Router

Kristof200

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
22
Czesc mam pytanie czy da sie zablokowac routera dla drugiego uzytkownika nawet jesli jest podlaczony kablem ??Jakies hasło na niego zalozyc czy cos ??
 

Nonia

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2008
Posty
1
Jest taka Opcja .Jak masz "router" Odwróć Go to , masz przez Producenta Opisany link itd w tym panelu Logujesz się i Ustawiasz
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Chcesz zalozyc haslo na internet? Tak sie nie da.
Jesli chcesz zalozyc haslo do panelu adminstracyjnego to mozesz to zrobic na stronie routera.

Pozdrawiam nameless ...
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
Filtracja mac,Ukryj SSID dla tego komputera,wyłącz DHCP (Wyższa szkoła jazdy) włącz szyfrowanie WEP/WPA/WPA2 (jeśli twoja sieciówka na to pozwala)
Liste odfiltrowanych od sieci komputerów.. Możliwości jest kilkanaście. trzeba tylko ruszyć głową.
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
No to ladnie sie zakomplikowalo. Jaki to jest router? Kablowy czy wifi? (ja myślałem o kablowym).

Alliata,
jesli ktos jest podlaczony kablem to raczej ukrywanie SSID nic nie pomoze, a tymbardziej wlaczenie WPA2
<

Mysle za tworca tematu powinien cos wiecej napisac, bo nie bedziemy tak zgadywac.

Pozdrawiam nameless ....
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
można też własnie dhcp wyłączyc i jakiś ekstremalny ip przydzielić routerowi to jak ktoś się mało zna to nie będzie umiał bramy sieciowej ustawić.
 

Kiui

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 27, 2008
Posty
12
ja na twoim miejscu bym włączył filtrowanie MAC np. w Dlink jest to zwykle w zakładce Advenced->Filters-> MAC Filters. sam tak robię.(mam wifi i nie chce mi się bardzo bawić w ustawianie kodów WPA).
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(Alliata @ 18.09.2008, 22:42) <{POST_SNAPBACK}></div>
Filtracja mac,Ukryj SSID dla tego komputera,wyłącz DHCP (Wyższa szkoła jazdy) włącz szyfrowanie WEP/WPA/WPA2 (jeśli twoja sieciówka na to pozwala)
Liste odfiltrowanych od sieci komputerów.. Możliwości jest kilkanaście. trzeba tylko ruszyć głową.[/b]
SSID ukrywa się dla sieci bezprzewodowej tak samo szyfrowanie WEP/WPA/WPA2 jest w sieciach bezprzewodowych. Jak się ustawi kartę sieciową w tryb nasłuchiwania promiscuous i zacznie się nasłuchiwać to i tak w trakcie łączenia nowego użytkownika do sieci przechwycimy SSID. Czemu DHCP wyższa szkoła jazdy? Wyłączamy usługe DHCP, przedział adresów IP ustawiamy na jakiś który trudniej odgadnąć i ustawiamy osobno ręcznie w każdym komputerze statycznie IP, osoba z nie ustawionym = osoba bez internetu.
W niektórych routerach jest taka opcja do blokowania block list. Kiui: W sumie filtrowanie takie też jest mało skuteczne bo możemy przechwycić MAC komputerów które są uprzywilejowane do korzystania z łącza zmienić swój adres MAC oczywiście nie fizycznie i my też jesteśmy uprzywilejowani, oczywiście najpierw musi odłączyć się osoba która jest naprawdę uprzywilejowana.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Albo skuteczniejsze zabezpieczenie:

Postawić w sieci serwer proxy (np. o adresie 10.45.1.1) i na routerze zablokować wszystkie połączenie, nie pochodzące z adresu serwera proxy (10.45.1.1). Serwer proxy można dowolnie skonfigurować, np. na hasło. W przypadku ustawienia przez kogoś ręcznie IP serwera proxy, szybko się zorientujesz
 
Do góry Bottom