Sniffier

Bill

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2004
Posty
13
Moze trocze nie do konca na temat

Czy mozna za pomoca sniffera i znajac IP obserwowac i przechwytywac pakiety wychodziace z danego komputera. Tak, zeby np. wiedziec jakie strony ktos oblada, jakich informacji wyszukuje, czy jakie nieszyfrowane maile wysyla? Pytam z ciekawosci, bo mam podejrzenia, ze ktos mi cos takiego robi. :oops:
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
Originally posted by Bill
Moze trocze nie do konca na temat

Czy mozna za pomoca sniffera i znajac IP obserwowac i przechwytywac pakiety wychodziace z danego komputera. Tak, zeby np. wiedziec jakie strony ktos oblada, jakich informacji wyszukuje, czy jakie nieszyfrowane maile wysyla? Pytam z ciekawosci, bo mam podejrzenia, ze ktos mi cos takiego robi. :oops:
no właśnie do tego między innymi sluży sniffler 8)
 

Bill

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2004
Posty
13
Tak, wiem, ale chodzi mi o to, czy mozna cos takiego robic bez instalowania niczego na komputerze ofiary.
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
Originally posted by Bill
Tak, wiem, ale chodzi mi o to, czy mozna cos takiego robic bez instalowania niczego na komputerze ofiary.
tak moża ;] snifflera nie instalujesz na kompie ofiary tylko u siebie , tak w ogole to nic nie instalujesz na kompie ofiary 8)
 

Bill

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2004
Posty
13
Tak, ale czegos tu nie rozumiem. Przeciez mowimy o Internecie, czyli sieci WAN. Rozumien w LANie z koncentratorem, pakiety sa przesylane do wszystkich komputerow, ale odbiera je tylko ten do ktorego sa przeznaczone, mozna wiec przestawic karte sieciowa w tryb "rozwiazly" i bedzie odbierac wszystkie pakiety. Ale w internecie przeciez wykorzystuje sie trasowanie przez rutery, wiec pakiet idzie trasa tylko do odbiorcy. Jak mam w takim razie go przejac, musialbym sie podszyc pod odbiorce, albo zainstalowac cos na ruterze przez ktory przechodzi pakiet. Nie wiem, moze zle cos rozumiem, jesli tak to bede wdzieczny za uswiadomienie, wszak czlowiek uczy sie na bledach.
<
 

WalgO

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 11, 2004
Posty
495
a to Ty chcesz przechwytywać pakiety poza LANem :shock: no to takiego snifflera to nie ma ;] to musialbyś wtedy tak jak napisaleś podsłuchiwać na jakimś routerze albo sie podszywać pod odbiorce , jedna i druga metoda to nie kaszka z mleczkiem , to jush trudne zadanie ale życze powodzenia ;]
 
Do góry Bottom