Rejestrowanie uruchamianych plików/folderów itp.

krisss117

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2007
Posty
38
Witam, szukam jakiegoś programu do rejestrowania uruchamianych plików/folderów. Albo jakiś program, który pokaże mi co ktoś robi ma moim komputerze, tzn. jakie pliki otwiera, do jakich folderów wchodzi. Będę bardzo wdzięczny - google nie pomaga :/

próbowałem "Podgląd zdarzeń" w Windows i niestety nie pomaga, nie pokazuje jakie foldery były otwarte ani jakie pliki :/

Proszę o konkrety :/
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
O co konkretnie chodzi? Jak ma wyglądać zawiadomienie o uruchamianym folderze/pliku? Ma to być w formie okna czy ma zapisywać dane do pliku?
 

krisss117

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2007
Posty
38
<div class='quotetop'>CYTAT(DISCOVERIOUS @ 9.05.2009, 7:07) <{POST_SNAPBACK}></div>
O co konkretnie chodzi? Jak ma wyglądać zawiadomienie o uruchamianym folderze/pliku? Ma to być w formie okna czy ma zapisywać dane do pliku?[/b]

Chodzi o to, że jeśli ktoś jest na moim kompie i korzysta z mojego profilu, to chce wiedzieć co otwierał, i gdzie wchodził, np. czy otwierał zdjęcie z pulpitu, albo plik tekstowy, i żeby to wszystko zapisywał do jakiegoś pliku np. "11:55 06.05.2009 c:\folder\folder\plik.jpg" - im wiecej informacji tym lepiej. W ostateczności to moze znacie jakies programy co można ukryć ich działanie, a zapisują co sie dzieje na ekranie do jakiegoś pliku avi. Ale raczej odpowiadała by mi ta pierwsza wersja, zapis co i o której godzinie było uruchamiane, na hdd.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
raczej nie widzialem nigdy takiego czegos w sieci gotowego. Ale napisanie tego ogranicza sie do zalozenia hookow na takie funkcje jak OpenFile itp.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
W WinXP prof. można wykorzystać audyt systemu pliku i wtedy wszystkie tego typu zdarzenia (zdefiniowane wcześniej) będą w dzienniku systemowym
 

krisss117

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2007
Posty
38
<div class='quotetop'>CYTAT(jurgensen @ 9.05.2009, 11:50) <{POST_SNAPBACK}></div>
W WinXP prof. można wykorzystać audyt systemu pliku i wtedy wszystkie tego typu zdarzenia (zdefiniowane wcześniej) będą w dzienniku systemowym[/b]
hmm .... może coś więcej na temat tego? Pod jakim hasłem tego szukać?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Zapewne chodzi mu o wykorzystanie cech systemu plików np. FAT, NTFS. Jaki Ty masz? (Mój komputer > PPM na nazwę dusku > Właściwości)
run > eventvwr
Google
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Zdarzenia systemowe... poniżej funkcja w delphi do zdarzenia otwarcia folderu:
Kod:
function SelectDirectory(const Caption: string; const Root: WideString; var Directory: string; Options: TSelectDirExtOpts = [sdNewUI]; Parent: TWinControl = nil): Boolean; overload;
 

krisss117

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2007
Posty
38
<div class='quotetop'>CYTAT(DISCOVERIOUS @ 9.05.2009, 17:15) <{POST_SNAPBACK}></div>
Zapewne chodzi mu o wykorzystanie cech systemu plików np. FAT, NTFS. Jaki Ty masz? (Mój komputer > PPM na nazwę dusku > Właściwości)
run > eventvwr
Google[/b]

Jak już wcześniej pisałem, gdy włączam eventvwr to nie pokazuje mi nic na temat otwieranych folderów, a w Google szukałem i włączyłem to i zaznaczyłem w zasadach inspekcji wszystko. System plików NTFS i FAT32.

Jakieś inne propozycje ?

Nie znam się na programowaniu.
 
K

Khalt

Gość
To się z nim zapoznaj :p - przydaje się, jak widzisz, w różnych sytuacjach. A żałować zapewne nie będziesz ...
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Ale tu nie trzeba programować. Wystarczy (jeślu FS jest NTFS) w edytorze GPO ustawić włączony audyt dostępu do obiektów (w tym zaznaczyć, jakie akcje mają być rejestrowane), a następnie włączyć je dla poszczególnych obiektów (plików, folderów)
 

krisss117

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2007
Posty
38
<div class='quotetop'>CYTAT(jurgensen @ 10.05.2009, 10:19) <{POST_SNAPBACK}></div>
Ale tu nie trzeba programować. Wystarczy (jeślu FS jest NTFS) w edytorze GPO ustawić włączony audyt dostępu do obiektów (w tym zaznaczyć, jakie akcje mają być rejestrowane), a następnie włączyć je dla poszczególnych obiektów (plików, folderów)[/b]
A konkretnie w której gałęzi to znajdę ?
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Teraz dokładnie nie pamiętam (nie mam pod ręką żadnego komputera z Windowsem), ale zdaje się, że w security settings (na 95%)
 
Do góry Bottom