svchost.exe

Dociekliwypl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2008
Posty
5
Mam problem z tymi procesami, (tak mi się wydaje) szukałem pomocy wielu serwisach i zawsze się kończyło porada typu skanuj wszystkim co się da , nie wiem lub ciszą bez eha.

Pytania:
1. ile powinienem mieć uruchomionych procesów svchost.exe na kompie, przy czym wszystkie są na pozór w dobrym miejscu i jednakowo dobrze nazwane, problemem jest ich ilość i to ze 2 z nich często długo przeciążają system przy uruchamianiu internetu lub programów łączących się z netem.
2. Czy może mieć z tym coś wspólnego że w sieci lan przy konfiguracji połączenia przez tcp/ip mam szybszy internet 2 krotnie, niż przez pppoe?
3. mam obszar w monitorze gdzie, u dołu monitora w środkowej części nie widzę migającej kreseczki kursora ale po wpisywaniu znaków , znaki normalnie się pojawiają, i tak jest czasami ale nie zawsze.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia to mam w miarę dobre i korzystam z wielu dodatkowych programów do ochrony i skanowania kompa, nie podam tu dokładnych zabez. ze względu na bezpieczeństwo:
ale podstawa firewall z opcją ukrywania w sieci, antywirus, rezydent zmian w rejestrze i połączeń z internetem. i wiele aplikacji kontrolnych, typu sprawdzanie otwartych portów itp.
ale nic nie znajduje poza właśnie czasowymi info z aplikacji portów o prośbie skanu gdyż niby może komputer być zawirusowany, ale to dlatego że właśnie jeden z procesów svchost.exe pobiera prawie 100% CPU.

Jak ktoś ma zamiar mi napisać że mam zrobić sobie format dysku, to mu dziękuje za pomoc, mam kompa ponad 6 lat i nigdy formata nie robiłem, mozolną pracą usunąłem sam z rejestru sporo trojanów itp.
i chętnie się uporam z tym co jeszcze być może mam.
P.S

Niestety nie mogę szukać pomocy w Microsoft.
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
Jak masz użycie procesora 100% w svchost to może być albo wirus albo np. windows Ci ściąga updaty. Wrzuć loga z hijackthis to sie obada
smile.gif

Swoją drogą jak masz zainstalowane tyle tych programów do ochrony to mogą się też gryźć a windows nie instalowany od 6 lat to też może być problem
<

Acha i napisz jakiego masz service packa na tym windowsie.

Ilość procesów svchost zależy też od ilości usług jakie masz uruchomione na kompie, Weź start - uruchom - CMD i wpisz: Tasklist /SVC i pokarz co tam sie pojawia.

Pozdro
 

Dociekliwypl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2008
Posty
5
<div class='quotetop'>CYTAT(tasmanek @ 16.09.2008, 10:59) <{POST_SNAPBACK}></div>
Jak masz użycie procesora 100% w svchost to może być albo wirus albo np. windows Ci ściąga updaty. Wrzuć loga z hijackthis to sie obada
smile.gif

Swoją drogą jak masz zainstalowane tyle tych programów do ochrony to mogą się też gryźć a windows nie instalowany od 6 lat to też może być problem
<

Acha i napisz jakiego masz service packa na tym windowsie.

Ilość procesów svchost zależy też od ilości usług jakie masz uruchomione na kompie, Weź start - uruchom - CMD i wpisz: Tasklist /SVC i pokarz co tam sie pojawia.

Pozdro[/b]


oto chodzi że proces update Windowsa jest 0, bo widzę , druga rzecz co do update Windowsa. To normalne że, Microsoft próbuje się łączyć z serwerami update Windowsa poprzez inne aplikacje łączące się z internetem?, ja aktualnie blokuje update firewallem, ale problem mam od ponad pół roku więc to nie ma związku.

programy do ochrony działają tylko 3 i się nie gryzą, chyba ze z samym systemem bo między sobą nie, ale skoro system nie zgłasza błędów z nimi, to chyba nie, reszta programów są tylko do skanów i sprawdzania stanu, więc nie działają do póki ich nie uruchomię.

service packa mam 2, i update Windowsa robię(za wyjątkiem ostatnich 3 m-cy), więc nie wiem co ma do tego że od 6 lat na nowo go nie instalowałem?

tu log, w celu bezpieczeństwa niektóre moje dane zabezpieczeń usunąłem z loga i porty także

task1.jpg



trochę mnie martwi proces RasMan, tylko nie wiem o co chodzi w tym logu? czy to ogólne procesy, czy uruchomione? bo ja się nie łącze zdalnie z kompem i nie chce, również nie mam w ustawieniach zezwolenia na zdalne połączenia.?
i jak jest z tymi połączeniami tcp/ip a pppoe, ten drugi miał być szybszy a się u mnie okazuje że przy skonfigurowaniu połączenia na pppoe, tcp/ip masz o wiele szybszy a ten drugi taki jak wcześniej tcp/ip
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
To troche nie ma sensu, bo szukasz pomocy, ale tak naprawde nie chcesz jej otrzymac. Raczej ktos nie bedzie w stanie ci powiedziec czy jest ok, jak mu nie pokazesz calosci np loga.

