Szkoła Hakerów Problem

wojtaseka

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2009
Posty
2
Witam. Mam problem z systemem operacyjnym Linux z zestawu szkoły hakerów. Otóż żeby skonfigurować kartę w tryb promiscuos trzeba wpisać najpierw ifconfig eth0 promisc a następnie if config eth0. Gdy tak robię to wyświetla się że jest wyłączone i mój komputer żadnych pakietów nie odbiera! Na filmiku instruktażowym piszę że najpierw trzeba uzyskać prawa administratora w tym celu należy wpisać przy user@school:~$ whoami i wtedy pod spodem wyskakuje user. Jednak u mnie tak nie jest nie piszę user@chool:~$ tylko root@school:~$ a po wpisaniu whoami nie wyskakuje user tylko root! Następnie gość na filmiku wpisuje su i wyskakuje mu Password. U mnie nic nie wyskakuje u mnie nic nie wyskakuje! Następnie temu gościowi wyskakuje root@school:home/user#. I wtedy wpisując ifconfig eth0 promisc wyskakują mu jakieś napisy a w środku drukowanymi literami: UP BROADCAST RUNNING MULTICAST, u mnie po wpisaniu tego nic nie wyskakuje! Następnie ten gość wpisuje ifconfig eth0 promisc i nic mu nie wyskakuje a potem wpisuje ifconfig eth0 i znowu wyskakuje mu to samo okno i widać na nim że tryb prmiscuos jest włączony. I mnie po wpisaniu tego wyskakuje, że jest nie włączony. Normalnie na filmiku po tej czynności włączał się ten tryb, u mnie nie! Pomóżcie! Może to wina tego, że nie wiem jak uzyskać prawa administratora? Powiedzcie mi jak robić wszystko krok po kroku!

P.S. Proszę mi nie mówić żebym zapytał się o to na Forum Szkoły Hakerów bo nie mam loginu ani hasła!
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Wątpię, żeby którykolwiek użytkownik tego forum używał dobrodziejstw "Szkoły Hakieruff"... Cóż, teraz nie zostaniesz hakerem w dwa, tylko trzy dni :( ehh
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Nie pomogę, bo nie miałem tego w swoich rękach. Pewnie dali Ci jakąś wadliwą dystrybucję. Napisz do ich supportu.

BTW. ładnie się edukujesz:
U mnie nic nie wyskakuje u mnie nic nie wyskakuje! Następnie temu gościowi wyskakuje root@school:home/user#. I wtedy wpisując ifconfig eth0 promisc wyskakują mu jakieś napisy a w środku drukowanymi literami: UP BROADCAST RUNNING MULTICAST, u mnie po wpisaniu tego nic nie wyskakuje!
 
K

Khalt

Gość
najpierw trzeba uzyskać prawa administratora

nie piszę user@chool:~$ tylko root@school:~$ a po wpisaniu whoami nie wyskakuje user tylko root!
Jeśli ich metody są na tyle wspaniałe, żeby nawet tego obywatela nauczyć hakierowania, powinni dostać ... Nobla?
A skoro nie masz użytkownika i hasła do forum to znaczy, że nikt nigdy za "Twój" egzemplarz nie zapłacił.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom