Szyfrowanie plikow

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Witam, mam taie pytanie, w jaki sposob zaszyfrowac plik?? szukałem na necie i znalazłem tylko do szyfrowania plikow tekstowych (tekstu) a mi chodzi o szyfrowanie np. pdf, doc itd.
probowałem się bawic, wczytac plik ale nie mam pojęcia jak go potem zaszyfrować i zapisac
<
czy mogłby mi ktoś pomoc, naprowadzic na jakąs mysl
<


Pozdrawiam
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no a np nie mozna edytowac jednego bajta?? wiadomo ze jak się cos przestawi to program juz nie bedzie dzialac. a potem z powrotem go przywrocic.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
@legaln, przepraszam za wyrażenie aly czy ty jesteś poje****? To się zdecyduj czy to ma być szyfrowanie czy spieprzenie pliku... Programy do szyfrowania? Przecież tego jest od zasrania w necie, chociaż zamiast szyfrować pojedyńcze pliki lepiej skorzystać z programów typu TrueCrypt.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
nie nie jestem, po pierwsze szyfrowanie chodzi mi o delphi, a nie jakies tam trueCrypt bo Baranem nie jestem. i w necie jak juz do mojego tematu to masz szyfrowanie plikow txt a to se moge zoribc w kilka minut.

a po drugie jak spieprzysz plik to uniemozliwisz do niego dostęp, to by mi styklo tylko czy jest potem mozliwość "odpiwprzenia" go zeby dzialal zpowrotem i w jaki sposob.

np jak npisal Dj Mentos mozna zmodyfikowac bajty np 500, tylko jak??
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no ale np modyfikuju program program.exe, tam go "niszcze", wiadomo ze on nie odpali, ale czy potem jest mozliwosc za pomocą mojego programu zpowrotem naprawic program.exe. ??
smile.gif
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no to wiem
smile.gif
Tylko nie wiem jak się za to zabrac
<
wiem wczytac plik, zamienic bajt tylko nie wiem w jaki sposob
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
aaaaa no tak inc, dec (ps to funkcje
<
) tylko jak zrobić inc na pliku?? wczytac plik do File potem co zapisać go w pętli razem z inc??
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
Daj sobie spokój z takim szyfrowaniem. Chyba, że jedyne czego potrzebujesz to zabezpieczenie danych przed "przeglądaniem z marszu".

Z całym szacunkiem ale z Twoich postów wnioskuje, że masz problem czysto techniczne wynikające z braków odpowiedniej wiedzy. Tym samym nie sądzę byś wymyślił coś godnego uwagi, co udało by się wdrożyć w praktykę.


Jest masę rozwiązań, z których warto skorzystać.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Śmiać mi się tylko chce z tego co on nazwał szyfrowaniem.. To tak samo jakbym zwykłe jakiegoś serwera SSH nazwał backdoorem;P
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no dobra no. po pierwsze nie nazwałem tylko szyfrowaniem tylko powiedziałem SZYFROWANIE a potem "albo rozwalanie"

ALBO!
<
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Popatrz na tytuł wątku..ja tam żadnego ALBO nie widzę...
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
:/

logicznie chodzi mi o "ALBO" w tresci postow, a ja się potem zapytałem w poscie 3 a ale nie nazwałem tego syfrowaniem, wez
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Ale się czepiacie szczegółów ;] Niektórzy po prostu mają satysfakcję że sami coś wykodzili i że od czasu do czasu to się może przydać. Nie każdy od razu po urodzeniu jest pr().
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
o to mnie się chyba ten "beszt" (tak to zrozumiałem) nie tyczy, poniewaz ja jeszcze nic nie przykodziłem co do szyfrowania plikow innych niz tekstowych
<
 
Do góry Bottom