Skrypt instalujący wirusa

wiqster

Użytkownik
Dołączył
Październik 1, 2007
Posty
11
Witam

Wiem że ludzie raczej nie lubią się dzielić TAKĄ wiedzą ale liczę na waszą pomoc. =]
Podobno kiedy sie wchodzi na jakąś stronę odpala sie skrypt przez który instaluje sie automatycznie wirus na kompie ;] . Jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie on działa i jak go napisać byłbym wdzięczny.
Chyba że coś takiego w ogóle nie istnieje.
Wiem że o tym już pisano ale czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?

Pozdrawiam[/b] :mruga:
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Raczej nie ma czegoś takiego, co samo się instaluje. Jak już to pyta się czy instalować.
 

wiqster

Użytkownik
Dołączył
Październik 1, 2007
Posty
11
A w jaki sposób można komuś podrzucić wirusa? Nie wliczając do tego przesłania przez gg.
A jak zrobić skrypt który spyta czy che sie instalować? Można zrobić tak że wyświetli sie okienko zamiast "Czychcesz zainstalować coś tam i coś tam" np.: " Witam na mojej stronie"?

Dziękuje za uwagę =]
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
Kod:
Podobno kiedy sie wchodzi na jakąś stronę odpala sie skrypt przez który instaluje sie automatycznie wirus na kompie
Exploit dla przeglądarki.
http://en.wikipedia.org/wiki/Exploit_%28computer_security%29
a tutaj news w takich klimatach:
http://www.idg.pl/news/108410.html
To działa tak, iż twórcy przeglądarki czegoś nie dopatrzyli, ktoś to odkrył i wykorzystał do napisania kodu (np. w ActiveX), który umożliwia instalacje syfu na kompie.

Kod:
A jak zrobić skrypt który spyta czy che sie instalować?

Kod:
<html>

<body>

<script type= "text/javascript">

function info(){

    var ans = confirm("Chcesz zainstalowac latke?")

    //alert(ans) w zmiennej ans jest info o tym co

    // wybral user, mozna dalej wykorzystac albo olac

}

</script>



[url="x.exe"]instaluj[/url]

</body>

</html>
 

wiqster

Użytkownik
Dołączył
Październik 1, 2007
Posty
11
A można zrobić tak że nie pokaże się tekst "czy chcesz pobrać blah blah" tylko że sie od razu zainstaluje?
I jeszcze jedno?? Czy mógłby ktoś mi w prosty sposób wyjaśnić co to exploit słyszałem wiele odpowiedzi np. "Jest tu dziura w wyszukiwarce" "Błąd programistów" "Program do wykorzystywania luk w programie" ;]
I jak on działa np. osoba 1 wchodzi na stronę klika i co dalej? Osoba 2 po prostu przejmuje kontrolę nad jego komputerem? =]
I czy jest jakiś średnio wykrywalny albo nie "załatany"

Dziękuje!

PS: Dzięki za poprzedni post
<
tylko co do tej Wikipedii ee.. nie mówię dobrze po Angielsku
<
 
Do góry Bottom