Resetowanie się PC

Arnven

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 23, 2007
Posty
3
Witam wszystkich !
(Nie wiem czy dobry dział,ale wydaje mi się,że ten najlepiej pasuje)

Od kilku dni mam problem z resetowaniem się PieCka,nie wiem czemu... :kreci: robiłem formata też nie pomogło,ale zrzucałem pliki z przed formata i może tam był jakiś wir.
Tylko,że Kaspersky 6 nic nie wykrywa...
Proszę o pomoc,może ktoś spotkał się z czymś takim.

P.S temperatura CPU jest OK
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
1.Czy instalowałeś Kaspersky'ego przed formatem ?
2.Sprawdź kable zasilania od dysku twardego,ale najpierw odpowiedz na pytanie (być może trzeba będzie kable,lub wtyczki wymienić na nowe)
 

Arnven

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 23, 2007
Posty
3
Kaspersky 6 mam od kilku miesięcy ,a kable są dobrze podłączone jeżeli o to ci chodzi
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Dokupiles do komputera jakis sprzet ? Nagrywarke ,cd-rom , karte graficzna ?
Moze jest to spowodowane tym ze twoj zasilacz ma za slaba moc.
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
A ja was zaskoczę...jeżeli masz nieoryginalny klucz do kaspersky'ego...to przyczyną może być właśnie on...nie wirus tylko antywirus
<

Sam tak miałem,odinstalowałem i jest OK
skombinuj lepszy klucz jeżeli jest tak jak napisałem
<
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Skłaniam się do tego co napisał FDJ. Raczej nie wydaje mi się, aby to była wina av-raczej typowo sprzetowa. Zasilacz albo konflikt sprzętowy, ewentualnie sprawdz testami RAM. No, kondensatory na płycie głównej tez robią rózne cuda-ich wymiana może tez rozwiązać problem.
Tak czy inaczej nalezy po kolei wykluczać wszystkie ewentualności
<
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Originally posted by Czak
A ja was zaskoczę...jeżeli masz nieoryginalny klucz do kaspersky'ego...to przyczyną może być właśnie on...nie wirus tylko antywirus
<

Sam tak miałem,odinstalowałem i jest OK
skombinuj lepszy klucz jeżeli jest tak jak napisałem
<

Jak ja miałem nieogryginalny klucz (z czarnej listy) to tylko nie pobierał aktualizacji, ale nie wyłączał kompa. Ja bym podejrzewał problem sprzętowy. Sprawdź w ustawieniach systemu, czy jest zaznaczona opcja restartu po krytycznych wyjątkach:

panel sterowania -> system -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie [ustawienia]-> awaria systemu -> automatycznie uruchom ponownie [].

Jeśli jest zaznaczone, to odznacz i zobacz, czy przed restartem nie pojawia się blue screen
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Originally posted by jurgensen+--><div class='quotetop'>CYTAT(jurgensen)</div>
<!--QuoteBegin-Czak
A ja was zaskoczę...jeżeli masz nieoryginalny klucz do kaspersky'ego...to przyczyną może być właśnie on...nie wirus tylko antywirus
<

Sam tak miałem,odinstalowałem i jest OK
skombinuj lepszy klucz jeżeli jest tak jak napisałem
<

Jak ja miałem nieogryginalny klucz (z czarnej listy) to tylko nie pobierał aktualizacji, ale nie wyłączał kompa. Ja bym podejrzewał problem sprzętowy. Sprawdź w ustawieniach systemu, czy jest zaznaczona opcja restartu po krytycznych wyjątkach:

panel sterowania -> system -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie [ustawienia]-> awaria systemu -> automatycznie uruchom ponownie [].

Jeśli jest zaznaczone, to odznacz i zobacz, czy przed restartem nie pojawia się blue screen[/b]
Mi się resetował,najczęściej jak przeglądałem stronki...
Odinstalowałem KIS 6 i wszystko było OK
 

Arnven

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 23, 2007
Posty
3
Resetuje się...a raczej resetował najczęściej jak coś ściągałem z netu ;] od instalowałem Kaspersky i ustało.
Dzięx Czak,oczywiście dałem pomógł
smile.gif
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Ja przez miesiąc używałem KAV z nieoryginalnym (zablokowanym kluczem) i nie resetował mi się komputer. Ale z doświadczenia wiem, że co użytkownik, to nowy przypadek
smile.gif
. Przepraszam za wprowadzenie w błąd mea culpa
 

lazarus

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2004
Posty
8
Miałem podobny problem, z tym że na oryginalnym sprzęcie. Komputer resetował się, jednak po reinstalacji windowsa wszystko działało poprawnie. Oczywiście do czasu, aż po miesiącu znowu zaczął się resetować, kolejna reinstalacja podbny skutek, z tym że resety się nasilały. W końcu doszedłem do wniosku, że to może być wina zasilacza i istotnie była
<
Teraz wszystko jest w porządku od dłuższego czasu.
Co do tego Kasperskiego i nieoryginalnego keya to raczej wątpię : o Odinstalowanie go mogło oczywiście pomóc (mniejsze obciążenie or sth like that ; o). W każdym razie jak problemy pojawią się znowu to na 99 % chodzi o zasilacz
smile.gif
 

Matheex

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
94
no wlasnie, FDJ ma racje jak np kupiles Nagrywarke i nie dopioles jakiegos kabla to wychodzi blue screen sam sie o tym przekonalem xD ale jak problem rozwiazany to ok
 
M

maciek_

Gość
Hmm.. u mnie też pojawił się taki problem. Wczoraj odszedłem od kompa na pare minut (WC
<
), wracam, patrze, okienko logowania. Okazało się, że komputer się zresetował (był ScanDisc, więc nie było to 'uruchom ponownie'). Myślałem, że to może przez spadki napięcia, ale nie. Dodam też, że mam KIS 6.0 z keyem poloryginalnym, ale nie na czarnej liscie, chyba.
<
 

kebtro&#33;

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2007
Posty
22
A kiedy ostatnio czyściłeś kompa od środka?? Kurz i pył bardzo wyniszczają sprzęt, co może być przyczyną restartów.
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
Originally posted by Arnven
Resetuje się...a raczej resetował najczęściej jak coś ściągałem z netu ;] od instalowałem Kaspersky i ustało.
Dzięx Czak,oczywiście dałem pomógł
smile.gif
...wydaje mi się,żę problem został rozwiązany
<
 
M

maciek_

Gość
Originally posted by kebtro!
A kiedy ostatnio czyściłeś kompa od środka?? Kurz i pył bardzo wyniszczają sprzęt, co może być przyczyną restartów.
Hmmm o tym nie pomyślałem, w środku straszny syf mam.
 

breaker

Użytkownik
Dołączył
Luty 26, 2005
Posty
77
Procek jak sie przegrzeje to sie komp wylacza , a jak jest zapchany kurzem to moze go nie wentylowac , kup takie sprezone powietrze w puszcze w komputerowym i go wyczysc dla pewnosci , bo przy gorszych zadaniach bedzie sie nagrzewal i sie komp wylaczy , moze to dlatego wina

Pozdro
 

Daniel24a

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 27, 2007
Posty
63
Ja miałem też problemy z resetowaniem pc
Najczęstrze błędy tego to
Win padł lub źle zostł zainstalowany
Zasilacz już nie wytrzymuje
Procesor się przegrzewa należy go wyczyścić

To wszystko z mojej strony
 
Do góry Bottom