Router i laptop

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Dobry dzień wszystkim
<
Niedawno kupiłem router (D-Link DI-524) po to aby łączyć się z internetem bezprzewodowo. Ze skonfigurowaniem był problem ale jakoś przez to przeszłem
<
Wszystko gra jak należy, ale gdy chce się podłączyć kablem od dostawcy prosto do laptopa to jest problem. Mam windows VISTA. No i podłączam, czekam, czekam no i mi komunikat wywala trwa identyfikowanie sieci... Po 20 minutach nadal to samo... Gdy przeżucam kabel od inetrnetu spowrotem pod router a kabel od routera do laptopa to wszystko działa
<


Wie ktoś może co zrobić aby kabel podłączony bezpośrednio do laptopa działał?

Jeśli nie ten dział to przepraszam - jestem tu nowy ^^
<
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Gdy nie miałem routera to działał
<
Gdy nie mogłem skonfigurować routera to też działał ;] A gdy już skonfigurowałem to nawet nie sprawdzałem czy działa
<


Kabel bez przeplotu.
 

ForFun

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2008
Posty
73
Wsadź do laptopa, wyłącz modem i włącz z powrotem.
I już.
Modem zapamiętuje MAC adres.
Na przyszłość ustaw sobie MAC adres w rutku ten sam co masz w lapku.
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Niestety nie pomogło
<
Zrobiłem tak jak pisałeś - podłączyłem kabel od dostawcy, wyłączyłem i włączyłem ponownie modem. Nadal to samo...

A przez router jest ok
<
 

ForFun

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2008
Posty
73
W takim razie spróbuj ustawić adres MAC karty sieciowej w laptopie taki jak masz w ruterze.
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
eee, nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś
smile.gif
mi chodzi o to:

Dostawca inetrnetu <<<---kabel----->>> Router <<<----siec wifi lub kabel--->>> Laptop (tak działa)

Dostawca inetrnetu <<<---kabel----->>> Laptop (tak nie działa, jest napisane ,,trwa identyfikowanie sieci'')

I jeszcze mam pytanie
smile.gif
Założyłem już jeden temat a nie chce mi się otwierać drugiego
<
Czy jest możliwość ,,odczytania'' numeru IP osoby z GG która ma mnie na liście kontaktów? Próbowałem z Power GG ale ta osoba ma wyłączoną obsługe połączeń bezposrednich :/ Dzięki za odpowiedź
smile.gif
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Jesli osoba ma wyłaczone połaczenie (peer to peer) to nigdy ci ni wyswietli jej IP
<
 

SilesianMan

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2008
Posty
7
Z wyłączonymi nie da się ale to spróbuj z tym : powiedz tej osobie, że chcesz jej coś przesłać i żeby włączyła tą obsługę.
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Dobra, fenk ju wery macz za odpowiedź
<
A ma ktoś może pomysł z routerem i kablem
smile.gif
?
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
No kabel ktoy przychodzi od IPS jest bez przeplotu (masz viste, "identyfikowanie", sorry zapomnialem ze pisales ze masz wiste
<
). Czyli albo zamienisz kabel. Albo uzyjesz switcha, routera, czego kolwiek. Albo kupisz sobie lepsza karte, ktora sama sobie krosuje kable.
Pozdrawiam nameless ....
 

tekenxp

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 24, 2007
Posty
5
<div class='quotetop'>CYTAT(The @ 29.05.2008, 17:01) <{POST_SNAPBACK}></div>
eee, nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś
smile.gif
mi chodzi o to:

Dostawca inetrnetu <<<---kabel----->>> Router <<<----siec wifi lub kabel--->>> Laptop (tak działa)

Dostawca inetrnetu <<<---kabel----->>> Laptop (tak nie działa, jest napisane ,,trwa identyfikowanie sieci'')[/b]
W 99% przypadkow dostawcy mają tak to poustawiane że ip jest przypisywane z MAC adresu w pierwszym wypadku ktory podajesz router ma prawidlowy MAC adres zostaje mu przypisany adres ip i siec działa. W drogim przypadku serwer DHCP niema adresu MAC w swojej bazie i mu nic nie przypisuje stąd twoj brak neta na laptopie.
Jesli w laptopie masz mozliwosc zmiany MAC adresu to zmien go na taki jaki ma router i wszystko bedzie chodzic
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
@ UP
Od kiedy server dhcp korzysta z macow? Moze miec wlaczona filtracje, ale to inna bajaka. Klient wysyla zapytanie do calej sieci o server dhcp (podaje przy tym ostatni swoj IP jaki otrzymal), server sie odzywa i nadaje mu taki jaki jest obecnie wolny (moze byc ten sam co ostatnio, ale nie musi), nadaje jeszcze ip bramy i servery dns.
Do autora tematu:
Jak podpinasz sie kablem (do laptopa) to router jest wlaczony do sieci (moze ma taki sam mac i sie gryza?)? Najlepiej by bylo jakbys powiedzial jak skonfigurowales tego routera. Nie kozystales z wizzarda? Moze to cos z twoja wista nie tak? Wyglada na to ze vista czeka na server dhcp (moze go nie ma, czyli sa statyczne ipki). Muszisz troszke wiecej informacji podac. Niech ci isp to zrobi
<

To zrob restet routera i zobacz czy bedzie dzialac.
Pozdrawiam nameless .....
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Dzięki wszystkim za odpowiedzi
smile.gif
Tylko nie wiem czy mnie dobrze rozumiecie
<
Mój problem polega na tym...

Pewnego słonecznego dnia, chciałem założyć inetrnet
<
Zadzwoniłem do biura euro-netu (tak sie nazywa mój dostawca
<
) no i chyba się domyslacie co powiedziałem
<
P Jak już wszystko popodłączali czieszyłem się internetem xDD Po 3 latach kupiłem laptopa (niedawno
<
) No i wpadłem na pomysł, żeby kupić router (wtedy mogłem mieć inetrnet i w komputerze i łączyć się bezprzewodowo w laptopie). Ze skonfigurowaniem routera był problem ale jakoś sobie z tym poradziełm... Wszystko działało jak należy:

ISP -----> router D-LINK DI-524 -----> (sieć WiFi) --> laptop

Internet przez router działał bez problemu. Tak skonfigurowałem router:

448c529d2bf9379d.jpg


Działało, działało i działało
<
aż pewnego dnia naszła mnie chęć odłączenia kabla od ISP od routera do laptopa xD No i niestety:

ISP -----> laptop

Internet nie działał... No i ten tekst:

7165460e7b1f8d62.jpg


I teraz nadal łącze się przez router (internet działa) no i się zastanawiam dlaczego mi nie chce działać kabel od ISP...
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Kabelek nie dziala ci pewnie dlatego, ze twoja wista chce dostac numerki od servera dhcp (tak jak dostaje przy polaczeniu z routerem). Muszisz swojej wiscie wyperswadowac, ze nie ma na nic czekac tylko uzywac tych numerkow ktore ty jej podasz. W Viscie robi sie to podobnie jak w XP, muszisz znalezc w panelu polaczenia sieciowe i tam odpowiednio klikajac i wpisujac te same numerki w tych samych polach i powinno dzialac.
Pozdrawiam nameless ......
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
Mam viste od niedawna
<
Ale sądze że XP jest 100 razy lepszy xD Spróbuje i napisze
smile.gif


edit:

Działa
smile.gif
) Dzięki bardzo
smile.gif
 
Do góry Bottom