Softice i breakpointy

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
Zainstalowałem SoftICE4.05forWinNT2000 na XP i już na początku miałem problemy z jego uruchomieniem. Szukałem w sieci i sobie z tym poradziłem. Niestety moja radość zgasła kiedy próbowałem złamać pierwszego crackme z tego kursu(15 lekcji crackowania).
Otóż założyłem breakpoint na wywołanie GetWindowTextA i uruchomiłem crackme. Wpisałem hasło kliknąłem ok i nic. SoftIce nie włączył się i nie pokazał kodu wywołania tej funkcji. Tak samo jest jak założę bp na GetLocalTime i kliknę na zegar systemowy. Nic się nie dzieje.
Dodam, że plik winice.dat manm wy edytowany, ścieżki do dll'ek zmieniłem ręcznie na poprawe dla mojego systemu.
W prawym dolnym rogu SoftIce powinna być nazwa debugowanego programu, tak? (u mnie jest Idle ;/ )

Jak ręcznie wywołam okno SI poprzez Ctrl-d to raz pokazuje mi jakieś inne miejsce, inny kod w asm(ale nigdzie nie widzę call'a na funkcję GetWindowTextA), a innym razem ciągle to samo(to co jest na początku jak się włączy SI od razu po załadowaniu systemu). I ta druga sytuacja występuje częściej.

Czy da się coś z tym zrobić, czy lepiej jak zainstaluje win98, a może wystarczy stworzyć wirtualną maszynę z tym systemem(np. w vmware) ?
Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Do góry Bottom