Shell

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
Witam! Mam taki problem poniewaz posatwilem sobie sesje gg na shellu wszystko smiga tylko nie wiem jak wyjsc z niego zeby dalej numer gg dzialal. A ctrl + a + b nie da sie nie wiem czemu prosze o odpowiedz.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
screen -S gg
screen -r gg
stawiasz gg
ctrl + a
ctrl + d
ps x
exit

screen -r gg

Nie działa tak?
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
jest prostszy spsob wystartuj program z shell'a ale w backgoroundzie dodajac "&" w ten sposob

gg &

i tyle
smile.gif
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
dawid - ncmnt. Zostanie zabity w momencie wylogowania. POza tym straci terminal, więc stanie się średnio użyteczny do tego czasu.
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
niestety nie dziala zaden z waszych sposobow;(

[ Dodano: 05-03-2007, 21:58 ]
no znalazlem sposob dzieki za pomoc, jeszcze mam tylko jedno pytanie jak zainportowac liste kontaktow na shellu i jak pisac z osobami na gg na shellu.
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
Originally posted by M1ch00
dawid - ncmnt. Zostanie zabity w momencie wylogowania. POza tym straci terminal, więc stanie się średnio użyteczny do tego czasu.

hmmmm to chyba ja zle zrozumialem jego prosbe w takim razie
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
Wylaczylem putty chodzilo caly czas, bo sprawdzalem na innym numerze gg poszedlem do budy przychodze a tu status niedostepny
<
macie jeszcze jakies pomysly zeby to zrobic aby dziaialo??
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by Matheush
Wylaczylem putty chodzilo caly czas, bo sprawdzalem na innym numerze gg poszedlem do budy przychodze a tu status niedostepny
<
macie jeszcze jakies pomysly zeby to zrobic aby dziaialo??

To juz wina twojego shella
<
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
screen -r teraz nie chce cos dzialac, jesli mozesz to napisz do mnie na gg bo moze ja mam shella jakiegos dziadoskiego jesli ty masz jakiegos lepszego to bardzo bym cie prosil abys postawil proces gg na twoim shellu.
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
screen -S gg ekg2 - odpalasz, teraz jak zamkniesz putty to on zostanie, a po zalogowaniu się piszesz screen -x gg i wracasz do niego.
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
Michoo nie dziala:(
<
zaklikaj do mnie na gg ja ci podam dane to ty sprubujesz to zrobic ok?
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
A skąd mam wziąć twój nr gg?
Kod:
michoo@Lab:~$ ssh lab

Password: 

You have mail.

Last login: Sun Mar 11 22:24:35 2007

michoo@Lab:~$ screen -S gg ekg2

[detached]

michoo@Lab:~$ 

michoo@Lab:~$ logout

Connection to lab closed.

michoo@Lab:~$ ssh lab

Password: 

You have mail.

Last login: Mon Mar 12 15:14:40 2007 from localhost

michoo@Lab:~$ screen -x gg

[screen is terminating]

michoo@Lab:~$
To bez problemu (screena się odłącza [ctrl]+[a] [d]), zamknięcie aplikacji zabija od razu screena. Więc podejrzewam, ze po prostu robisz coś źle....
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
dziala ale mi ale nie dokonca. postawilem dzis rano screena gg pisalo [detached] dalem exit i wyszedlem bylem na innym nr gg i sprawdzalem czy dostepny i byl poszedlem do budy przyszedlem i juz niedostepny , a w sprawie zrywania sesji gadalem z adminem mowi ze sa na 2 tyg sesje dopiero po tym czasie zostaja zrywane to dlaczego mi znika z gg ?? prosze o odpowiedz
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
szklana kula mi się stłukła - nie mogę wywróżyć, czemu sie zrywa. Daj na prv dane logowania to sprawdzę.
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
Moje gg z profilu :] teraz dodalem sorry przedtem nie bylo mnie nie mialem czasu to jak bedziesz to zaklikaj bo zrywa ale nie wiem dlaczego gadalem z adminem i mowi ze maxymalny czas sesji to 2 tygodnie a mi zrywa po jakichs 2-3 h.
 
Do góry Bottom