sprawdzanie szybkosci neta innych userow

klen

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2006
Posty
62
witam, czym mozna sprawdzic z jaka predkoscia sciagaja, albo wysylaja cos uzytkownicy z sieci? chodzi o co takiego, ze chce wiedziec kto zapycha lacze..
a jesli ktos ma przekierowany port na p2p to mozna sprawdzic jaki to jest i czy mozna go sobie pozyczyc?
<


z gory dzieki
 

klen

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2006
Posty
62
nic tam ciekawego nie ma... nie podali nawet nazwy tego programu na linuxa
<
ciekawe czy on dziala tez jak sie nie jest adminem :hmmm:
 

susek

Użytkownik
Dołączył
Październik 1, 2005
Posty
6
to może napisze jak ja to robie...
wpisuje sobie w wierszu poleceń(cmd) ping wp.pl -t pod winshitem lub jeśli masz linuxa w konsoli ping wp.pl
sprawdzam czas, u mnie jak nikt nie łącza nie zapycha to jest około 20 ms ale to chyba zalezy od przepustowości łącza...
włączam program netcut i odcinam wszystkich pokolei aż znajde delikwenta i poprostu odcinam go na pare minut...
tylko uważaj netcut jest bardzo łatwy do wykrycia tak więc jeśli nie masz układów z adminem (
<
) to możesz oczekiwać bana za coś takiego...
aha i nie wiem jak netcut działa pod linuxem... bezpośrednio wersji pod linuxa chyba nie ma ale wine ci w tym pomoże
smile.gif
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Ping nie jest zalezny od przepustowosci lacza tylko od szybkosci odpowiedzi serwerow (docelowego i urzadzen posredniczacych).
 

klen

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2006
Posty
62
Originally posted by susek
to może napisze jak ja to robie...
wpisuje sobie w wierszu poleceń(cmd) ping wp.pl -t pod winshitem lub jeśli masz linuxa w konsoli ping wp.pl
sprawdzam czas, u mnie jak nikt nie łącza nie zapycha to jest około 20 ms ale to chyba zalezy od przepustowości łącza...
włączam program netcut i odcinam wszystkich pokolei aż znajde delikwenta i poprostu odcinam go na pare minut...
tylko uważaj netcut jest bardzo łatwy do wykrycia tak więc jeśli nie masz układów z adminem (
<
) to możesz oczekiwać bana za coś takiego...
aha i nie wiem jak netcut działa pod linuxem... bezpośrednio wersji pod linuxa chyba nie ma ale wine ci w tym pomoże
smile.gif
netcut mi nie dziala, a dokladniej nie chce sie uruchomic. moze jest cos podobnego?
 
Do góry Bottom