rh 7.0

ya23

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 28, 2001
Posty
4
zainstalowalem sobie red hata 7.0, na pierwszym dysku mam winde, na drugim lina. Kiedy chce bootowac z lina wyskakuje mu tylko "LI" i koniec.... co z tym zrobic? aha, przy instalacji wybralem ten dysk jako root (/)
 

Diedrot

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2002
Posty
21
heh miałem to samo :))))

Ja zrobiłem to tak - wziąłem w łapy Partition Magic i:
pierwsza partycja dla wina
druga partycja dla wina
trzecia dla wina
czwarta to swap
piata to /
Zainstalowałem lina (pamiętaj o dyskietce startowej) a dalej miałem możliwość botowania obu systemów dzięki PQBoot (zainstalowany razem z Partition Magic).
Swoją drogą to mam uprzedzenia do RH 7.0 (chłopaki na UAM`ie w Poznaniu twierdzą że ma problemy jeśli leży obok windowsa i to w moim przypadku się sprawdziło) więc może lepiej załatw sobie 7.2 lub 7.3 z nimi nie miałem problemu....
 
B

b4d4ss

Gość
hmmm mialem cos podobnego na nowym slacku ale to tylko i wylacznie z mojej winy bo robilem wszystko mechanicznie i nie czytalem co mi sie pojawia byl to ewidentny blad zainstalowania kernela,ale przyczyny glownie maga byc 2 wlasnie albo kernel albo lilo na twoim miejscu przeinstalowal bym samo lilo i zobaczyl jak to bedzie chodzic
moze byc wlasnie tak ze wystarczy samo przeinstalowanie loadera i wszystko pojdzie okey.

a i najwazniejsze jak sie kolega zapytal powyzej gdzie to lilo wladowales ?
 

ya23

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 28, 2001
Posty
4
to moj pierwszy linux, nie wiem jak przeinstalowac lilo.... no chyba ze calego linuxa? instalowalem go tak jak winde :> czyli next, next..... moge go przeinstalowac, powiedzcie co zmienic.... u mnie rh jest na osobnym dysku, wiec z winda nie powinno byc problemu... lilo uruchamiam z dysku, startowke stworzylem, ale dyskietka padla
<
 

owoc84

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2002
Posty
7
Najprawdopodobnie LILO ma konflikt z BIOS-em.
To nie jest duży problem. Jest kilka sposobów:
1. Nie instaluj LILO, zrób sobie dyskietke startowš linuxa ( możesz to zrobić z Windowsa) i zainstaluj no. Grub'a możesz go znależc na stronie producenta http://grub.org/software/grub
Ewentualnie:
2. Zrób sobie Loadlin (na poczštek wystarczy zakładajšc że masz Win98):
- na dysku c: robisz sobie katalogi loadlin i vmlinuz.
- kopiujesz z płyty RH Loadlin.exe (jest on w X:dosutils , gdzie x to twój cd-rom) do katalogu loadlin.
- skopiuj jšdro z x:dosutilsautobootvmlinuz do katalogu vmlinuz.
- następnie usuwasz artubut "tylko do odczytu" z pliku Msdos.sys (jest on na dysku c:)
- edytujesz plik Msdos.sys w notatniku i zmieniasz
linijke BootGui=1 na BootGui=0 i zapisujesz zmiany
- uruchamiasz notatnika i piszesz coœ takiego:
"cd loadlin
loadlin c:vmlinuzvmlinuz root=/dev/hda2 ro"

oczywiœcie tam gdzie jest hda2 podajesz partycje na której jest linux (ja dałem tylko przykład)
- zapisujesz to wszystko na dusku c: pod nazwš linux.bat
- teraz uruchamiasz kompa ponownie i system sie nie odpala tylko pisze c:> (czeka na twojš decyzje)
- piszesz win aby uruchomić windowsa lub linux aby uruchomić linuxa
Proste?
Proste
Powodzenia!!!
Pozdrawiam Owoc84
 
B

b4d4ss

Gość
nie odnosze wrazenia zeby byl to konflikt z biosem, instalowalem line na hmmmm "kilku" kompach nie mialem z tym nigdy problemu...
jesli jestes poczatkujacym userem ja bym proponowal wladowac plytke z linem dac mu setup po zbootowaniu i reconfiguracje istniejacego systemu, byc moze pomoze, i czytaj dokladnie to co ci sie wyswietla, szczegolnie przy instalacji lilo, daj mu instalacje lilo na partycji linuxowej, wedlug mnie powinno pomoc...
 

ya23

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 28, 2001
Posty
4
thx za pomoc, dzis wieczorem pokombinuje i powiem co zmajstrowalem...
btw: za ile mozna kupic monitor color 14"?
smile.gif
 

owoc84

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2002
Posty
7
Z tym biosem to powołuje się na ksišzkę "Po prostu Red Hat Linux 7.1" Harolda Davisa.
 
B

b4d4ss

Gość
Z tym biosem to powołuje się na ksišzkę "Po prostu Red Hat Linux 7.1" Harolda Davisa.[/b]

ja rowniez nie powiedzialem ze cos takiego moze nie miec miejsca ;], po prost ja nie spotkalem sie nigdy z takim problemem ...
 
Do góry Bottom