Sterowanie zdalne

edi_roza

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2011
Posty
7
Witam, mam pewien problem, pływam na statku i jest tu internet bezprzewodowy i 6 osób korzzystających z tej sieci, niestety jest jeden stary upierdliwy kucharz i zamontował sobie antene przechwytujacą cały sygnał internetu a pozostała 5 osob nie może się połoczyc nawet na gg. Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć mi co z tą sprawą zrobić lub jak to rozwiązać, myślałem o możliwości wgrania mu jakiegos programu przez który mógłbym przez mój komputer wyłączać jego komputer, bo on uważa że ta antena tylko sobie wisi, a w rzeczywistosci ogląda seriale na ipla. Podam kilka informacji które wiem może będzie łatwiej znaleźć jakiś pomysł, bo wiadomo każdy z nas chce mieć kontakt z rodziną a do tego człowieka normalnie nie dociera.
Główny router jest piętro wyżej: Jest to D-LINK DIR-100 4-PORT ETHERNET ROUTER
od niego idzie kablem internet na nasze piętro i kabel wchodzi w drugi router z którego czerpiemy internet bezprzewodowy, jest to NETGEAR RANGEMAX WIRELESS ACCES POINT VPN802 v2, system operacyjny tamtego kolesia to WINDOWS 7, mój to VISTA, Połączenie sieciowe bez zabezpieczeń, moja kabina jest obok jego dzieli nas cienka ściana, mogę wejść do jego kabiny gdy jest w kuchni i wgrac mu coś z pendrive na przykład. Dałoby rade jakoś to rozwiązać?
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
A więc to takie problemy mają marynarze ;)

Myślę, że jest to do zrobienia, dość łatwo. Wrzucasz trojana i już sterujesz komputerem. Ale ja to bym wyrwał mu tą antenę i wrzucił do morza podczas jakiegoś sztormu, było by zabawniej :D
 

edi_roza

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2011
Posty
7
No niestety takie problemy mamy :p byłoby zabawnie tylko że dopiero zaczynam przygodę marynarza i musze żyć z wszystkimi w zgodzie :D ale zabawnie też by było gdyby mu się wyłączał komputerco chwile :p mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na temat tego trojana? znaczy skąd go wziąć, w jaki sposób mu go wgrać i jak go obsługiwac z mojego komputera? ;> lub odesłać mnie do odpowiedniego tematu? niestety nie mogę szukać sam bo internet mam raz na 10 godzin i tak muli ze zajęło by mi to sto lat :( Pozdrawiam
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Spróbuj połączyć się z routerem.
Klikasz na swoje połączenie, stan połączenia, szczegóły-> brama domyślna
Ten adres wklepujesz do przeglądarki i wpisujesz login hasło
standardowo admin/admin

Jeśli dasz rade się podłączyć to napisz tutaj.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Poszukajcie hasła dzięki temu będziecie mogli zablokować iple na routerze ;)
 

edi_roza

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2011
Posty
7
Przekaże wszystkim żeby się rozglądali, taka blokada się przyda, ale nie rozwiąże to problemu jego po**anej anteny :p dalej będzie ściągać nam sygnał :) co chwile słyszę jego gg i rozmowy na skype, a ja muszę korzystać z komputera DLA ZAŁOGI na którym jest tylko przeglądarka, który pracuje na KABLU
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Ja bym dodał program wyłączający komputer(np. po 40. sec. od zalogowania) do autostartu.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Ja bym podarował antenie 1g HMTD + 50g ANFO ale to nie forum o pirotechnice ;)

Możesz podrzucić mu płytkę z plikiem autorun.inf i oczywiście trojanem/backdoorem. Ale jak kolega napisał dużo lepsze i zabawniejsze rozwiązanie to wyrzucenie anteny do morza podczas sztormu :p
 
Ostatnia edycja:

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
A ja bym mu wrzucił prosty, dość mały program na zasadzie Download and execute.
A dalej to już hulaj dusza. Można zmienić pliki hosts i podmienić stronę ipla.pl na taką gdzie jest błąd 404, można również zrobić restarter komputera, jednak po jakimś czasie pewnie najzwyczajniej zrobi formata.
Na jakiej zasadzie działa ta antena? Ściąga sygnał tylko gdy komputer jest włączony, czy 24/7 ? Oraz wiesz jak jest podłączona? Bezpośrednio pod lapka, czy do routera? Z antenami nie miałem niestety zbyt wiele do czynienia, ale może dało by rade zdalnie dezaktywować ów antenę... na razie jednak nie mam pomysłu jak. Dobrze że masz dostęp do kompa, na 100% problem będzie rozwiązany. Kwestia czasu. :)
 

edi_roza

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2011
Posty
7
Dzięki za odpowiedzi :D tylko że nie wiem w czym mam taki program napisać, jest tu na forum jakiś tutorial? :p najlepszy taki przez który sam mogę wyłączać jego komputer, bo zrobiłby prędzej formata jakby mu sie system wylaczal co 40 sekund :D, antena jest podlaczona do laptopa wisi u niego na suficie :p działa tylko jak jest wlączony laptop, bo raz poszedłem i mu kompa wyłączyłem i smiagał internet u mnie odrazu :) no właśnie gdybym mógł pomóc sobie przez allegro to kupiłbym silniejszego hot spota i sciągałbym wszystko do siebie ale niestety pływam po morzu północym a teraz to wgl już na śródziemne płyne :p
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
To może mały sabotaż, antena bez kilku części i ze złamanym wnętrzem kabla działa źle ;p.(I jest to raczej nie widoczne dla oka).
A jeśli nie to, to może po prostu wgraj mu wirusa, który wyłącza co 3 sec. Internet, pewnie antena wtedy też będzie padać.

Co do zrobienia, pewnie zrobi Ci coś takiego ktoś stąd, ew. za 'symboliczną' opłatą.
 

jan64

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2009
Posty
49
Antena sama w sobie nie jest w stanie "przechwycić" całego sygnału nadawanego przez router, może go zagłuszyć(w tym wypadku on sam też nie mógł by korzystać z internetu).
Prawdopodobnie winny jest jakiś program który zabiera całe łącze(np. Udostępniający pobrane torrent-y). Najlepszym wyjściem będzie ustawienie limitów tak by każdy mógł korzystać z przydzielonego kawałka łącza nie przeszkadzając innym.
 
Ostatnia edycja:

edi_roza

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2011
Posty
7
Aaa, czyli winowajcą bedzie w tym wypadku IPLA i te jego seriale :D pousuwam mu kilka ważnych plików z katalogu ipli i powinna przestać działać :D co do hasła do routera glownego to ciezka sprawa :p bo na poprzednim była naklejka z loginem i hasłem a na tym nie ma.
 

mycha1691

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2012
Posty
2
Możesz zrobić Konflikt IP Lub jak wyłączy kompa spisać jego MAC z obudowy i wpiszesz go do siebie na pewno sobie nie poogląda filmików , zrobić zrobić reseta AP i ustawić priorytety na Internet. dodatkowo wpisać ma Liście AP który komp ma mieć Priorytet do Neta, jak mu ustawisz niski priorytet to będzie Hu*ami rzucał.
 
Do góry Bottom