szkoła

qadro

Użytkownik
Dołączył
Maj 3, 2012
Posty
1
witam mam pytanie o zabezpieczenie w szkole system vista przy logowaniu jest tylko konto ograniczone na nim zablokowane komedny cmd oraz uruchom nie da się odmowa dostepu jak wejsc na admina nie widac go prosze o pomoc
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Wygoogluj sobie fraze: Ophcrack. Wypal na plytke, zmien w biosie priorytet bootowania na cd a potem to juz z górki w kilka minut zresetujesz haslo admina :)

Pzdr
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
i wyleci ze szkoły za takie manipulowanie. Lepiej użyj bootowalnego managera plików z obsługą plików NTFS, skopiuj pliki SAM i SYSTEM i poczytaj jak z nich wydobywa się hasło, przynajmniej się czegoś nauczysz.

Ewentualnie spróbuj w moich dokumentach utworzyć plik: skrypt.BAT i w nim zapisz polecenia w CMD, praktycznie wszędzie blokuje się dostęp do wiersza poleceń, ale skrypty ze względu na konfigurację komputerów w szkołach się nie blokuje tak więc Ty tez będziesz mógł ich używać.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Wiersz poleceń nie działa, ale jeśli utworzysz plik imienazwisko.bat z zawartością

powinno zadziałać ;)



Command na Windows Vista? ehe ehe.
Zrób tak jak ja ci pisałem, tez tak robiłem jak chodziłem do szkoły i działało także na Vista.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Sposób Legalnl'a potwierdzam, działa :p
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Command na Windows Vista? ehe ehe.
Zrób tak jak ja ci pisałem, tez tak robiłem jak chodziłem do szkoły i działało także na Vista.
Chyba nie wiesz co to wsteczna kompatybilność i po co tak archaiczne aplikacje zostawiają developerzy. Tak, command można wywołać nawet w Windows 7 a i nawet Windows 8 w wersji poglądowej. Nie trzeba się wtedy bawić w edycje pliku co chwile. A i na Windows Vista skoro wątpisz sprawdziłem i działa.
Jeżeli masz jakiś problem wywołaj ścieżką bezwzględną
C:\Windows\System32\COMMAND.COM
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jeżeli sprawdzałeś to zapewne działa, niestety u mnie nie ma command.com, Windows 7 możliwe ze z powodu x64
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
A to już z powodu architektury 64 bitowej co jest logiczne. W szkole nie mają raczej 64 bitowych maszyn chyba że prywatnych ;d. Na 32 bitowych systemach będzie działać (sprawdzone wersja pro, licencja z msdnaa, wszystkie obecnie systemy Microsoftu).
64 bit Windows has no native 16 bit support at all. This actually comes from a limitation in the processor itself that 64 bit mode can't use virtual x86 mode that 16 bit emulation uses. 32 bit Windows has 16 bit support by using WoW to emulate the 16 bit protected mode environment. Also, just to let you know, on Windows, command.com actually runs backed by the Windows csrss like cmd.exe so there isn't much of a difference between them. Whats more, 16 bit console applications would be emulated by VDM regardless of where it came from and the VDM, which is seperate from cmd.exe and command.com, is a protected mode 32 bit application.So it works like this64 bit Windows, emulates 32 bit Windows, no support for 16 bit.32 bit Windows, emulates 16 bit Windows, no support for 64 bit.Whats more, the trend is going towards 64 bit Operating Systems with 32 bit emulation and no 16 bit support.So you have two options unfortunately, use a virtual machine with a 32 bit operating system installed on your 64 bit Windows 7 or use a 32 bit version of Windows 7.Of course, you could always put FreeDOS into a virtual machine and run DJGPP from there.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom