SMTP dialog

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Wiatm.
Chciałbym się dowiedzieć jak sie wysyła maila z załącznikiem.
To znaczy jakich komend należy użyć podczas dialogu z serverem SMTP aby dołączyć plik.W żadnym z opisów protokołu SMTP,jakich czytałem nie było to wyjaśnione więc się zwracam na forum.
Pozdro all...
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
O ile mnie pamiec nie myli sam kiedys mialem ten problem bo pisalem mailbomber w delphi i ktos mi tam ladnie wytlumaczyl. Poszukaj w dziale programowanie a jak nie tam to na www.4programmers.net
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Szukałem.Na tym forum w dziale programowanie nie ma nic o smtp.Na 4programmers.net nie ma nic o tym, tylko o komponentach do smtp.

Mi chodzi o dialog poprzez TELNET,a nie że se stawiam komponent daje
mail.subject = "bleble";
mail.data = "bleble";
mail.sent();
i mi sie wysyła!!
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
Z tego co pamietam to bylo to na forum na 100% ale spoko niech ci bedzie ze nie ma
smile.gif

Gdy ja robilem moj mailbomber oparlem sie na autoryzacji serwerka, czyli trzeba bylo podac login oraz haselko do konta z ktorego wysylane byly majle. Ale co do twojego pytania to ja zrobilem to troche inaczej:
oto kawalek kodu:

Message.Subject := edtSubject.Text;
Message.From.Address := edtFrom.Text;

itd.

Kmin dalej zycze sukcesow.
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Mam wrażenie, że nasz kolega pyta zupełnie o coś innego niż myślicie. Nie sposób napisania klienta poczty pod Delphi czy czymśtam, ale o to jak się dogadać z serwerem SMTP przez TELNET aby wysłać maila z załącznikiem.

Sprawa dotyczy formatów MIME... zamiast rozpisywać się tutaj odeśle Cię pod adres:
http://xhz.freeshell.org/texts/smtp.html

Tam jest napisane o tym jak działa wysyłanie załączników pod SMTP
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
No pewnie że mi chodzi o dialog przez TELNET!!
Czy ja mówie po huńsku czy jak??
Thx NETKOJI za linka, może ktoś mógłby coś jeszcze powiedzieć o MIME...
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Mówiąc w skrócie i po chłopsku MIME służy nam m. in. do tego, aby za pomocą SMTP móc przesyłać ciągi znaków nie będące tekstem (czyli np pliki binarne) bez zmiany ich struktury.

Dobrym miejscem aby zacząć o tym czytać jest np:

http://www.mhonarc.org/~ehood/MIME/

Pełno tam RFC dotyczących MIME. No a poza tym Google Google & Google
smile.gif


Miłej lektury
 
Do góry Bottom