System operacyjny programisty...

TurQc`

Użytkownik
Dołączył
Październik 18, 2004
Posty
5
Który system operacyjny jest najlepszy dla programisty? Linux? Może Windows? Jesli tak to który 98, 2000, XP ? Jakie mają wady a jakie zalety...?
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Zależy pod co checsz pisać.
Jak pod Linuxa to Linux,a jak pod Winde to XP...
smile.gif


Windowsy 9.x nie są już rozwijane więc stare biblioteki, problemy ze zgodnością etc...
 
G

Guest

Gość
Originally posted by saipix
Zależy pod co checsz pisać.
Jak pod Linuxa to Linux,a jak pod Winde to XP... :)

Windowsy 9.x nie są już rozwijane więc stare biblioteki, problemy ze zgodnością etc...

W Windowsie NIE MA żadnych bibliotek, a to, że nie jest już rozwijany nie ma nic do rzeczy. Widać, że 'dużo' wiesz o programowaniu...
Poza tym pisze się "Linuksa".

A autorowi pytania proponuje zainstalować jakieś systemy i samemu sobie odpowiedzieć na swoje pytanie.
 

zipoll

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2004
Posty
34
no a co powieciena nakladki win 3.1 i 3.11 da sie tam sos skonbinowac czy napisac cos ciekawego
<
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Originally posted by Raven
Poza tym pisze się "Linuksa".
Co to za różnica...uraziłem Cię tym, że napisałem linux...?

Originally posted by Raven+--><div class='quotetop'>CYTAT(Raven)</div>
a to, że nie jest już rozwijany nie ma nic do rzeczy.[/b]
No właśnie ma to do rzeczy, że są problemy ze zgodnością.

<!--QuoteBegin-Raven

Widać, że 'dużo' wiesz o programowaniu...
Ehh...ostatnio się kłóciłeś z Wojassem i pisałeś, że jak się kogoś nie zna, to się o nim nie wypowieda.
No więc zastosuj się do swoich słów, i nie wypowiadaj się na mój temat, jak nic o mnie nie wiesz...! ! !
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Poza tym pisze się "Linuksa".
Co to za różnica...uraziłem Cię tym, że napisałem linux...?
[/quote]

Skoro już się czepiamy spolszczeń to pozwolę sobie zauważyć, że w wielu postach ludzie piszą "Windows" a nie "Łindołs" :twisted:
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
Skoro już się czepiamy spolszczeń to pozwolę sobie zauważyć, że w wielu postach ludzie piszą "Windows" a nie "Łindołs"[/b]

tu nie chodzi o spolszczenie ale o poprawna pisownie.

no a co powieciena nakladki win 3.1 i 3.11 da sie tam sos skonbinowac czy napisac cos ciekawego[/b]

jasne ze sie da ale poco ? Chyba ze dla wlasnejj satysfakcji.

Ja bym proponowal zaczac uczyc sie programowania, dobry programista napisze program na kazda platforme.
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Originally posted by sc0rp10n
<div class='quotetop'>CYTAT
Skoro już się czepiamy spolszczeń to pozwolę sobie zauważyć, że w wielu postach ludzie piszą "Windows" a nie "Łindołs"

tu nie chodzi o spolszczenie ale o poprawna pisownie.

[/b][/quote]

hmm... ale Linus Torvalds nazwał ten system właśnie "Linux"... więc co jest niepoprawnego w takiej pisowni?
Swoją drogą to dość dziwne, ale bardzo często spotykam się z tym, że wśród użytkowników Linuxa/Linuksa wyodrębnił się podział na "Linuxiarzy" i "Linuksiarzy". Jeśli chodzi o moje zdanie, to "Linuks" jest nazwą spolszczoną, a "Linux" jest poprawną nazwą własną.
 

felek

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
9
Originally posted by NETKOJI
Jeśli chodzi o moje zdanie, to "Linuks" jest nazwą spolszczoną, a "Linux" jest poprawną nazwą własną.

Propunuje poczytac o deklinacji tego typu wyrazow w jezyku polskim.

Oto fragment listu z Telefonicznej i Internetowej Poradni Językowej Uniwersytetu Warszawskiego: (znalezione gdzies w necie, nie pamietam juz gdzie)
litera x, niewystępująca w naszym alfabecie, może pojawiać się w nazwach własnych (takich jak nazwy przedsiębiorstw, firm, marek itp.) jedynie w mianowniku. Tylko mianownikowa postać odwzorowuje bowiem postać zastrzeżonego znaku towarowego. We wszystkich przypadkach zależnych stosujemy zapis wyłącznie polskimi literami, czyli: Unix, Uniksa, o Uniksie, Linux, Linuksa, o Linuksie, Hortex, Horteksu, o Horteksie, Pewex, Peweksu, o Peweksie itd. Nieco inaczej wygląda sprawa zapisu form odmiany skrótowców (pisanych wersalikami) zakończonych w mianowniku na x, typu UNIX. Kwestia ta jednak jest jeszcze nieuregulowana i omawiana w Radzie Języka Polskiego.
 
G

Guest

Gość
Originally posted by saipix
Co to za różnica...uraziłem Cię tym, że napisałem linux...?
Nie.

