i sprawdz
2.utwóz kilka partycji i zainstaluj na jakiejs dalszej system
smile.gif

3. enjoyed it ;]
 

hacker06

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2007
Posty
26
Dzisiaj gdy uruchomiłem komputer wyskoczył taki komunikat na niebieskim tle:
Pojawił się problem i system Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawił się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zaintslowane. Jeśli to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu Windows, które mogą być potrzebne.

~~~~ Tutaj pisało jak mogę usunąć te oprogramowania przez tryb awaryjny~~


Informacja tachnczna
*** STOP: 0x00000050 (0xBF5DA40F,0x00000000,0xF7E50B54,0x00000002)


Gdy uruchamiam ponownie kompa wyskakuje ciągle to samoKwaśny

Porszę o pomoc!
 

hacker06

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2007
Posty
26
Szkoda tylko, że jak odpale kompa na tybie awaryjnym to ciągle ten sam błąd, a czasami inne wyskakują
<


Nie ważne oddam kompa koledze i kupie sobie nowego =

Dla tych, którzy wypowiedzieli się w temacie w ramach podziękowań POMÓGŁ leci.

Pozdrawiam.
 

surma

Użytkownik
Dołączył
Listopad 19, 2007
Posty
10
A może któryś z twoich instalków zawiera wirusy? Szybko zainstaluj antiwirusi i przeskanuj kompa.
 
Do góry Bottom