sniffowanie w lanie ze switchami

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
witam,

probowalem cosik znalezc na powyzszy temat, ale...
jedyne haslo, ktore pojawia sie za kazdym razem gdy chodzi o switche to ARP Spoofing.
spox, w prawdzie nie za bardzo wiem co to, ale pare snifferkow bylo podanych. zdaje mi sie, ze jest to "posrednictwo" w przesylaniu pakietow.

wyprobowalem Caina, wlaczylem, odpalilem ARP S. i podalem miedzy jakimi kompami ma byc sniffowanie. czesc wybralem miedzy moim a kogos, czesc miedzy czyims a brama (serwerem) i cos tam niby pakietow przechwycil, ale nic z tego konretnego nie bylo.
oto moje watpliwosci i pytania:
1. chcialbym zeby pakiety byly przechwytywane wszystkie a nie tylko czesc
2. najlepiej jakby nie trzeba bylo podawac kompow, bo zdaje mi sie, ze moja siec posiada wiecej niz 1 serwerek (w ogole provider jest porabany, wiec nie zdziwilbym sie niczemu).
3. nie moglem zmusic Caina do skanowania poza moim subnetem (czyli 192.168.5.*) a mam dostep do kompow z zasiegu 192.168.4.* - 192.168.6.*
4. znalazlem snifferka, ktory niestety nie posiada ARP S., ktory podawal mi nazwy domenowe odwiedzanych stronek, kraj i IP. Fajna sprawa...

na koniec taka dygresja. slyszalem plote (wiec nie wiem czy to prawda), ze gdy wyzerujemy swojego maca to automatycznie przyjda do nas wszystkie pakiety.
i teraz pytanie: czy w ogole mozemy wyzerowac maca (bo, ze zmienic na inny konretny to wiem, ze mozna) tak, zeby karta to przyjela. i drugie: czy rzeczywiscie switch posylalby do mnie wszystkie pakiety.

na koniec dodam, ze provider naprawde cieniutki jest i oszczedza na sprzecie. mozna liczyc, ze switche sa z niskiej polki. wiem, ze to tez role odgrywa.

wiec... macie jakies pomysly, zeby efektywnie sniffowac siec 'chodzaca' na switchach?
 
Do góry Bottom