Slackware 8.0

R

roman

Gość
Wlasnie probuje przerzucic sie na linuxa ale mam pewne problemy.Zaznaczam,ze wczesniej nie mialem do czynienia z tym systemem.Po wlozeniu plyty rozpoczynam instalacje , przechodze tworzenie partycji, jako zrodlo plikow wybieram CD i tu jest problem, bo wyrzyca komunikat z braku CD.Prosze o wskazowki co z tym robic. Probowalem zgodnie z gazeta do ktorej dolaczone bylo Cd ale nic z tego nie wyszlo.
Wiem ze moje pytanie pewnie wyda sie banalne i niewarte odpisania ale pomoc by mi sie przydala.(Mam juz dosc zawieszajacego sie windowsa)
 
B

b4d4ss

Gość
hello
przede wszystkim od tego jest dzial linux...
rozumiem ze zrobiles partycje SWAP i ext2 ...
oka od poczatku jak masz plyte bootowalna, pierwsze co robisz logujesz sie jako root, dajesz mu formatowanie swapa i ext2, potem ustawiasz partycje windziane i przechodzisz do nagrania z plyty, linux sam wie gdzie sie zaladowac...
wybiera partycje ext2.
wg. mnie nie ma takiej mozliwosci, jezeli plyta jest zrobiona dobrze, czyli bootuje sie, zeby lin nie zobaczyl zrodla...
mialem taki problem kiedys tzn. nie zobaczyl mi cd, ale pominalem formatowanie ext2 i tworzenie wejsc do partycji windzianych, troche dziwne bo niby nie ma zwiazku, ale ..
jezeli odpalisz setup i zrobisz tak jak jest podane punkt po punkcie w setupie; nie powinno byc problemu.
 
R

roman

Gość
dzięki za rade, postaram sie tak zrobic jak mowisz
i nastepnym razem umiescic wpis we wlasciwym miejscu,
ciesze sie ze znalazl sie ktos kto mnie nie zignorowal
 
B

b4d4ss

Gość
no problemo
smile.gif
 
R

roman

Gość
Dzieki za odpowiedz udalo sie ,
ale pojawily sie inne problemy:
1 skonfigurowalem myszke dzieki mouseconfig wybralem ps2
ale nie dziala poprawnie ciagle przechodzi w lewy gorny rog ekranu (mysz jest nieuszkodzona-sprawdzalem)

2 nie moge zamontowac cdromu w fstab wpisuje:
/dev/hdd/cdrom iso9660 ,user,noauto,unhide 0 0
potem wpisuje mount /dev/cdrom
i nic (cd mam jako secondary slave)

ps1. wiem ze te pytania sa banalne, ale nie moge sobie z tym poradzic, prosze o jakies sugestie
ps2. wiem ze to nie dzial o linuxie, ale nie chce niepotrzebnie zaczynac nowego tematu
 
B

b4d4ss

Gość
pkt. 1 z myszka musisz pokombinowac.. wszytsko zalezy jaka masz..
widzisz u mnie jest tak, ze mam Microsoft Inteli Mouse Optical i ... hmm niby tam jest Microsoft Inteli, a tez mi wariuje takie same objawy.
natomiast punkt 2. najlepiej to sobie skopiuj do fstab i pojdzie:
/dev/hdd /cdrom iso9660 defaults 1 1
ta sciezka jest na 100% poprawna bo to jest sciezka ktora wpisuje w moim fstab, i jeszcze jedna kwestia pamietaj zeby zawsze jak chcesz odczytac cdrm go zmountowac.. a pozniej odmountowac, te czynnosci jezeli uzywasz jakiegos srodowiska graficznego mozesz zautomatyzowac.
mount /cdrom
umount /cdrom
zwroc dokladnie uwage po zrobiles kilka bledow w fstab
smile.gif
 
R

roman

Gość
Z myszka walcze dalej a po wpisaniu tego co podales
wywala "mounts:fs type defaults not suported by kernel"
 
B

b4d4ss

Gość
roman bedziesz musial w jajku ustawic.
i bedzie spoko.
wskocz na irca w wolnej chwili to ci powiem co, jak i gdzie.
i bedzie dzialalo na 100 %.
 
Do góry Bottom