Szpiegowanie komputera.

zaniepokojona

Użytkownik
Dołączył
Maj 20, 2012
Posty
2
Witam.

Ostatnio byłam u znajomego w domu i kiedy chciałam wejść na na jakąś stronę internetową po wpisaniu jednej literki pojawiły się podpowiedzi w postaci stron ulubionych z mojego domowego komputera. Dodam, że jedna z tych zakładek była dodana u mnie na komputerze bardzo niedawno. Bardzo mnie to zaniepokoiło i kiedy znajomy na chwilę wyszedł sprawdziłam czy przypadkiem nie w jego archiwum nie pojawiają się strony na które wchodzę, ale archiwum było całkowicie wyczyszczone.

Kiedy wróciłam do domu sprawdziłam czy nie jest u mnie włączony zdalny pulpit i nie jest. Jednak w dodatkach przeglądarki znalazłam LogMeIn, Inc. Remote Acces 1.0.0.928, od razu to wyłączyłam, bo z tego co przeczytałam w internecie ma to podobne zastosowanie jak zdalny pulpit.

Czy to możliwe, że znajomy szpieguje mój komputer? Jak to możliwe, że na jego komputerze były moje ulubione zakładki? Dodam, że miał on dostęp do mojego komputera i zna się dobrze na informatyce.

Bardzo proszę o pomoc.
 

fortowiec225

Użytkownik
Dołączył
Maj 20, 2012
Posty
149
Jeżeli twój znajomy dobrze się zna na informatyce to mógł on podesłać na twój komputer program szpiegujący (spyware), albo po prostu wykradł zakładki zapisane na twoim komputerze z przeglądarki. Osobiście nie znam tego dodatku LogMeIn i nie wiem na jakiej zasadzie on działa, dlatego nie mogę o nim nic powiedzieć. Jeśli chcesz wykluczyć działanie spyware to przeskanuj komputer dobrym anty-wirusem.
 

zaniepokojona

Użytkownik
Dołączył
Maj 20, 2012
Posty
2
Skanowanie anty-wirusem nie pokazało nic nadzwyczajnego, tylko parę niegroźnych warningów. Nie wiem po co miałby wykradać same zakładki jak tam nic specjalnego nie było, chyba że zrobił to razem z historią, którą przejrzał i usunął a o zakładkach zapomniał.
Dziękuję za pomoc przynajmniej się uspokoiłam, ze antywirus nie znalazł żadnych programów szpiegujących.
 
Do góry Bottom