Spowolnienie systemu

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Slack 10 i kernel 2.6.8.1
Wszystko ładnie chodziło, do czasu instalacji libneta 1.1.2.1 oraz najnowszych: ettercapa i ethereala. Od tego czasu system STRASZLIWIE zwolnił. Dodam, że nie jest to pierwszy raz, poprzednio musiałem go reinstalować. Co jest grane?? Typuję na libneta, bo różnych bugów ma od cholery :/ Co robić??

/edit: Hm, jeszcze jedna hipoteza: bawię się skryptami basha, w ciągu jednej sesji włączam je i wyłączam z kilkadziesiąt razy, czesto przez ctrl-c ==> przecież to poprawnie?? Może one gdzieś w tle dalej działają i zżerają zasoby?? Nie wydaje mi się, no ale cóż (zużycie zasobów to 5% w momencie gdy system chodzi jakbym miał 386).
 

sonne

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 21, 2004
Posty
67
Czytałam na forach, że właśnie libnet potrafi obciążyć procesor nawet do 100%
<
. Dużo ludzi ma taki problem. Niestety nie doczytałam się jak można go rozwiązać. U mnie przeszło bez bólu, ale mam kernel 2.6.3-7.
Niestety nie potrafię Ci pomóc :-(
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
To jednak nie libnet. Dzieje się to gdy bawię się skryptami, które miałem okazję zmaieścić na forum, np. przy skrypcie do zmiany IP, maca i nazwy kompa. Rzecz jasna te skrypty nie wymagają libneta. Wystarczy że zmienię IP i już komp zwalnia dramatycznie
<
Ja tam przecież nic poza ifconfig nie używam...
 
Do góry Bottom