Sniffery a rodzaj połączenia

EloWaclaw

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2006
Posty
2
Oto kilka dręczących mnie pytań:
1. Czy (i jaki) wpływ na działanie snifferów ma rodzaj połączenia internetowego - tzn. prywatne/publiczne IP, router? A co z łączem modemowym tpsa?
2. Czy (i jaki) wpływ na działanie snifferów ma system operacyjny? Czy jest różnica pomiędzy działaniem snifferów w różnych wersjach Win? A jak jest z XP i service packami?
3. Czy Firewall na moim komputerze wpływa na działanie snifferów nawet jeśli odblokowałem porty które chcę nasłuchiwac?

Za wszelkie odpowiedzi wielkie podzięki!
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by EloWaclaw+--><div class='quotetop'>CYTAT(EloWaclaw)</div>
1. Czy (i jaki) wpływ na działanie snifferów ma rodzaj połączenia internetowego - tzn. prywatne/publiczne IP, router? A co z łączem modemowym tpsa?[/b]

hmm.. ja to rozumiem tak: jesli mam odpalonego u siebie snifferka to sniffowac moge tylko te pakiety, ktore do mnie przychodza. czyli jesli mowimy o zewnetrznym IP to chyba nie o to nam chodzi by podsluchiwac siebie samego. czyli zostaje nam siec lokalna i lokalne IP. Tutaj przeszkadzac moga switche, ktore wysylaja pakiety tylko do przeznaczonych im adresow IP, a nie jak hub do wszystkich komputerow w sieci. w necie jednak sa programy do sniffowania sieci ze switchami, ale... moj post wyzej.
co do routerow... imo chyba nie maja prawa wplywac na sniffowanie...

Originally posted by EloWaclaw@
2. Czy (i jaki) wpływ na działanie snifferów ma system operacyjny? Czy jest różnica pomiędzy działaniem snifferów w różnych wersjach Win? A jak jest z XP i service packami?
raczej nie ma. jesli nie masz polaczenia SSL i nie ma w sieci switchy (mowa o LANie oczywiscie) to nie ma chyba roznicy jaki masz system (Unixowo podobny czy Win*) bo i tak wszystkie pakiety ida tez do Ciebie.

<!--QuoteBegin-EloWaclaw

3. Czy Firewall na moim komputerze wpływa na działanie snifferów nawet jeśli odblokowałem porty które chcę nasłuchiwac?
posniffuj z wlaczonym firewallem i wylaczonym. zobaczysz czy jest roznica.

ograniczylem sie tylko do LANu, wiec jesli chodzilo Ci o WAN to sorki, nic nie wiem, nawet jak to w teorii wyglada. zreszta IMO to chyba wyzsza szkola jazdy.
 
Do góry Bottom