SDI..

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Witam.

Mam linux'a Mandreaka 8.0 a z netem lacze sie przez SDI
<
.
Jestem niestety dzeckiem windy i nieradze sobi jeszcze dobze z linem. Czytalem wiele jak ustawic polczaenie i Robilem jak kazali - pozmienialem pliki powpisywalem wszystkie IP hasla usera i wszystko. Jak odpalam komende do laczenia /etc/rc.d/rc.his SDI to uaktywania sie modem (wlaczaja sie lampki gotowosci wymiany danych itd, nawet od czasu do czasu mrygnie lampka wysylania danych) Ale polaczenia nadal nie mam. Niewiem z jakiego powodu. Czy ktos moze wyjasnic? (oczywiscie SDI na moim kompie, nie siec i mam full dostep)

A problem moze byc w tym ze jak sprawdzam hardware to w modemach nie mam nic. nawet zwyklego na com 3. Ale nieznam sie wiec niechce nic sugerowac.

Dzieki i pozdrawiam wszystkich!
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
a wez go uruchom w nastepujacy sposob:

pppd /dev/ttyS1 115200 modem defaultroute lock crtscts noauth asyncmap 0 user nasza_nazwa_z_umowy
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
niestety...

Dzieki pchelka, ale...
Niestety nie dziala... znoof aktywuje, ale nie laczy. wiem ze trzeba poczekac ale po 15 min to przesada chyba. Jak zrobic zeby wykryc HiS'a?? bo to moze oto chodzi ze on go niewidzi?? Jest ktos z mandreakiem i sdi??

Tutaj pewnie jest jakis gloopi blad ktory popelnilem, ale niewiem oco chodzi... (ale nie chodzi o zmiany w katalogach, bo te dobrze pozmienialem i dobrze powpisywalem wszystko <-- przynajmniej tak jak jest w faq)

Pozdrawiam, major
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
ponizej wkleje Ci opis konfiguracji sdi, ktory dziala!!!

--------------------------------------------------------------------------------------

1. /etc/ppp/chap-secret - ten plik zostawiamy pusty
/etc/ppp/options - kasujemy zawartość tego pliku i wpisujemy slowo "persist", co pozwoli na automatyczne nawiązanie połączenia w razie jego zerwania.
2. /etc/ppp/pap-secrets - do pliku wpisujemy kolejno:
nazwa * hasło IP
nazwa - jest to nazwa naszej sieci którą podaliśmy przy wypełnianu formularza dla TPSA
haslo - przydzielone hasło
IP - nr IP przydzielony nam przez TPSA
np.
siec * tojesthaslo 235.24.25.76
w pliku powinny się znajdować wyłącznie te wartości.
3. /etc/resolv.conf - tu wpisujemy servery DNS'a czyli:
nameserver 194.204.159.1
nameserver 194.204.152.34
4. /etc/rc.d/rc.local
Na samym końcu tego pliku dopisujemy coś takiego:
fi
if [ -x /sbin/sdi ]; then
sdi
fi
spowoduje to uruchomienie pliku SDI z katalogu /sbin podczas startu linuxa. Zawartość pliku SDI opisana jest poniżej.
5. Plik /sbin/SDI
aby utworzyć plik SDI, piszemy:
touch /sbin/sdi
aby plik uruchamiał się podczas startu linuxa, musi mieć atrybut wykonywalny, wiec nadajemy +x:
chmod +x /sbin/sdi

Przykładowy plik SDI może wyglądać tak:

echo -n 'Uruchamiam SDI... '
route del default
pppd /dev/ttyS1 115200 modem defaultroute lock crtscts noauth asyncmap 0 user nasza_nazwa_z_umowy

------------------------------------------------------------------------------------
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Dzieki

Ok wszystko pieknie dziala... pisze juz z lina
smile.gif
Jak tylko zrobic zeby ten plik byl egzekwowany a nie jako txt w xách?? bo nechce mi sie za kazdym razem odpalac z console... A i jak nadac mu prawko by mozna sie bylo laczyc nie tylo jako root..??

Ja jeszcze newbie
smile.gif
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Re: Dzieki

Originally posted by Major
Ok wszystko pieknie dziala... pisze juz z lina
smile.gif
Jak tylko zrobic zeby ten plik byl egzekwowany a nie jako txt w xách?? bo nechce mi sie za kazdym razem odpalac z console... A i jak nadac mu prawko by mozna sie bylo laczyc nie tylo jako root..??

Ja jeszcze newbie
smile.gif


ale o co Ci chodzi??? bo teraz tego nie rozmumiem!!!
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
sdi

Bo zeby sie polaczyc musze uzyc komendy /sbin/sdi jale moge odpalac tylko jako root. Jak zrobic zeby user mogl go odpalac? A i najlepiej jak zrobic plik ktory bedzie odpalal ten plik /sbin/sdi? taki skroocik..?? da sie wogole?? Jeszcze jestem dzieckiem windy wiec niewiem...
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Ja nawiazywanie polaczenia mam w skryptach startowych
<

Jesli chodzi o ten plik to musisz zmienic prawa dostepu.
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
root

Mam ten skrypcik ale mi jakos niedziala (chyba zaduzo fi na poczatq bylo.. Popracuje nad nim.
A ze prawa dostepu do wiem alle jakie musza byc?? chmod x+u ? jakie dac zeby wszyscu mogli go odpalac?? bo teraz jak chce odpalc jako user to pisze mi np. unkonown command pppd.. i kicha..

A jak zrobic zeby to robil plik wykonujacy komende??

Pozdrawiam, Major
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Musisz dac userowi prawo wykonywania czyli x lub jak kto woli 1
<
 
Do góry Bottom