svchostow jest na czystym windowsie chyba od 4-6.
Co do svchosta to posprawdzaj sciezki, a najlepiej ci radze wez hijackiem sprawdz loga sobie sam (przez strone, pierwszy link w googlach "*.de")
Antyvirusy, firewalle podpinaja sie pod svchost, wiec calkiem mozliwe, ze to jakas twoja aplikacja "zabezpieczajaca".
Zastanow sie czy byla okazja do zarazenia komputera? Jakis syfilis, czy cos takiego?
<

I nie chodzi mi tutaj o programy, bo one napewnio by ci powiedzialy, ale to zalezy od ciebie.
Ile osob kozysta z komputera? Jesli wiecej to popytaj, czy nie wchodzili na jakies dziwne strony, nie wylanczali AV czy FW.
To tez moze byc jakis problem samego windowsa (tu pozmoze format). Zobacz dzienniki zdazen itp.
Co do kursora to az tak to przeszkadza ci w pracy? Nie mozesz bez tego zyc? Ja sie z czym taki nie spotkalem i nie wiem czego moze to byc przyczyna.
PPOE raczej nie, ale mowie raczej reki za to nie dam sobie uciac.

Jelsi nie chcesz pokazywac wszystkiego to najlepiej nie pokazuj, bo ktos moze bledne wnioski wyciagnac (to bedzie tylko strata czasu).
Jesli masz pytania to raczej ktos odpowie, ale pytania musza byc konkretne i uzasadniaone (wykluczajace odpowiedzi w stylu google.pl)

Pozdrawiam nameless .....
PS: Masz pirata?
 

Dociekliwypl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2008
Posty
5
<div class='quotetop'>CYTAT(NamelessSoldier @ 16.09.2008, 18:33) <{POST_SNAPBACK}></div>
To troche nie ma sensu, bo szukasz pomocy, ale tak naprawde nie chcesz jej otrzymac. Raczej ktos nie bedzie w stanie ci powiedziec czy jest ok, jak mu nie pokazesz calosci np loga.

svchostow jest na czystym windowsie chyba od 4-6.
Co do svchosta to posprawdzaj sciezki, a najlepiej ci radze wez hijackiem sprawdz loga sobie sam (przez strone, pierwszy link w googlach "*.de")
Antyvirusy, firewalle podpinaja sie pod svchost, wiec calkiem mozliwe, ze to jakas twoja aplikacja "zabezpieczajaca".
Zastanow sie czy byla okazja do zarazenia komputera? Jakis syfilis, czy cos takiego?
<

I nie chodzi mi tutaj o programy, bo one napewnio by ci powiedzialy, ale to zalezy od ciebie.
Ile osob kozysta z komputera? Jesli wiecej to popytaj, czy nie wchodzili na jakies dziwne strony, nie wylanczali AV czy FW.
To tez moze byc jakis problem samego windowsa (tu pozmoze format). Zobacz dzienniki zdazen itp.
Co do kursora to az tak to przeszkadza ci w pracy? Nie mozesz bez tego zyc? Ja sie z czym taki nie spotkalem i nie wiem czego moze to byc przyczyna.
PPOE raczej nie, ale mowie raczej reki za to nie dam sobie uciac.

Jelsi nie chcesz pokazywac wszystkiego to najlepiej nie pokazuj, bo ktos moze bledne wnioski wyciagnac (to bedzie tylko strata czasu).
Jesli masz pytania to raczej ktos odpowie, ale pytania musza byc konkretne i uzasadniaone (wykluczajace odpowiedzi w stylu google.pl)

Pozdrawiam nameless .....
PS: Masz pirata?[/b]


hmm, nie wiem co mam napisać, wiem że coś jest nie tak, trudno mi pokazać co i jak, svchost.exe pokazałem w całym normalnym logu
HijackThis, Roguescanfix itp, okrojone niewiele powiedzą a pełne zdradzą zabezpieczenia i jej technikę jak i moją.
co do czystości kompa to mogę tylko powiedzieć że ponad rok temu fascynowałem się bezpieczeństwem kompa ściągając umyślnie wirusy i je usuwając a przy tym testując bardzo dużo różnych zabezpieczeń, dlatego jest ważne dla mnie ukrywanie pewnych rzeczy, bo wiem że znawca, szybko moje zabezpieczenia by przeszedł.
ale do rzeczy, skoro w taki sposób nie da się mi pomóc to w jaki sposób potrafię sprawdzić kompa czy jest czysty? u producenta odpada.
są jakieś bardzo dobre programy do sprawdzania działania svchost.exe? tylko proszę o stronę do takich, nie linki upload :].

jedynie czego nigdy mi się nie udało rozwiązać i usunąć w systemie to info wirusa w Framework 1 informowanym przez jakiś skaner online i to chyba niemiecki, ale to było ze 2 lata temu i na temat CIVIL DEFENSE - 6672, jakoś z tym także miałem problem, teraz się nie wiem kiedy rozpłynął .

