SIMLOCK - różne telefony i modele

rafal

Były Moderator
Dołączył
Marzec 30, 2005
Posty
392
Pewnie nie jednemu z was "noz w kieszeni" sie otwieral gdy w serwisie do sciagania simlockow zaspiewano wam za usluge odblokowania waszej zabawki 50zl. Ale ze google to kraina ogromnej wiedzy i moje skapstwo (50zl -> zgrzewka Żubra) jest rownie wielkie jak pragnienie wypicia browarka, dlatego wbrew sciemy pociskanej w salonych GSM znalazlem nie raz sposoby na miniecie tychze ograniczen. Chcialbym aby kazdy kto znalazl kiedys jakis trick na simlocka wpisal tutaj o jaki model i telefon chodzi. Oczywiscie najlepiej przy uzyciu "kodow" badz w ostatecznosci kabla jesli jego cena jest znosna i nie mowie tu o BOX'ach za 900zl.

Nokia DCT3 i 4 i niektore nowsze :

CruxUnlocker v2.01 - generator kodu sciagajacego simlock
MultiCalc v1.6 & v1.8 - generator kodu sciagajacego simlock, wersja dla komorek z java (wersja 1.6 dla chociazby nokii 6310i)
niestety mialem kiedys liste modelii i ich typ, ale zapodziala mi sie, ale jak znow to dostane to wrzuce linka

Samsung SGH - X200 (krok po kroku) :

1.Jeśli zmieniałeś hasło telefonu, ustaw na powrót domyślne hasło 8x0 (00000000).
2.Włóż do telefonu kartę sim innego operatora niż twój (którą blokuje sim-lock).
3. Kiedy pojawi się komunikat "Zła karta", wystukaj *#9998*3323#.
4.Pojawi się menu z którego wybierz pierwszą pozycje TASK LOOP to spowoduje restart telefonu i uruchomienie na nieakceptowanej karcie
5.Aby zachować wystukaj *0141# i potwierdź zieloną słuchawką. Pojawi się "Spersonalizowano"
6.Zrestartuj telefon.Jeżeli pojawi się komunikat o wpisanie hasła wpisz 8x0 (00000000)
7. Zatwierdź i gotowe - odblokowałeś swój telefon .

Wykonanie czynności od pkt1 do pkt4 spowoduje jedynie TEMPORARY UNLOCK czyli po restarcie telefonu simlock nie bedzie zdjęty

Jesli masz cos ciekawego w tejze kwestii .... to podziel sie :)
 

astRX

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2005
Posty
188
Ja wiem jak do Motoroli E398 wgrać flexa&flasha z E1ROKR (też wywala simlocka i jest nagrywanie video) ale to chyba trochę nie na temat będzie.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by astRX
Ja wiem jak do Motoroli E398 wgrać flexa&flasha z E1ROKR (też wywala simlocka i jest nagrywanie video) ale to chyba trochę nie na temat będzie.

Zawsze sie moze komus przydac.
Moze do tutorial pozniej przeniesc ?
 

astRX

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2005
Posty
188
OK niedługo w tym poście zamieszcze (troszkę dużo będzie pisać o tym)
smile.gif
 

Marta K

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2006
Posty
1
Originally posted by maSs
Pewnie nie jednemu z was "noz w kieszeni" sie otwieral gdy w serwisie do sciagania simlockow zaspiewano wam za usluge odblokowania waszej zabawki 50zl. Ale ze google to kraina ogromnej wiedzy i moje skapstwo (50zl -> zgrzewka Żubra) jest rownie wielkie jak pragnienie wypicia browarka, dlatego wbrew sciemy pociskanej w salonych GSM znalazlem nie raz sposoby na miniecie tychze ograniczen. Chcialbym aby kazdy kto znalazl kiedys jakis trick na simlocka wpisal tutaj o jaki model i telefon chodzi. Oczywiscie najlepiej przy uzyciu "kodow" badz w ostatecznosci kabla jesli jego cena jest znosna i nie mowie tu o BOX'ach za 900zl.

Nokia DCT3 i 4 i niektore nowsze :

CruxUnlocker v2.01 - generator kodu sciagajacego simlock
MultiCalc v1.6 & v1.8 - generator kodu sciagajacego simlock, wersja dla komorek z java (wersja 1.6 dla chociazby nokii 6310i)
niestety mialem kiedys liste modelii i ich typ, ale zapodziala mi sie, ale jak znow to dostane to wrzuce linka

Samsung SGH - X200 (krok po kroku) :

1.Jeśli zmieniałeś hasło telefonu, ustaw na powrót domyślne hasło 8x0 (00000000).
2.Włóż do telefonu kartę sim innego operatora niż twój (którą blokuje sim-lock).
3. Kiedy pojawi się komunikat "Zła karta", wystukaj *#9998*3323#.
4.Pojawi się menu z którego wybierz pierwszą pozycje TASK LOOP to spowoduje restart telefonu i uruchomienie na nieakceptowanej karcie
5.Aby zachować wystukaj *0141# i potwierdź zieloną słuchawką. Pojawi się "Spersonalizowano"
6.Zrestartuj telefon.Jeżeli pojawi się komunikat o wpisanie hasła wpisz 8x0 (00000000)
7. Zatwierdź i gotowe - odblokowałeś swój telefon .

