sprecyzowanie - bindowanie plikow

J

J. Markovsky

Gość
Rzecz dotyczy binderów. Otóż często pisze się o wykrywalności/niewykrywalności np. trojanów. Z tego co wiem, a dowiedziałem się niedawno, wystarczy zwykły bind i mamy nowy, nieznany plik, dla antywira z trojanem nie mający nic wspólnego. Zakładam więc że problem wykrywalności nie istnieje. Jeśli więc rozwiązaniem antywirów jest zwykłe zbindowanie, to dlaczego ludzie piszą, że szukają niewykrywalnego trojana? Zbindować się nie chce? Może coś innego... Nierozumiem.
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
:wink:

Zbindowac sie chce.. ale czesto takie bindowanie nic nie daje
<

Skanery antywirusowe.. wykrywaja niebezpieczny plik, mimo ze jest ukryty.
i wlasnie dlatego ludzie szukaja niewykrywalnych Trojanow.

pozdrawiam..
 

AssItch

Użytkownik
Dołączył
Luty 19, 2003
Posty
12
O ile mi wiadomo to niektore (mozliwe ze wszystkie) AV sprawdzaja kod z plikami sekwencji gdy dany program wczytuje sie do pamieci ram wiec co to za roznica czy np. trojan jest zbindowany... ;]
 
J

J. Markovsky

Gość
Zbindowałem np. cafeini, ale też inne tr. z małym programikiem i przeskanowałem Nortonem. Nic. czysty. Aż zgrozą powiało, bo przecież mógłbym dostać coś takiego mailem i stwierdziłbym, że to niegroźne. Czy mam rozumieć, że po odpaleniu takiego zbindowanego cafeiniego antywirus zawyje, mimo że bez odpalenia przy przeskanowaniu niczego nie wykrył? Ktoś próbował?




A pytam, bo ostatnio wysłałem w kilka miejsc zbindowane cafeini z opcją powiadomienia mailem, w dodatku z ikoną koperty i opatrzone wzorcowym tekstem, ale odzewu jakoś nie widzę. Może podczas odpalania załącznika odezwał się AV. Nie byłem przy tym, nie wiem.
 
G

Guest

Gość
Tak właśnie

Dokładnie tak jak napisałeś. Norton Ativirus 2003 itp, (skanujesz plik zbindowany tym antivirem ktory podałem to nic ci nie wykryje, bedziesz prubował uruchomic włąsnie ten plik zbindowany antivirus ten zawyje ze jest ten plik zainfekowany. Jesli chcesz miec antivira ktory wykrywa trojany w plikach zbindowanych to polecam Kasperksiego jest moim zdaniem najleprzy. Pozdrawiam
 

AssItch

Użytkownik
Dołączył
Luty 19, 2003
Posty
12
Tak jak powiedzialem jesli ktos ma dobrego AV to cos takiego nie przejdzie... Pozostaje napisac wlasnego trojana ;]
 
J

J. Markovsky

Gość
To lipa. Czyli nie ma żadnych binderów. Nie wyślę nikomu trojana, bo i tak jest normalnie widoczny. Nic dziwnego, że nie posypały się maile z inf. o przebywaniu on-line przez pc-ety. Pozostaje wysyłać trojana spy'a.



To może skasować dział 'bindery'...


Jeszcze jedno. Kilka tematów niżej jest post o wykrywalności binderów. Piszą, że jedne AV wykrywają inne nie itd. Ale o co chodzi? O to, że nie wykrywają samego zbindowania przed odpaleniem, czy że w ogóle nie wykrywają po odpaleniu ? To by było coś, większość osób ma Nortona i to rzadko 2003.
 
G

Guest

Gość
tak

chodzi o to że NAV 2003 i inne nortony wykrywają zbindowane pliki tylko jak chcesz je odpalić a kasperki wykrywa nawet jesli jestes w folderze gdzie znajduje sie plik zbindowany np. z trojanem. Rozumiesz teraz. Pozdrawiam
_________________________________________
BYĆ NIE MIEĆ TO ODIWECZNY DYLEMAT

gg: 2266946
 

Tamer

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 10, 2003
Posty
33
Zbindowalem dwie fotki ,zadnego trojana!! A antywirus powiedzial ze zbindowany plik jest zainfikowany .Jak to zrozumiec?
 

Szyms

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2003
Posty
380
A jakiego masz AV :?:
Może dla twojego AV każdy plik który jest zbindowany jest virem :wink:
 

ground

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2003
Posty
36
to zalezy jakiego bindera uzywasz
sprobuj jakims innym cos zbindowac to moze niewykryje
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
There are several ways to make a trojan undetectable by anti-virus scanners. You can bind it with an unknown binder which will change the structure of the EXE (bytes/byte positions) which will throw AV off, the same goes with packing the trojan with an unknown exe packer. Some require that you have the unpacked version of the trojan server before you do this. If you aren't sure if the trojan is packed, use a hex editor to look at the executable data. If you see UPX anywhere, mainly at the top of the file.. it is packed. You can use UPX to reverse this and turn it into an unpacked server. You can find UPX with an easy to use GUI in the mf4 approved software section.

Niechcialo mi sie tlumaczyc

===============================================
Pozdrowionka !!!
 

erde

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2002
Posty
53
Po prostu pliki zbindowane za pomoca pewnych programow sa juz traktowane przez AV jako viry... Trzeba szukac takich binderow ktore nie stwarzaja takich problemow.
 

ground

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2003
Posty
36
Originally posted by erde
Po prostu pliki zbindowane za pomoca pewnych programow sa juz traktowane przez AV jako viry... Trzeba szukac takich binderow ktore nie stwarzaja takich problemow.

np. fake exe
 

Drizzt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2003
Posty
25
Sorka że pisze ale troche zdenerwował mnie tekst "MOŻE SKASOWAĆ DZIAŁ BINDERY"

On chyba jeszcze nie kapuje co dzięki binderom można zrobić. Według mnie zaletą jest możliwość zbindowania paru plików i ustalić gdzie po otworzeniu się skopiują co w wypadku trojanów jest zbawienne
<
Przecież nie każdy ma anty wira?? a zresztą na tym polega zabawa...
<
podajesz się za babke wysyłasz lub dajesz link do stronki z bindem trojana i jak gośc się skapnie że tam jest virus to udasz głupią i blondynke
<
(zresztą jak się ma niewykrywalnego bindera to można zawojować świat)
<

(nie wyobrażam sobie życia bez binera) 8)
 
Do góry Bottom