router

marekmaz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2007
Posty
2
Czy jest możliwość obejść hasło i login w routerze?
Niestety nie pamietam nazwy routera, ale fabrycznie ustawiony router był:
login:admin
hasło: epicrouter
Dlaczego hcę to zrobić?
do soboty było wszystko ok.
Mamy sieć i nadszedł moment, że ludziom zaczęły wolno otwierać się strony lub wcale.
Okazało się ze niektóre osoby zrobiły sobie dodatkowa siec w domu (2 3 komputery) i np. poberały filmy własnie bezposrednio na 2, 3 komputerach.
Dlatego poprzez router zanlokowałem im karty sieciowe dodatkowych komputerów i pozostawiłem 1 komputer aktywny (zresztą wg,umowy). Wtedy jakiś "dowcipniś" (nie jestem pewien który) obszedł hasło i login -ZMIENIŁ JE i ograniczył mi predkość do mninimum - wymieniłem kartę sieciową na inna i teraz jest wszystko OK.
Oczywiście mogłem zrobić reset routera, ale Chodzi mi o obejscie hasła zobaczyć i zrobić skan zmian - pokazać gościowi i idpiąć go całkowicie,
Dlatego jeżeli jest możliwość dokonania zalogowania sie do routera bez koniecznosci resetowania - to jak można to zrobić??

Pozdrawiam
 

icewielki

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2007
Posty
15
tylko podstepem chyba ze chcesz spedzic cale zycie na brutforsie
jezeli faktycznie zmienili ci chasla i jest to twoj router to zmien adres swojego kompa na adres routera, zainstaluj jakiegos IIS lub apache spreparuj strone z logowaniem do routera tak jak sie zaloguje to zdobedziesz chaslo router oczywiscie odlacz od sieci na jakis czas gosc pomysli ze go odcioles wiec zapewne sie zaloguje by sobie wlaczyc tego neta chyba ze mowisz nieprawde to wtedy zonk ..

pozdrawiam
 

marekmaz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2007
Posty
2
Originally posted by icewielki
tylko podstepem chyba ze chcesz spedzic cale zycie na brutforsie
jezeli faktycznie zmienili ci chasla i jest to twoj router to zmien adres swojego kompa na adres routera, zainstaluj jakiegos IIS lub apache spreparuj strone z logowaniem do routera tak jak sie zaloguje to zdobedziesz chaslo router oczywiscie odlacz od sieci na jakis czas gosc pomysli ze go odcioles wiec zapewne sie zaloguje by sobie wlaczyc tego neta chyba ze mowisz nieprawde to wtedy zonk ..

pozdrawiam

Witam,
Dzięki za odpowiedz.
Opisałem prawdę. Jednakże myślałem, że dostanę szybką odpowiedz.
Teraz już mi nie jest nic potrzebne.
Całkowicie odpiąłem gościa, dokonałem resetu routera, wprowadziłem ponownie ustawienia i teraz jest wszystko OK>

Pozdr.
 

Adi32

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 19, 2008
Posty
10
Originally posted by icewielki
tylko podstepem chyba ze chcesz spedzic cale zycie na brutforsie
jezeli faktycznie zmienili ci chasla i jest to twoj router to zmien adres swojego kompa na adres routera, zainstaluj jakiegos IIS lub apache spreparuj strone z logowaniem do routera tak jak sie zaloguje to zdobedziesz chaslo router oczywiscie odlacz od sieci na jakis czas gosc pomysli ze go odcioles wiec zapewne sie zaloguje by sobie wlaczyc tego neta chyba ze mowisz nieprawde to wtedy zonk ..

pozdrawiam

Można jak dla nooba? Nie rozumiem kwestii: "zainstaluj jakiegos IIS lub apache spreparuj strone z logowaniem do routera tak jak sie zaloguje to zdobedziesz chaslo".

Mianowicie, nie rozumiem pojęć:

- spreparuj strone z logowaniem
- IIS
 
Do góry Bottom