Wykonanie czynności od pkt1 do pkt4 spowoduje jedynie TEMPORARY UNLOCK czyli po restarcie telefonu simlock nie bedzie zdjęty

Jesli masz cos ciekawego w tejze kwestii .... to podziel sie :)


Wielkie dzięki Mass, to naprawdę działa:) Bałam się, że może mi sie zablokuje karta,ale wszystko jest ok:)
 

boness

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
209
hmm cos takiego...

W FAQ :

1. Wstęp.
2. Ściągamy sima.
3. Zakończenie.

Ad.1
Na wstępie powiem, że txt jest przeznaczony dla osób, które jeśli chcą ściągnąć simlocka idą do takiego sklepu i płacą za zrobienie takiej banalnej rzeczy (krótko mówiąc, dla totalnych lam). No więc, opisze tu jak ściągnąć simlocka (za darmo) z telefonu Nokia i Siemens. Będzie nam potrzebny program Ultimate Calculator v1.0 by UniqueSW (można go pobrać ze strony [ www ]

Ad.2
A więc zakładam, że masz program Ultimate Calculator v1.0 by UniqueSW. Wchodzimy na niego. Bierzemy swój telefonik i piszemy w nim : *#06#, wyświetla nam sie numer IMEI (numer seryjny). W polu Model dajemy swój model telefonu (jeśli masz nokie to zaznacz nokia dct3 albo nokia dct4).

Dla nie jarzących o co chodzi z tym DCT3 i DCT4 :

DCT3 - do Nokii: 2100, 3210, ,3310, 3330, 3410, 402, 5110, 5210, 5510, 6110, 6150, 6210, 6250, 7110, 8210, 8250, 8850, 8890

DCT4 - do Nokii: 1100, 2300, 3100, 3200, 3300, 3510, 3510i, 3650, 3660, 5100, 6100, 6220, 6230, 6310, 6310i, 6510, 6600, 6610, 6650, 6800, 6810, 6820,7200, 7210 ,7250, 7250i, 7600, 7700, 7650, 8310, 8910, 8910i, N-GAGE i nowsze.

Gdy już zaznaczymy odpowiedni model przechodzimy do kolejnego pola, IMEI : tu wpisujemy nasz numer IMEI (numer seryjny). W następnym polu, Network Code wpisujemy :
jeśli maszmiałeś Plus GSM - 26001
jeśli maszmiałeś ERA GSM (albo Heyah) - 26002
jeśli maszmiałeś IDEA - 26003
Gdy wprowadzimy wszystkie dane, naciskamy : 'Get Codes' po prawej stronie wyskakuje nam :
Model : model naszego telefonu
IMEI : nasz numer IMEI (numer seryjny)
Network Code : nasz numer sieci
a pod spodem kod, który jest najważniejszy zaczynający sie od '#pw'
Bierzemy nasz telefonik, wyciągamy karte SIM. Włączamy telefonik, wyskakuje nam coś takiego : 'Włóż karte SIM' olewamy to, wpisujemy kod zaczynający sie od '#pw'. (klawisze p, w i + uzyskasz jeśli otrzymasz przez impulsywne naciskanie klawisza *). Gdy skończymy wpisywać nasz kod i wyskoczy nam cos takiego : Sim Restriction Off - to znaczy, że właśnie ściągnęliśmy SIMLOCKA !!!

Ad.3
No i teraz możecie tak samo jak ten pan, który ściąga simlocka i bierze za to np. 20 zł ściągać simlocki i na tym dobrze zarabiać !!![/b]

artykul z haxite.org
 

Wo_OreK

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2007
Posty
2
Witam
ja mam taki problem sciagam tego simlocka z noki 2600 i po wpisaniu kodu wyskakuje mi taki komunikat " to jest dozwolone" po czym nic sie nie dzieje chodzi mi o tego simlocka moze mi ktos pomuc z gory dziekuje
 
P

PawelSLU4

Gość
witam,
chciałem sciagnac sim locka z sagema my 401x
czy zna ktoś jakiś na to sposób??
 

finek

Użytkownik
Dołączył
Październik 30, 2006
Posty
26
a z sagema myx5-2??? podobno sie nie da ale tez podobno nie ma rzeczy nie mozliwych no wiec...
 

neuronedi

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2007
Posty
1
Witam
Potrzebuje POMOCY, nie mogę ściągnąć simlocka z NOKIA 3100
<


Testowałem ze strony www.programosy.pl/simlockk.php i lipa
<

wygenerowane kody to
#pw+704160147505504+1# -
#pw+085093626674237+2#
#pw+315916453673151+3#
#pw+702020442344462+4#
#pw+233175374455711+5#
#pw+813981553433120+6#
#pw+423117466465253+7# -

wpisałem 1 szy i 2 gi bez rezultatu :whoeva:

Czy mam ktoś może kalkulator co temu sprosta?