No właśnie ma to do rzeczy, że są problemy ze zgodnością.[/b]
Bredzisz. Windows 9x, Windows XP, 2000 i wszystkie pozostałe to ta sama konstrukcja. Wszystkie należą do win32 i są ze sobą zgodne.

Ehh...ostatnio się kłóciłeś z Wojassem i pisałeś, że jak się kogoś nie zna, to się o nim nie wypowieda.[/b]
Nie kłóciłem się z nim.
No więc zastosuj się do swoich słów, i nie wypowiadaj się na mój temat, jak nic o mnie nie wiesz...! ! ![/b]
Sam sobie robisz opinię swoimi odpowiedziami.
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
wręcz przeciwnie podałem link ! więć skończ!
to że mnie nie lubisz/nienawidzisz to juz wiem
No rzeczywiście... będę sławny bo skomentowałem jakiegoś 'wojassa' z forum.
[/quote]

Widać, że 'dużo' wiesz o programowaniu...
Ja Ciebie nie znam. Nie mam pojęcia w ogóle kim jesteś, więc nie mam żadnego zdania o Tobie.
Kompletna niekonsekwencja... :evil:


Bredzisz. Windows 9x, Windows XP, 2000 i wszystkie pozostałe to ta sama konstrukcja.
W takim razie powiedz mi, do czego służy opcja zgodności w Windows...?
 
G

Guest

Gość
Originally posted by saipix
W takim razie powiedz mi, do czego służy opcja zgodności w Windows...?
Jeśli ktoś napisze program, który do działania będzie wymagał jakiś innych, konkretnych, już gotowych narzędzi systemowych, które są tylko w niektórych wersjach Windowsa, to wtedy logiczne, że nie będzie on w 100% 'zgodny' z Windowsem, który takich narzędzi nie posiada, ale to co mówiłeś o bibliotekach dołączanych do Windowsa (?) to bzdura. Nic takiego nie ma. Windows jest rozprowadzany w wersji binarnej i bez żadnych bibliotek.
Jak inaczej mam Ci wytłumaczyć, żeby do Ciebie dotarło?
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Jeśli ktoś napisze program, który do działania będzie wymagał jakiś innych, konkretnych, już gotowych narzędzi systemowych, które są tylko w niektórych wersjach Windowsa, to wtedy logiczne, że nie będzie on w 100% 'zgodny' z Windowsem[/b]
Nie odpowiedziałeś mi wprost na pytanie.Skoro w niektórych wersjach windowasa nie ma niektórych narzędzi to jakim cudem po zaznaczeniu opcji : "Zgodność z Win95" będzie ten program nagle zgodny....co doinstalują mu się nagle narzędzia...?
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
Originally posted by TurQc`
Który system operacyjny jest najlepszy dla programisty? Linux? Może Windows? Jesli tak to który 98, 2000, XP ? Jakie mają wady a jakie zalety...?

IMHO: Zdecydowanie XP jesli chodzi o Windows.
Jest bardzo stablny, zresztą zgodnie z obowiązującymi normami powinno się odwoływać do nowych systemów.
 
G

Guest

Gość
Originally posted by saipix
Nie odpowiedziałeś mi wprost na pytanie.Skoro w niektórych wersjach windowasa nie ma niektórych narzędzi to jakim cudem po zaznaczeniu opcji : "Zgodność z Win95" będzie ten program nagle zgodny....co doinstalują mu się nagle narzędzia...?

Zmieni się jego konfiguracja lub będzie 'udawał' i nie zadziała. Z reszta to mnie akurat najmniej obchodzi bo zmieniasz temat. Powtarzam jeszcze raz... w Windowsie NIE MA żadnych dołączanych bibliotek, poza modułami DLL, które możesz ściągnać na każdego Windowsa.
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Zmieni się jego konfiguracja lub będzie 'udawał' i nie zadziała. Z reszta to mnie akurat najmniej obchodzi bo zmieniasz temat. Powtarzam jeszcze raz... w Windowsie NIE MA żadnych dołączanych bibliotek, poza modułami DLL, które możesz ściągnać na każdego Windowsa.[/b]
No właśnie...!
Będzie 'udawał' i/lub nie zadziała...!
Więc sam widzisz, że różnica JEST i programy kompilowane pod Win95 nie zawsze będą kompatybilne z XP....
A biblioteki DLL SĄ i po co ktoś ma sobie coś ściągać, jeśli może zainstalować od razu XP...pozdro...
smile.gif
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
Originally posted by saipix
<div class='quotetop'>CYTAT
Zmieni się jego konfiguracja lub będzie 'udawał' i nie zadziała. Z reszta to mnie akurat najmniej obchodzi bo zmieniasz temat. Powtarzam jeszcze raz... w Windowsie NIE MA żadnych dołączanych bibliotek, poza modułami DLL, które możesz ściągnać na każdego Windowsa.
No właśnie...!
Będzie 'udawał' i/lub nie zadziała...!
Więc sam widzisz, że różnica JEST i programy kompilowane pod Win95 nie zawsze będą kompatybilne z XP....
A biblioteki DLL SĄ i po co ktoś ma sobie coś ściągać, jeśli może zainstalować od razu XP...pozdro... :)[/b][/quote]

Sam system pod ktorym bedzie kompilowany kod nie wielkie ma tutaj znaczenie. Istotniejszy jest fakt jak dany kod wyglada, jego odwolania itp.
 
Do góry Bottom