Sieć między Windowsem XP a Vistą

Hunter8484

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2006
Posty
42
Witam
smile.gif


Mam problem-nie mogę prawidłowo skonfigurować sieci domowej (połączenie kablem cross-over )

posiadam komputer stacjonarny z Win XP i drugi z Windowsem Vistą

W jaki sposób mogę skonfigurować oba systemy aby dało się korzystać z neta i przesyłać pliki ??
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Karta sieciowa jest połączona. Bramą musi być ten z któego udostępniasz neta dns to samo co brama. Musisz zrobić konfiguracje sieci na kompie z netem i ustawiś żeby udostępniał neta a na drugim żeby był klientem. Do sprawdzania czy jest net polecam polecenie ping np. ping haker.com.pl -t
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Jedno z połączeń ma dostęp do internetu,klikasz na tym połaczeniu prawym przyciskiem myszy,dajesz właściwiści,Zaznaczasz żeby udostępnic to połączenie..I to chyba tyle...W drugim kompie wszystko dajesz na automatyczne,Po chwili dostaniesz adres i działa...
 

Hunter8484

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2006
Posty
42
hmm w Viście mam problem z konfiguracją połaczenia ...
Dodam że chcę aby xp pełnił niejako rolę serwera, a Vista odrzuca mi wszelkie adres ip
próbowałem przerobić pliki z tutka o xp-xp na xp -vista który udostępnił serwis dobreprogramy.pl
Ale coś mi nie wychodzi.Vista widzi połączenie ale informuje o jakimś błędzie.
Acha zaczynałem od połaczenia sieciowego (bez neta,tylko wymiana plików ) i nie podawałem adresu bramy i serwera DNS (jakie one mają być ?? )
 

Hunter8484

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2006
Posty
42
błąd połączenia (zła konfiguracja karty sieciowej) zaznaczam że nie podałem bramy a także serwera DNS (bo nie wiem co tam mam wybrać... ;/ )

dostaję komunkat z Visty o tym że wystąpił problem z jedną lub większą liczbą kart sieciowych na kompie....W tym czasie XP sygnalizuje za ma połączenie a Vista go nie widzi...
<


EDIT :

Poradziłem sobie z netem,ale nie moge z plikami....
<

Vista widzi pliki xp i może je kopiować ale na odwrót nie idzie.... - xp nie widzi plików Visty
<
 
Do góry Bottom