Router do domu jaki?

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem routera do domu. Biorę pod uwagę różne firmy: Philips, D-link, i inne.
Nie znam się na tym zbytnio więc proszę was o pomoc w doborze routera. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Proszę mi coś polecić z routerów.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Polecam droższe modele Linksysa, jedne z najfunkcjonalniejszych, a po instalacji softa Tomato ma duże możliwości...
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 27.04.2009, 14:52) <{POST_SNAPBACK}></div>
Polecam droższe modele Linksysa, jedne z najfunkcjonalniejszych, a po instalacji softa Tomato ma duże możliwości...[/b]
Chodzi o to że mam neta z neti i oprócz kompa stacjonarnego chce mieć neta także na psp (Play Station Portable jak by ktoś nie wiedział
smile.gif
)
Interesuje mnie gównie router dla którego ściany nie będą miały większego znaczenia, przesył danych żeby był dość spory i wolę coś tańszego do 200 zł.

A co myślicie o tym: TP-Link TD-W8900GB?

Jeszcze mam takie jedno pytanie. Czy jeśli kupie router to mogę 1 komputer stacjonarny podłączyć do niego kablem czy musi to być przez kartę wifi? Jeśli jest możliwość kablem to jak (router kablem do kompa przez kartę sieciową)??
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Tak, będziesz mógł podłączyć kablem router do komputera (zwykły RJ-45). Ot i cała filozofia routera, że możesz podłączyć do niego kilka komputerów xD Jeżeli router ma również wbudowany Access point to udostępnia WiFi. Osobiście dość długo mam już DI-524 tak jak kolega wyyyżej. Wystarcza mi w zupełności. PSP też miałem, przeglądanie internetu nie sprawiało mi żadnego problemu. Jeżeli masz dużo pieniędzy, bierz coś z wyższej półki. Jeżeli zależy ci tylko na internecie możesz brać DI-524.
 
Do góry Bottom