Skrypt do wchodzenia na stronę

PoCoNazwa?

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 29, 2010
Posty
6
Witam . Chciałbym aby ktoś napisał taki skrypt w php który wchodzi na stronę loguje się i co godzinę odświeża stronę . Aha i żeby link do strony podawało się już jak się wejdzie w stronę
 

PoCoNazwa?

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 29, 2010
Posty
6
Sorry czasami piszę bez ładu i składu . nowy_me chodziło mi oto że jak np już mam taki skrypt wrzucam go na serwer i będzie np www.twojastrona.pl/test.php . No jak w tą stronę wejdę to to będzie taki napis : Podaj link do strony na którą mam się zalogować i pod spodem będzie miejsce do wpisania linku . Nie wiem co mogę jeszcze napisać . A jak nikt nie chce napisać takiego skryptu to poproszę o jakiś link do dobrego kursu . Aha i jak już ktoś będzie łaskaw podać link to proszę o to a by nie podawać linku do google.pl bo chcę żebyście mi poradzili z własnego doświadczenia .
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
no więc takie skrypty pisze się pod konkretną stronę, nie da się zrobić tego dla wszystkich(można dla kilku)*, co do odświeżania co godzinę to i tak będziesz potrzebował modułu crona, a co do kursu to cURL: http://compzone.org/art-[CURL]Przesylanie+zmiennych+metoda+POST-53.html

*zależy co masz na myśli mówiąc zalogować, ja to rozumiem jako podanie loginu lub emalia i hasła do jakieś strony i kliknięcie na przycisk zaloguj
 

PoCoNazwa?

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 29, 2010
Posty
6
No tak jak mówisz ma to być do forum w mybb . Odświeżać to nie musi

A znacie jakieś wideo kursy które mogę pobrać ?

Znalazłem takie prosty skrypcik ale potrzebuję kogoś kto by mi pomógł rozwinąć ten skrypt
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
gotowy plik który loguje się na fora, musisz tylko dostarczyć z zewnątrz adresy(najlepiej z jakieś bazy lub pliku), loginy i hasła, ew. zmienić ten komunikat sprawdzający jeśli logujesz się na polskim forum
PHP:
<?php
require_once('narzedzia/curl.php');

$fora=array(
array('adres' => 'http://localhost/forum/', 'login' => 'marek', 'haslo' => 'haselko')
);

foreach($fora as $forum)
{
  $curl['adres']=$forum['adres'].'member.php';
  $curl['post']='action=do_login&url='.urlencode($forum['adres']).'%2Findex.php&quick_login=1&quick_username='.$forum['login'].'&quick_password='.$forum['haslo'].'&submit=Login&quick_remember=yes';
  $odp=curl_pobierz($curl);

  if(!strstr($odp, 'You have successfully been logged in'))
    exit('Błędny login lub hasło do forum: <b>'.$forum['adres'].'</b>.');
  else
    echo 'Zalogowano na forum:  <b>'.$forum['adres'].'</b>.<br />';
}
?>

tu jeszcze plik curl.php
PHP:
<?php
function curl_pobierz($dane)
{
  $przegladarka='Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8';
  $naglowki=array('Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8', 'Accept-Language: pl,en-us;q=0.7,en;q=0.3', 'Accept-Charset: ISO-8859-2,utf-8;q=0.7,*;q=0.7');

  $link=curl_init($dane['adres']);
  curl_setopt($link, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
  curl_setopt($link, CURLOPT_USERAGENT, $przegladarka);
  curl_setopt($link, CURLOPT_ENCODING, '');
  if(strlen($dane['odsylajacy']))
     curl_setopt($link, CURLOPT_REFERER, $dane['odsylajacy']);
  curl_setopt($link, CURLOPT_COOKIEFILE, dirname(__FILE__) . '/cookies.txt'); //odczyt ciasteczek z pliku
  curl_setopt($link, CURLOPT_COOKIEJAR, dirname(__FILE__) . '/cookies.txt'); //zapis otrzymanych ciasteczek
  curl_setopt($link, CURLOPT_HTTPHEADER, $naglowki);
  if(strlen($dane['post']))
    curl_setopt($link, CURLOPT_POSTFIELDS, $dane['post']);
  curl_setopt($link, CURLOPT_HEADER, 1);
  $strona=curl_exec($link);
  curl_close($link);

  return $strona;
}
?>
 
Do góry Bottom