Stale IP na neostradzie

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Witam
Doszly mnie sluchy, ze jest program, ktory podtrzymuje IP na neostradzie pod linuxa, moze ktos cos wiecej o nim slyszal i wie skad mozna go sciagnac
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Ja cos takiego mam
<

www.dyndns.org
Tam poczaj i sie wszystkiego dowiesz
smile.gif
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
no wlasnie tez to widzialam(dynamic dns), i tak sie teraz zastanawiam... Pchelka, jesli to na potrzeby servera to rzeczywiscie dynamic dns jest dobry... Nie wiem jak tam jest w neostradzie, czy oni zmieniaja ot tak, co jakis czas czy zalozmy na dobe (?!) I tak sie teraz zastanawiam, jakby pokombinowac z iptables... zeby dac moze "established" na wyslaniu polecenia do dhcp o przydzielenie adresu, chociaz to chyba bez znaczenia, bo i tak request do servera idzie chyba przed zaladowaniem iptables (w zasadzie to chodzi mi o to zeby otrzymywac adres przy starcie kompa)... a potem miec filtrowane wszytskie porty... tzn... drop w input dla portow 67 i 68, na ktore przychodzi polacznie z dhcp. Poza tym zadko wylaczac kompa
<
Ja tak pozamykalam porty 67 i 68, bo na nie przychodzi mi polaczenie z dhcp, przy starcie systemu pobieram ip (zanim zaladuje mi firewalla na iptables). Loguje sobie wszystkie odrzucone pakiety i widze, ze kazde polaczenie z dhcp mam pieknie odrzucone. Jedyne zrealizowane to to przed startem firewalla. No to chyba nie ma sily zeby inne ip moglo byc przydzielone... Chyba ze jakos tam konczy sie dzierzawa... Przy tym zadko wylaczam komputer i rzeczywiscie, kiedys ip zmienialo mi sie pare razy w miesiacu, a teram baaaardzo zadko... W sumie to zaden sposob, ale zawsze cos...

Troszke naplatalam, ale to dlatego ze nie wiem czy przy starcie systemu request do dhcp idzie przed startem iptables czy po. I w ogole to nie takie glupie akceptowac dla tcp state-established. Bo reszte mozna zupelnie zamknac i juz. Polaczenia z dhcp tez nie sa realizowane, jesli wierzyc moim logom
smile.gif


Teraz sobie pomyslalam, ze to co tu nawymyslalam i tak nic nie da, wiec jesli istnieje program, ktory podtrzymuje ip (co w sumie brzmi bardzo dziwnie, bo jak on to robi? odnawia dzierzawe? nie kapuje... i wydaje mi sie to malo realne) to na pewno ktos bedzie wiedziec na http://linuxweb.linuxindex.pl/forum/
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
ale w tym dyndns.org to chodzi o domene, ze przypisuje domene z tad pod IP i IP sie zmienia, ale domena jest ta sama; a mi chodzi, zeby sie IP nie zmienialo
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Ja mam ten sam problem z dynamicznym ip. Dhcp moze tez przydzielac stale ip, ale w moim przypadku powiedziano, zxe nie ma mowy. Nie znam zadnego programu i nie jestem w stanie wyobrazic sobie jego dzialania, dlatego mowilam o iptables

Jesli nie wylaczasz kompa czesto, nie pozwolisz na polaczenia z dhcp, to nie masz jak stracic aktualnie przydzielonego ip. Ja tak robie, i mimo, ze ip zmienialo mi sie czesto, teraz od kilku miesiecy mam to samo. Nawet jesli masz dzierzawe na przykladowo 1 dobe, to jesli nie moze byc zrealizowane polaczenie z dhcp, to ip sie nie zmieni... jedynym przypadkiem pobrania nowego ip jest start systemu. Moze to bezsensowny sposob, ale zawsze cos...
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
Jezu, ja mam chyba zacmienie umyslowe... uparlam sie na to dhcp... a teraz mam niejasne wrazenie ze neostrada go nie uzywa... hmmmm... Nie mam pojecia o wymyslach tepsy... pozostanie to dla mnie tajemnica :/
 

AssItch

Użytkownik
Dołączył
Luty 19, 2003
Posty
12
heh.. no ja postanowilem zadzowinic pod 0800102102 i dowiedzialem sie ze i jest przydzielane przy kazdym zalogowaniu sie... jesli nie bylo cie na krotki okres czasu bedziesz mial ten co miales wczesniej ale jak zalogujesz sie pierwszy raz od np. tygodnia to juz bedziesz mial inny... ;]
 

Szyms

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2003
Posty
380
W którymś "Ekspercie" było o tym. Adam13 jak amsz na neo zawsze się ip zmienia.
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by Szyms
W którymś "Ekspercie" było o tym. Adam13 jak amsz na neo zawsze się ip zmienia.

Wlasnie nie wiem dlaczego, ale bylem u kumpla, ktory ma neostrade i powiedzial, ze zmienia mu sie IP raz na jakis miesiac lub dwa; a innym sie zmienia za kazdym razem co sie polacza; nie wiem czym jest to spowodowane
 

pkw

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2003
Posty
105
bo w neo+ jest tak sa ja mam, ip jest przydzielane za kazdym polaczeniem lub gdy jest dlugi okres czasu w ktorym sie nic nie dzieje
to samo zmienia ip, wiec aby utrzymac ip trzeba napisac skrypcik
np w bashu ktory bedzie raz na polgodziny cos tam wykonywal
przez to "mozg neostrady" mysli ze cos sie dzieje i nie zmienia,

adres ip w czyms takim jest utrzymywany do zakaczenia sesji z neo+
lub gdy padnie router tp, wtedy znowu inne ip
na serwerze u mnie jest wlasnie cos takiego trzyma mi ip'ka od 1,5 miesiaca, wczesniej nie siadl im router

pozdro
 
Do góry Bottom