Sieć IDEA

IMEI: 355357006048537

Oprogramowanie:

v 05.91
22-10-04
RH-19


Pozdrawiam
 

Czak

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2006
Posty
234
To może się przydać :
1
2
Kod:
Usuwanie simlocka z Siemens cx65

Instalujemy i uruchamiamy program SST Service Toolbox Profesional Edition.

Jeśli program na starcie wyświetla informację Please Update SST, przechodzimy do Windowsowego Start - Uruchom..., gdzie wpisujemy regedit i klikamy na OK, co uruchomi Edytor rejestru.

Wyszukujemy HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Classes/CLSID/{ABEC435C-BB7A-4E0D-999B-401673B2A9AD} i kasujemy niniejszy klucz za pomocą polecenia Usuń dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

W systemie przestawiamy datę o rok wcześniej.

Uruchamiamy ponownie SST Service Toolbox Profesional Edition.

Przechodzimy do okienka SST - SGOLD.

Wybieramy odpowiedni model telefonu w polu SELECT PHONE TYPE.

W sekcji Settings ustawiamy port COM oraz Baudrate (najlepiej na 115200).





Usuwanie Simlocka

Podłączamy wyłączony telefon do komputera za pomocą kabla serwisowego

Przechodzimy do zakładki MAIN.

Pola Calculate EEPROM Data oraz Protect the bootcore area pozostawiamy zaznaczone.

Pierwszą próbę usunięcia Simlocka rozpoczynamy z zaznaczoną opcją Normal w Boot mode.

Klikamy na Unlock.

W telefonie krótko przyciskamy przycisk Power (czerwoną słuchawkę).

Jeżeli w telefonie pojawił się tryb Service Mode, a w programie nic się nie dzieje, wyłączamy telefon przyciskiem Power.

Szybko przyciskamy przycisk Power przez ok. 1 sekundę.

W programie powinno pojawić się Reading..., wówczas czekamy do wyświetlenia informacji o usunięciu Simlocka.

Jeśli tak się nie stanie, kilkakrotnie powtarzamy próbę uruchomienia procesu.

W wypadku, kiedy próby nie przynoszą żadnego rezultatu, przerywamy na chwilę działanie programu oraz minimalizujemy jego okno i za pomocą aplikacji Siemens Data Suite lub Mobile Phone Manager (do pobrania z witryny Siemens-Mobile.com) do folderu w telefonie Java/Jam (analogicznie) wgrywamy aplikację px5amd (pliki o nazwie px5amd.jad oraz px5amd.jar), która została dołączona do programu SST Service Toolbox Profesional Edition.

W telefonie uruchamiamy Menu - Rozrywka - Gry - px5amd.

W aplikacji wybieramy opcję nr 2, która pozwoli na spatchowanie bootcore.

Po poprawnym spatchowaniu bootcore, telefon wyłączy się.

Powracamy do okna programu SST Service Toolbox Profesional Edition.

Tym razem wybieramy Java Patcher w sekcji Boot mode.

I ponownie klikamy na Unlock.

W telefonie krótko przyciskamy przycisk Power (czerwoną słuchawkę).

Jeżeli w telefonie pojawił się tryb Service Mode, a w programie nic się nie dzieje, wyłączamy telefon przyciskiem Power.

Szybko przyciskamy przycisk Power przez ok. 1 sekundę.

W programie powinno pojawić się Reading..., wówczas czekamy do momentu wyświetlenia informacji o usunięciu Simlocka.

Jeśli tak się nie stanie, kilkakrotnie powtarzamy próbę uruchomienia procesu aż do skutku.

Odłączamy telefon.

Jeśli telefon nie chce się uruchomić wyjmujemy i wkładamy baterię.



źródło:matrax.net/forum


3
 

Slot90

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 4, 2007
Posty
1
DTC 4

Chciałbym na marginesie dodać, że w nokiach DCT4 programy generują kilka kodów. Należy wpisać pierwszy kod a jeśli nie zadziała to ostatni. W innym przypadku wpisywaniu jednego po drugim zdjęcie sim locka z telefonu kodem nie będzie możliwe. Będzie potrzebny kabelek
smile.gif


Ps. Ma ktoś linka albo nazwę do programu generujący kody simlocka do SE serii Wxx (wiem na 100% że taki istnieje i nie chodzi mi o Davinci team logger) ?
 

BartusPL

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2008
Posty
4
Slot90, z SE zdejmuje sie kabelkiem wgrywając odpowiedniego patcha
Kod:
http://www.k310i.org/viewforum.php?f=178&sid=0bcfd36f9ba0492ccd06d84f9d160469
wybierz odpowiednią wersje swojego softu i wgraj programem SE Tool2 lite
 
Do góry Bottom