RPM i Konfiguracja modemu (PPP)

Czensi

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2002
Posty
28
Wczoraj kupilem sobie Red Hata 7.2 i wszystkie prawie by poszlo gladko gdyby nie to ze nie potrafie skonfigurowac modemu, to znaczy ustawiam modem, wpisuje numer jaki chce wybrac zapamietuje ustawienia, i juz pierwszym problemem jest to ze nie [/B]wiem czym wybrac numer jest program w pakiecie KDE o nazwie "KPPP" uruchamiam klikam gdzie i czym sie da i nic, ani rusz.
Drugim problemem jest dysk z uaktualnieniami. Zawiera on pliki RPM, domyslilem sie ze rpm jest rozszerzeniem spakowanego pliku ale czym ja je mam rozpakowac ???

PROSZE POMӯCIE !!!
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
Wczoraj kupilem sobie Red Hata 7.2 i wszystkie prawie by poszlo gladko gdyby nie to ze nie potrafie skonfigurowac modemu, to znaczy ustawiam modem, wpisuje numer jaki chce wybrac zapamietuje ustawienia, i juz pierwszym problemem jest to ze nie [/B]wiem czym wybrac numer jest program w pakiecie KDE o nazwie "KPPP" uruchamiam klikam gdzie i czym sie da i nic, ani rusz.
Drugim problemem jest dysk z uaktualnieniami. Zawiera on pliki RPM, domyslilem sie ze rpm jest rozszerzeniem spakowanego pliku ale czym ja je mam rozpakowac ???

PROSZE POMӯCIE !!!

2. niezupelnie. wystarczy ze uruchomisz plik z **.rpm a juz ci sie sam zainstaluje tak jak na win plik setup.exe a na rh .rpm
1. w Kppp to musisz znac adres servera DNS, swoj ip, maske podsieci, numer pod ktory dzwonisz aby sie polaczyc i musisz to ustawic i polancz i ci sie lonczy. wczesniej zanim to zrobisz to ustaw netconfig. wpisz w konsoli komende netconfig i to ustaw dobrze a pozniej zajmnij sie Kppp

--==a5a==--
 

Czensi

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2002
Posty
28
No dzieki

Dzieki dzieki jeszcze raz dzieki
smile.gif

Mysle ze teraz sobie poradze tylko po co dns przy dialupie
smile.gif
no nic znam pare serwerow, ale jeszcze jedno !
kiedy proboje otworzyc plik rpm wyskakuje komunikat NIE MA PRZEGLADARKI MOGACEJ OTWORZYC PLIK RPM, czy cos takiego, i to jest ten problem.

P.S.
I jeszcze jedno gdzie sie ustawia maske podsieci i ip ?
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
Dzieki dzieki jeszcze raz dzieki
smile.gif

Mysle ze teraz sobie poradze tylko po co dns przy dialupie
smile.gif
no nic znam pare serwerow, ale jeszcze jedno !
kiedy proboje otworzyc plik rpm wyskakuje komunikat NIE MA PRZEGLADARKI MOGACEJ OTWORZYC PLIK RPM, czy cos takiego, i to jest ten problem.

P.S.
I jeszcze jedno gdzie sie ustawia maske podsieci i ip ?[/b]

1.no to zainstaluj ten plik rpm z konsoli. wchodzisz do katalogu gdzie znajduje sie ten plik *.rpm i jesli chcesz zainstalowac to dajesz komende:
rpm -i pakiet.i386.rpm
a aby odinstalowac pakiet rpm komende:
rpm -e pakiet.i386.rpm
2.no maske podsieci ( netmask ) i IP to musisz ustawic w Kppp i w pakiecie netconfig !

--==a5a==--
 
Do góry Bottom