Rozszyfrowanie archiwum rozmów gadu gadu 8 / 10.

Status
Zamknięty.

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Witam, piszę ten temat gdyż jakiś czas temu jeden z użytkowników prosił mnie w tej sprawie o pomoc a sądzę, że informacje tutaj zawarte mogą pomóc i innym.

Mianowicie udostępniam we chwili obecnej narzędzie które pozwala rozszyfrować archiwum rozmów komunikatora gg 8 / 10.

Rozszyfrowanie ma wyłącznie sens kiedy na profil użytkownika zostało nałożone hasło profilowe. W innym wypadku archiwum nie jest szyfrowane.

Takie rozszyfrowanie można wykonać poprzez sam komunikator jeśli archiwum zostało zaszyfrowane na tym samym komputerze ( po zalogowaniu na konto > opcje gadu gadu > zdejmij hasło z profilu ).

Jeśli profil jest uszkodzony lub niepełny pomóc może wyłącznie udostępniane przeze mnie narzędzie.

Udostępniam archiwum z kodem źródłowym oraz skompilowanym programem dla preferowanej platformy systemowej tj microsoft windows. Program ten powinien również pracować w emulatorze wine dla systemów linux / unix / macosx.

Obecna wersja różni się tym, że wyeliminowałem błąd związany ze zwalnianiem pamięci. Można od teraz dekodować również i większe archiwa ( powyżej 800kb ) bez wykrzaczenia się programu.

Proces rozszyfrowywania archiwum wymaga podania hasła profilowego, którym zostało archiwum te zaszyfrowane.

Jeśli nie posiadamy hasła profilowego tylko same archiwum, jest możliwość łamania hasła ale to już zabawa dla programisty - dobrego informatyka. Jeśli jednak posiadamy sam hash md5 hasła to dodać chciałbym, że szybszą metodą jest własnie złamanie tego hasha md5 niż klucza algorytmu aes.

Zrzekam się, wszystkich konsekwencji działania użytkowników tego oprogramowania. Nie zostało ono zaprojektowane aby pomagać przy łamaniu prawa. Udostępniane zostaje wyłącznie dla pomocy potrzebującym internautom - użytkownikom komunikatora gadu gadu którzy zawiedli się na jego wsparciu technicznym.

Link do pobrania archiwum:
http://www.sendspace.pl/file/c0e22fc152743b262294f83
 

maluda

Użytkownik
Dołączył
Październik 20, 2012
Posty
2
Witam pilnie potrzebuje pomocy z rozkodowaniem pliku archives. Plik zapisany jest w allplayer. Zaplace!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom