Slack...

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Witam, powiedzcie mi jakiegos szybkiego ftp i najlepiej pare mirrow skad mozna zciagnac slackware.. A i ile on zajmuje w versii 8.1..??
Pozdroowfka, Major
 
B

b4d4ss

Gość
ftp.icm.edu.pl

najszybszy ftp w polsce rure maja taka ze kurde mala glowa, slack zajmuje jedna plyte cd, sciagnij sobie iso, a potem od razu paczki z updejtami po instrukcje obslugi mozesz sie zwrocic bezposrednio do mnie, znajdziesz mnie u mnie na ircu ...
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Thx..

Dzieki, a tylko pytanko, bo przecierz Slack zajmuje chyba ze 4 plytki..?? dlaczego jest taka roznica?? Czym sie rozni ta wersja zalozmy z jakiegos badziewnego pisma, od tej ktora mozna zassac z tego FTP'a?? A po instrukcje sie zglosze, bo na linux'sie a szczegolnie na instalacji sie malo znam.

OK juz mi to zasysa... ftp://ftp.icm.edu.pl/vol/rzm5/linux-slack.../slackware-8.1- install.iso Dobre zciagam?? Dzieki wielkie,
Pozdrawiam, Major
 
G

Guest

Gość
Re: Thx..

Originally posted by Major
Dzieki, a tylko pytanko, bo przecierz Slack zajmuje chyba ze 4 plytki..?? dlaczego jest taka roznica?? Czym sie rozni ta wersja zalozmy z jakiegos badziewnego pisma, od tej ktora mozna zassac z tego FTP'a?? A po instrukcje sie zglosze, bo na linux'sie a szczegolnie na instalacji sie malo znam.
Pozdrawiam, Major


Major nie wiem dlaczego "badziewnego".....
ja mam wlasnie z gazety i nie narzekam
slackware 8.1 jest na jednej plycie, ale w gazecie sa 4:
1 - plyta instalacyjna
2 - Slackware Linux 8.1 Live, czyli wersja dystrybucji iruchamiana z plyty
3 - ksiazki i zrodla linuxa
4 - bootdisks, rootdisks, pakiety, KDE 3.01 ( pakiety jezykowe ), GNOME 2.0, Pasture, reszta zrodel, ZipSlack...
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
A badziewnego..

"badziewnego" bo takie pisemko kosztuje 13 zeta (oczywiscie te tansze), a sprzedaja cos co jest za free.. Rozumiem ze niekazdy ma net, ale to i tak przesada wedlug mnie.. No ale w sumie to moze rzeczywiscie ciut przesadzilem. :oops:

A ta wersje z netu instaluje sie tak samo jak ta z "pisemka"?

Pozdrawiam, Major
 

VueL

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 8, 2002
Posty
104
a jak ktos ma modem?? 56 kbps ??? Ile nerwów straci??? A dodatkowe pakiety które są na nastepnych 3 cd??? Ile to ssania??? 700 x 4 = 2800
2800 MB / 56 kbps ???? Ile kasy??? a tak to se idziesz do kiosku, wracasz uhahany wkładasz płytki (bez wypalania!) instalujesz i masz slacka :
<
<
<
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
heh

Ok a w jakim pismie teraz dja slack'a 8.1 ?? Jak wiesh to mi powiedz, bo ja sie niespotkalem. A akrat z kumplem sie ustawilem ze ja zassam 2 CD i on 2 (on ma astera 2mb/s wiec jemu to na 1,5 nocy) a ja 2 - 3 dni, na moim SDI. Ale moze rzeczywiscie bezsens jak jest gdzies slack 8.1.. Jak znasz jakies pisemko to powiedz.
Pozdrawiam, Major
 
G

Guest

Gość
Originally posted by VueL
a jak ktos ma modem?? 56 kbps ??? Ile nerwów straci??? A dodatkowe pakiety które są na nastepnych 3 cd??? Ile to ssania??? 700 x 4 = 2800
2800 MB / 56 kbps ???? Ile kasy??? a tak to se idziesz do kiosku, wracasz uhahany wkładasz płytki (bez wypalania!) instalujesz i masz slacka :
<
<
<


vuel co ty gadasz ? jakie 4 plyty ???
przeciez pisalem ze 1 to instalacyjna, 2 to pakiety, z czego tylko kilka ja uzywam, 3 zrodla ( niepotrzebne ), 4 dystrybucyjna ( tez niepotrzebna )
czlowieku gdzie ci dadza 3 plyty z samymi pakietami ???
sciagnia masz tylko 700 MB
a najwazniejsze pakiety nie zajma ci wiecej niz 50 MB !!!

i jeszcze cos: ja mam modem ale z pakietem calodobowym i wcale tak dlugo sie nie sciaga ( w jedna noc 120-140 MB
<
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
A co zciagac..

hmm no a raven co ty zciagnoles procz instalki?? musza byc bootdisks rootdisks, kernele, KDE, gnome jeszcze jakies sterowniki i patche..?? moglbys mi podac dokladnie ktore pliki z tego ftp'a co bad dal?? bo zciagnolem juz iso tylko teraz niewiem co jeszcze..
 
G

Guest

Gość
Re: heh

Originally posted by Major
Ok a w jakim pismie teraz dja slack'a 8.1 ?? Jak wiesh to mi powiedz, bo ja sie niespotkalem. A akrat z kumplem sie ustawilem ze ja zassam 2 CD i on 2 (on ma astera 2mb/s wiec jemu to na 1,5 nocy) a ja 2 - 3 dni, na moim SDI. Ale moze rzeczywiscie bezsens jak jest gdzies slack 8.1.. Jak znasz jakies pisemko to powiedz.
Pozdrawiam, Major

ja kupilem slackware 8.1 z gazeta Linux + za 30 zl ( w sierpniu ) z czy teraz jest gdzies w gazecie to nie wiem, ale jest pelno stron, na ktorych mozna zamowic linuxa..poszukaj
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Thx..

Ok dzieki narazie, zassam sobie reszte pliczkow albo kupie z jakiegos pisma.. Ale jeszcze czekam do srody na nowy dysk, bo stary juz sie zapchal.. zaduzo mp3 brat ma
<
. badass skontaktuje sie z toba jka bede mial juz wszystko gotowe do instalki ok??

Pozdrawiam, Major
 
G

Guest

Gość
Re: A co zciagac..

Originally posted by Major
hmm no a raven co ty zciagnoles procz instalki?? musza byc bootdisks rootdisks, kernele, KDE, gnome jeszcze jakies sterowniki i patche..?? moglbys mi podac dokladnie ktore pliki z tego ftp'a co bad dal?? bo zciagnolem juz iso tylko teraz niewiem co jeszcze..


wszytko jest na plycie instalacyjnej, a bootdisks nie sa ci potrzebne bo plyta jest bootujaca
 
G

Guest

Gość
Re: a KDE??

Originally posted by Major
A KDE tez jest?? to co innego oprocz instalki jest potrzebe??


KDE jest
w sumie nic wiecej...
wszystkie niezbedne rzeczy sa w kernelu
z pozostalych rzeczy przydaja sie sterownki i pakiety takie jak spolszczenie manuali, x-window, do modemu, itp...
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
ok

Mam jusz ta instalke.. Czy przy nagrywaniu na plytke trzeba jakos ustawic zeby plyta bylo boot'owalna?? (probowalem zainstalowac go na satrym kompie ale nie chce mi bootowac z plytkie, a jak probowalem z bootdiskow to ma jakies problemy z rootdisk. Ale potkreslam ze to stary sprzet, naprawde stary..
smile.gif
))
Pozdrawiam, Major
 
G

Guest

Gość
Re: ok

Originally posted by Major
Mam jusz ta instalke.. Czy przy nagrywaniu na plytke trzeba jakos ustawic zeby plyta bylo boot'owalna?? (probowalem zainstalowac go na satrym kompie ale nie chce mi bootowac z plytkie, a jak probowalem z bootdiskow to ma jakies problemy z rootdisk. Ale potkreslam ze to stary sprzet, naprawde stary..
smile.gif
))
Pozdrawiam, Major

nie jestem pewny...nigdy nie sciagalem linuxa z netu, ale chyba nie trzeba nic zaznaczac przy nagrywaniu
powinno sie normalnie nagrywac....( tak mi sie wydaje )
jak bede wiedzial dokladniej to dam znac
 
B

b4d4ss

Gość
jak masz obraz to nie trzeba jesli nie to tak ale to tylko z linuxa sie da...
ale przy obrazie looz

potem pamietaj o ustawieniu w biosie boot na:

cdrom, a, c
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Iso,

Wiem jak bootowanie przestawilem na cdrom ale chodzi o to ze to *iso to jest zip, po rozpakowaniu nagrywam na plytke, ale pisze cd rom boot failur.. Probowalem z bootdiskow, ale potem prosi o root disk i sie zaczynaja problemy.. Czytalem w faq bylo pytanie czy da sie zainstalowac bez napedu dyskietek - pisza ze sie da - trzeba przegrac ten caly katalog ze slackiem i rozpakowac loadlin na C: tylko niewiem czy dobrze zrozumialem i narazie nie probowalem.. moglibyscie zerknac do tego faq?? (w instalacyjnym slack'a jest), z gory thx,
Pzdr, Major
 
B

b4d4ss

Gość
to ty masz zipslacka a nie iso slackware ...

a swoja droga to fakt potrzeba 2 dyskietek i powinienes obydwie zrobic ...

jesli chodzi o ustawienie master boot recordu na plycie to spod windowsa tego nie zrobisz, ja ci polecam sciagniecie iso slacka, bo masz wersje slackware do zainstalowania na partycji windzianej ...
 

Homer

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2002
Posty
68
potrzebne jest 6 dyskietek... 1 jako bootdisk i 5 rootdisk... są one na ftp.man.olsztyn.pl/pub/linux/distributions/slackware/slackware-8.1 jak chcesz zainstalować to wkładasz bootdiska a później pokoleji rootdiski... jak się pokaże napis Enter 1 to select a keyboard map: dajesz enter... później wpisujesz slackware login: root i uruchamiasz cfdiska poleceniem cfdisk z parametrem odpowiadającym twojemu dyskowi
/dev/hda (IDE-0)
/dev/hdb (IDE-1)
/dev/hdc (IDE-2)
/dev/hdd (IDE-3)
np. root@slackware:/# cfdisk /dev/hda
jak skończysz konfigurować to wpisz 'setup' i zaczyna się instalacja
smile.gif




troche zagmatwałem ale jak masz jakieś pytania to wal na gg 3532485
smile.gif
trzymaj się
 
Do góry Bottom