Siec LAN?

Ufok90

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2005
Posty
44
Wiec tak... Chcielismy z kumplami zrobic siec na 2 dni na 3 albo wiecej kompow, tyle ze na dwa dni nie oplaca sie kupowac switcha, a zalatwic tez nie ma skad. Moje pytanie: Czy daloby sie zbudowac siec z trzeba komputerami na samych sieciowkach? Wygladaloby to mniejwiecej tak:

PC>------<PC z 2 sieciowkami>------<PC

Wszystkie komputery na Windows XP
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
smile.gif


Mozesz sobie polaczyc 3 komputery.

Mostkowanie polaczen zobacz: TUTAJ

aniolek
 

Ufok90

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2005
Posty
44
dzieki, bardzo pomoglas, plusik sie nalezy :-D

jeszcze pytanie: czy jak bede chcial grac w tej sieci w gry sieciowe to serwer bedzie musiala stawiac osoba, ktora ma te dwie sieciowki i czy wogole gry beda smigac?
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
smile.gif


Nie mam pojacia o grach sieciowych, ale mysle, ze na kazdym i nie powinno byc problemu.
Jednak przetestuj sam, lub moze ktos bardziej znajacy sie na tym napisze
smile.gif


aniolek
smile.gif
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by Ufok90
dzieki, bardzo pomoglas, plusik sie nalezy :-D

jeszcze pytanie: czy jak bede chcial grac w tej sieci w gry sieciowe to serwer bedzie musiala stawiac osoba, ktora ma te dwie sieciowki i czy wogole gry beda smigac?
obojętnie kto. to tylko topologia sieci (tak na logike jak zwykle :D)
 

Ufok90

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2005
Posty
44
No, wlasnie nie wiem bo te komputery z jedna sieciowka to nie maja bezposredniego polaczenia, ale to juz nie wazne, chodzi tylko o to zeby sie dalo grac na wszystkich komputerach. 8)
 

liscmaq

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2002
Posty
56
dla mnie lepiej pozyczyc switcha albo kupic najtanszego za 40 ziko - to wyjdzie po 13 na lep. i w przyszlosci pewnie sie przyda :)
 

Ufok90

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2005
Posty
44
Originally posted by liscmaq
dla mnie lepiej pozyczyc switcha albo kupic najtanszego za 40 ziko - to wyjdzie po 13 na lep. i w przyszlosci pewnie sie przyda :)

Kupowac na jedna noc sie nie oplaca, pozyczyc nie ma skad, a skoro mozna to zrobic bez switcha to po co mi switch?
<

Jeszcze zobaczymy... :wink:
 
Do góry Bottom