PS. co do pytania o pirata, to nie mogę napisać, bo malutkimięciutki nadal nie wie, jak łatwo można być ok ( z ograniczeniami, ale full wypas) a to forum jest otwarte na świat
smile.gif
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
To zadaj sobie pytanie:
"Czy chce zeby obcy ludzie pomogli mi pomoc w rozwiazaniu problemu ktorym jest 100 % utylizacji procka przez svchost.exe?"
Chyba wynioskujesz sobie co trzeba zrobic jesli odpowiesz "TAK, chce", lub jesli powiesz "NIE, ktos napewno pozniej mi sHa|<uJ3 komputer". Wiec wybor nalezy od ciebie.

Ja nie znam takich programow (do svchosta).
Sprawdzales sobie loga samemu z hijaka ? To nie jest takie trudne.
Pozdrawiam nameless .....

PS: To co z tym piratem?
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
hehe koleś jest naprawdę dobry: nie podaje jakie ma oprogramowanie bo mu się ktoś włamie
smile.gif
)
 

Dociekliwypl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2008
Posty
5
<div class='quotetop'>CYTAT(tasmanek @ 16.09.2008, 19:41) <{POST_SNAPBACK}></div>
hehe koleś jest naprawdę dobry: nie podaje jakie ma oprogramowanie bo mu się ktoś włamie
smile.gif
)[/b]


he he, ok
ha ha
nie podaje, mnie śmieszy trochę zdziwienie wasze, ale spoko, poza tym co do analizy i sprawdzenia svchosta.exe mam nawet kilka aplikacji co mnie jeszcze bardziej dziwi odpowiedzi użytkownika wyżej
<
o.
może faktycznie to nie forum dla hakerów tylko tych co korzystają z instrukcji obsługi do póki ona jest potem niestety nie ma z czego bo nie ma instrukcji
<
sorki za ironie ale wobec tych odp
<

Pozdro dla was, nie mam żalu po prostu jeszcze mało wiecie:(
 

Dociekliwypl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 15, 2008
Posty
5
<div class='quotetop'>CYTAT(NamelessSoldier @ 16.09.2008, 19:19) <{POST_SNAPBACK}></div>
.

PS: To co z tym piratem?[/b]


co do pirata, tyo załóż że mam pirata, którego jeszcze Microsoft nie wykrywa, to kwestia konfiguracji i zmiany kilku plików w Windowsie i nie jest to tajemnica!
eśli taką mam to widocznie mnie .... Jeśli niue to mam legala, ale nie pytaj nikogo czy ma legala
smile.gif
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Jesli tak duzo wiesz to po co chcez zeby ci ktos pomogl?
Ja ci pisze ze nie jestem wstanie ci pomoc jesli cos tam ukrywasz. Nie pomyslales, ze moge ci powiedziec zebys cos usunol, a to tylko ci rozwali system (brak tego pliku).
Tak btw to nie potrafisz odpowiedziec na proste pytanie. Zadana przezemnie juz dwa razy. Odpowiadasz nie na temat, ale spoko.
Wiesz dlaczego zdziwenienie jest, ze nie podajesz calosci logow, bo ktos tu kogos nie traktuje powaznie.

Juz sie obraziles, czy jeszcze cos napiszesz?
Ja tam ci probuje pomoc, mowie czego od ciebie wymagam, zeby sie szybciej pracowalo, a ty mi tu mowisz ze ci sie wlamie do komputera (o lol, jakbym nie mial co robic).

Bez urazy teraz za to, ale masz jakas manie na temat swojego bezpieczenistwa/komputera, twoje bezpieczenisto juz dawno nie istnieje. Jak chcesz sie czuc bezpiecznie to wylacz komputer z internetu a najlepiej jeszcze z pradu i idz skoczyc z mostu, bo to nie ma sensu.

Pozdrawiam nameless .....

PS: Masz pirata? Po co ja to pisze?? // Sry nie odswiezylem strony.
<
 

tasmanek

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 6, 2008
Posty
68
Ja tez jakoś sie starałem pomoc ale nas zlał - najszybszą drogą jest zainstalowanie service packa 3 - poprawi Ci się bezpieczeństwo i svchosty zostaną wgrane od nowa
<
Albo użyj też WinSockFix.
Z tym włamywaniem to się nie bój nikt nie ma Twojego Ip oprócz administratorów forum
 
Do góry Bottom