Tester oprogramowania lub gier

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.
Od nie dawna zastanawiam się co trzeba zrobić żeby zostać testerem oprogramowania albo gier? Może ktoś mógłby mi odpowiedzieć na to pytanie?
Mam studia licencjackie nie z informatyki (jakoś tak wyszło) ale jest to dziedzina która mnie ciągnie i którą się fascynuje.
Jeżeli chciałbym być testerem oprogramowania to wiadomo muszę znać przynajmniej C lub C++ czy coś jeszcze czy studia informatyczne do tego są potrzebna?
Teraz druga część pytania jak można zostać testerem gier komputerowych co jest do tego potrzebne (nie mówcie że wykształcenie też?).
Znacie może zarobki średnie ludzi zajmujących się ta dziedziną?
Nie traktujcie mnie źle robiąc sobie żarty z moich pytań ja pytam całkowicie poważnie w dodatku że poszukuje pracy.
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
Jeśli nie masz doświadczenia to poszukaj praktyk darmowych lub za symboliczne pieniądze, przyjrzyj się wolnemu oprogramowaniu, poszukaj w nim błędów, a jak znajdziesz, to informacji, jak je zgłosić, komu, co trzeba dostarczyć etc - zdobędziesz rozeznanie.

To, czy znajomość jakiegokolwiek języka jest konieczna zależy od tego, jakimi testami chcesz się zajmować (czarna/biała skrzynka), część ludzi jest zdania iż może ona przeszkadzać, gdyż będziesz myślał, jak programista, a nie, jak użytkownik (a to użytkownika trapią błędy). Nie umiejąc programować też można być testerem. Dlaczego wspominasz akurat C/C++ a nie np. PHP/Java - chodziło Ci o to, że w nich pisze się większość gier?

Często testy wykonywane są w oparciu o gotowe biblioteki (np. w Perlu - klik, klik) lub specjalnie napisane (nawet w obrębie firmy) środowiska.

Na pewno przyda Ci się też umiejętność analizowania dokumentacji i diagramów UML.
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Dlaczego wspominasz akurat C/C++ a nie np. PHP/Java - chodziło Ci o to, że w nich pisze się większość gier?[/b]
Wydaje mi się że to są właśnie podstawowe i bardzo rozszerzone języki programowania również do gier.
A jeśli chodzi o testera gier (ale nie gier pisanych w php/java w przeglądarkach tylko gier pod PC dla firm np fifa, max payne itp) to co jest do tego potrzebne?
 
Do góry Bottom