Szyfrowanie dysku zewnętrznego

Bartolmeo

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2008
Posty
19
Witam, zakupiłem dysk zewnętrzny o pojemności 500 GB, chciałbym go zaszyfrować by któryś z domowników np ciekawska siostra jak i ktoś obcy nie dostał się do moich plików. Słyszałem o programie TrueCrypt. Mam kilka pytań:

1) Czy jeśli zaszyfruje dysk na swoim pc'cie to będzie tylko do otworzenia po podłączeniu tylko do niego ? Nauczyciel w szkole tak mówił gdy chciałem by zaszyfrował mi pendrive.
2) Czy zaszyfrowanie może prowadzić do uszkodzenia dysku jeśli coś pójdzie nie tak?
3) Jakie są szanse odszyfrowania jeśli dysk wpadłby w ręce specjalistów np policji ? ; )
4) Czy macie do zaoferowania jakieś lepsze programy ?

Jestem laikiem więc proszę nie hejtować mnie komentarzami bo spackiem nie jestem w szyfrowaniu akurat ; ) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

(Do Moderatora - jeśli wybrałem złe podforum proszę o przeniesienie, myślę że wybrałem odpowiednie)
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
1) Jeśli do szyfrowania użyjesz tylko hasła to będziesz mógł dostać się do dysku z dowolnego PC z zainstalowanym TrueCryptem. Jeśli dodatkowo wybierzesz plik z kluczem, to do odszyfrowania niezbędny będzie plik (możesz go mieć u siebie na dysku lub nosić np. na pendrive).
3) Zależy to od hasła, ale 10-znakowy ciąg niewystępujący w słowniku i zawierający znaki specjalne powinien być praktycznie gwarancją bezpieczeństwa (pomijam np. "Cold Boot" i "Evil Maid").
 
Do góry Bottom