System operacyjny programisty...

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Nom racja....jednak faktem jest, iż ma duże znaczenie, który system wybierze programista i to, że XP jest teraz najlepszym z Winów...pozdro...
smile.gif
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
Nom racja....jednak faktem jest, iż ma duże znaczenie, który system wybierze programista i to, że XP jest teraz najlepszym z Winów[/b]

NO COMENT

Jeśli takie jest twoje zdanie to ja ci nie wroze kariery programisty ;]
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
też problemy... jak ktoś chce pisać przez x to niech pisze linux'a w linux'ie a przez ks bez apostrofu linuksa w linuksie no kurcze :D poza tym windows i łindows to dwa różne OS'y chociaż nie wiem czy ten drugi wyszedł na świat ale wydaje mi się że tak.
XP wg mnie nie jest najlepszym z winów... już lepszy jest 98
 
G

Guest

Gość
Originally posted by saipix
No właśnie...!
Będzie 'udawał' i/lub nie zadziała...!
Więc sam widzisz, że różnica JEST i programy kompilowane pod Win95 nie zawsze będą kompatybilne z XP....
A biblioteki DLL SĄ i po co ktoś ma sobie coś ściągać, jeśli może zainstalować od razu XP...pozdro... :)

Zaczynasz już nudzić. Czepiasz się, że podsumowałem Twoją wiedzę o programowaniu, a za chwile piszesz kolejne bzdury, które tylko potwierdzają moją opinię o Tobie.
Sam sobie zaprzeczasz.
Poza tym, jeśli jesteś takim doświadczonym programistą, to powinieneś wiedzieć, że kompilatory w Windowsie nie używają żadnych jego plików, tylko własnych bibliotek. Co za tym idzie? Ten sam kompilator będzie działał IDENTYCZNIE na KAŻDYM Windowsie, a czy napisany w nim program też, to już zależy tylko i wyłącznie od programisty i jego wiedzy. Jeśli chodzi o Windowsa, to WSZYSTKIE używają tej samej zasady. We WSZYSTKICH programowanie wygląda tak samo bo jest to TA SAMA platforma (win32)!!.
Inaczej jest w systemach Linux (POSIX), *BSD (BSD), Solaris, Irix, itp.
Jeśli chcesz się upierać przy DLL, to po prostu ściągasz brakujący modul do Windowsa 98 i już. Jeśli Ty z takiego powodu musisz przeinstalowywać cały system to gratuluję inteligencji.
Inna sprawa, to mówisz, że windows xp jest najlepszy dla programistów, chociaż doświadczonym programistą to Ty nie jesteś, a co najlepsze, bardzo wątpie w to, czy oprócz Windowsa używałeś kiedykolwiek innego systemu dłużej niż ~miesiąc.
Krótko mówiąc, dla mnie temat jest zamknięty bo nie mam zamiaru tracić czasu na tłumaczenie takiemu zaawansowanemu programiście, dlaczego gada głupoty.
Jeśli masz zamiar dalej to ciągnąć i kompromitować siebie oraz to forum to miłego pisania.

PS: a później wszyscy mówią, że to INNI i NOWI zaniżają poziom forum...
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Poza tym, jeśli jesteś takim doświadczonym programistą, to powinieneś wiedzieć, że kompilatory w Windowsie nie używają żadnych jego plików, tylko własnych bibliotek.[/b]
A czy ja coś podobnego napisałem...?
NIE...!
Naucz się wreszcie czytać, bo to już któryś raz z kolei.
Program może wykożystywać również biblioteki systemowe, a nie tylko dołączone do kompilatora... :evil:

bardzo wątpie w to, czy oprócz Windowsa używałeś kiedykolwiek innego systemu dłużej niż ~miesiąc.[/b]
Pół roku mam Slackwera.

...jeśli jesteś takim doświadczonym programistą...[/b]
Nigdzie tak nie napisałem.

Jeśli masz zamiar dalej to ciągnąć...[/b]
Zapewnim Cie że nie....nie napisze w tym topicu już ani jednego posta...
 

qnik

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2004
Posty
6
TurQc` : Widze że malo kto zają sie tutaj twoim pytamiem...
Ten temat przerodził się raczej w pole bitwy... nie mam zamiaru nikogo komentować ani wjeżdżać na ambicję. Teraz postaram się przekazać ci moja opinie na postawione w temacie pytanie... Do rozpoczęcia nauki programowania nie potrzebujesz zmieniać systemu operacyjnego... z dwuch zasadniczych powodów.

1. Plik wynikowy programu zależy od używanego kompilatora a nie od systemu operacyjnego.

2. Zmieniając system dużo czasu będziesz musiał poświęcić na dogłębne poznanie go. (To że ktoś ma linuksa nie znaczy że będzie lepiej programowal - a instalowanie go dla samej 'cyny' nie ma najmniejszego sensu...)

Jedyne co ci się przyda w systemie poza kompilatorem to Acrobat i dobra przeglądarka
smile.gif


Myśle że raczej powinieneś się zastanowić od jakiego języka zacząć.. A system zostaw w spokoju bo wierzę że ten którego używasz jest dla ciebie najlepszy...
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
System operacyjny to wcale nie taka blacha sprawa. Owszem nie ma wpływu na plik wynikowy jednak sam komfort programowania, testowania aplikacji może być niewygodny na niektórych windowsach.
 
Do góry Bottom