System na PenDrive(flash) czy sie da?

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Witam

Chcialbym zadac wam wszytskim pytanie co sie znaja. Czy da sie zainstalowac na pendrivie (czyli na pamieci flash) o pojemnosci 1giga system tak zeby bootowal mi on podczas startu kompa ? Czy jest to w ogole mozliwe ?


Pozdrawiam

DJBOSS666
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
oczywiscie, ze jest to mozliwe, tylko nie zapomnij pozniej w biosie przestawic botowania z pendrive
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
tylko przypadkiem nie rób partycji na penie, bo nie jest to zalecane
system na penie będzie strasznie wolny, ale oczywiście w odpowiedzi na Twoje pytanie - jest to jak najbardziej mozliwe:)
pozdrawiam
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
No dobra to pytanie drugie czy jest mozliwosc postawienia na pendrive knoppixa ?


Pozdrawiam

DJBOSS666
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by DJBOSS666
No dobra to pytanie drugie czy jest mozliwosc postawienia na pendrive knoppixa ?


Pozdrawiam

DJBOSS666


domysl sie
<
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
nie domyslam sie
smile.gif
podobno knoppix konczy Swoje odpalanie sie na przeszukiwaniu dyskow dajac czerwony komunikat
smile.gif
podobo jest to zalezne od jadra
smile.gif
wiec dla mnie nieosiagalne przerobki
smile.gif
z pendrive dzialaja takie linuksy podobno jak:

flonix (podobno platny 40 EURO) nie jest na licencji GNU

Tomas autor Slaxa (Linux Live Cd na bazie ślackware'a) twierdzi, że jego wersja CD (182 MB) jest łatwa do przerobienia na USB Edition jeśli:
- Po odpaleniu Linuxa z krązka ze Slaxem napisze się taką oto linijke tekstu (polecenia)

/boot/creat_bootdisk.sh /boot /dev/sda1 /dev/sda
Oczywiście flash musi być wsadzony do gniazda USB lecz nie zamontowany. (To ważne!)
Spowoduje to skopiowanie do katalogu głownego wszystkich niezbędnych plików systemu przekonfigurowanego na pracę z USB.

Ponoć nie działa to tylko na pamięciach flash firmy Kingstom DataTraveler. (Informacja potwierdzona z Kanady przez jednego z uczestników forum o Slaxie) Poinformował on społeczność na forum ,że taka wiadomość otrzymał od samego producenta w/w pamięci. Byłyby to jedyne produkowane na świecie pamieci bez mozliwości ich bootowania! (Dla nie to sensacja technologiczna). Do tej pory sądziłem, że potrzebny jest zerowy sektor bootujący, który można uzyskać w procesie formatowania.

oraz feather linux ktory podobo jest bootowalny z pendrive
smile.gif
ide szukac dalej i probowac moze mi sie uda
smile.gif


PS: jak by ktos znalazl jeszcze jakies systemy startujace spod pendrive to prosze tu napisac bede wdzieczny
smile.gif


Pozdrawiam

DJBOSS666
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
no ja dotej pory testowalem 2 i dzialaja: PLD livecd i MDK livecd
 
Do góry Bottom