telnet

U

user

Gość
Mam takie dziwne pytanie: jak porozmawiać z kumplem na lanie za pomocš telnetu? Oboje mamy win98 i winxp, oryginały ofkoz
smile.gif
 
B

b4d4ss

Gość
witam
pytanie nie jest dziwne
smile.gif

przede wsystkim komp z ktorym sie laczysz musi miec udostepniona usluge telnetu, a co za tym idzie ty musisz miec konto na tym kompie ... (i tu poszukaj sobie jakis info dotyczacych udostepniania tej uslugi i zakladania konta)
dalej powinienes sobie sciagnac jakiegos "wygodnego" klienta telnetu ja do telnetowania sie spod windoze na dane hosty uzywam 2 programow:
- Secure CRT (oprocz telnetu ma jeszcze SSH i kupe innych rzeczy)
- F-secure SSH (ten programik jest juz bardziej skaplikowany ale rowniez jest (auto cenzura) - chyba najlepszy jaki widzialem)

poszukaj sobie w sieci i poexperymentuj.
Pierwszy ma wygodna opcje... "chat window" wiec wlaczasz soebie tylko to okno i gadasz. Jeszeli wszystko to pokonfigurujecie odpowiednio to bedziesz mogl gadac do woli.
 
U

user

Gość
konto

No tak myœlałem że trzeba kompa kolegi odpowiednio skonfigurować. Ale nie wiem jak i faq o tym jest holernie ciężko znaleŸć, więc help me.
 
B

b4d4ss

Gość
witam.

sorry ale wydaje mi sie iz nie mam zbytnio czasu na pisanie artykulow na temat telnetu i konfiguracji serverow.
najlepiej zassaj sobie jakis dobry server telneta i po prostu przeczytaj w helpie na temat konfiguracji i mozliwosci, to chyba najprosciej bedzie.
wpisz w jakiejs wyszukiwarce zachodniej telnet i otworzy ci sie masa stron z tym zwiazana, na pewno znajdziesz jakis srever ktory bedziecie w stanie postawic i udostepniac sobie ta usluge ...
 
U

user

Gość
Zawsze proste rozwišzania sš najtrudniejsze do zauważenia. Thx, poszukam. Rozumiem że nie możesz każdej lamce tłumaczyć wszystkiego. 3m się.
 
Do góry Bottom