This is it. Ground zero.

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Czasy sie zmieniaja i ludzie sie zmieniaja, ludzie przychodza i ludzie odchodza. Przyszedl i czas na mnie. Odchodze dobrowolnie. I pragne wszystkim podziekowac za wspolprace. Spedzilem na tym forum krotki okers czasu lecz bylo warto! Dzieki niemu poznalem wielu wartosciowych ludzi
smile.gif
Dowiedzialem sie jak wyglada praca moderatora. Uwierzcie mi ze to ciezka praca! Zwlaszcza jak nie czytacie regulaminu
<


Wiekszosc odchodzacych tlumaczyla swoje odejscie niskim poziomem forum. Nie twierdze ze jest on niski. Choc czesto zadrzaja sie zgrzyty...

Wraz ze zmiana forum pojawily sie punkty za pomoc i automatycznie wiele osob zaczelo sie bardziej starac by pomoc innym i zostac wynagrodzonym w symboliczny sposob. Pamietajcie jednak ze liczy sie caloksztalt a nie tylko numerek. Jak staracie sie pomagac robcie to konsekwentnie.

Wielkosc forum i temat robi wielkie wrazenie na nawych forumowiczach. Gdzie im w glowie czytanie regulaminu. Dlatego trzeba na nich patrzec z wyrozumialoscia! Pamietajcie jak sami zaczynaliscie. Zdarzylo sie jednak ze kertki sie posypaly - lecz byly to skrajne przypadki. Pamietajcie ze mod jest tylko zwyklym czlowiekiem. Naturalnie najgorsza metoda nauki jest nauka przez stosowanie kar. W przypadku gdy jedna osoba napisze jakies nazwijmy to kiepsko zformulowane i nie przemyslane zapytanie zazwyczaj sypia sie obelgi i glupie odpowiedzi. Nie mowie tu juz pracy jaka musi wykonac mod filtrujac setki linijek tekstu a wizerunek jaki kreujecie w ten sposob. Wasz wizerunek i calego forum. Dobrze jest czasem przejrzec swoje stare pochodzace z poczatkow wypowiedzi. Mi do tej pory nie chce sie wierzyc ze stac mnie bylo na napisanie takich rzeczy. Takie podejscie uczy pokory i pozwala ocenic nasz rozwoj. A jak to sie ma w przypadku czytania odpowiedzi innych osob? Sprawdzcie sami. Przeczytajcie problemy ludzi z wczesniejszych lat, ich podejscie... Po za naturalnymi informacjami jakie niosa te teksty jest wizerunek tych ludzi. Rozpisalem sie a to przeciez nie wyklad z psychologii
<


Od czasu do czasu moze bede tu zagladal
smile.gif
Zawsze jednak mozecie mnie dorwac na gg lub przez meila. Prosze tylko byscie nie meczyli mnie roznymi pytaniami na ktore odpowiedz mozecie znalezc tu na forum. Jak zawsze chetnie pomagam w programowaniu ale wylacznie osoba ktorym zalezy na nauce tego programowania. Jak zauwazyliscie moj nr. gg zniknal z forum - i nie przypadkiem
<
Wasze pytania i prosby przerodzily sie w zawracanie gitary na rozne tematy - keyloggery, bindery i inne. Juz teraz moge powiedziec (a Wy mozecie doczytac Keylogger), ze nie ujrzy on swiatla dziennego. On jak i wszelkiego rodzaju bindery. Tu tak pisze a przeciez nie bez powodu powstal dzial Windows Expert. Zapewne wielu z was nawet nigdy tam nie zajrzala - tam i na ftp strony. Wystarczy kilkanascie minut poswiecic na przejrzenie np. ftpa i kto wie czy nie znajdziecie tam odpowiedzi na Wasze pytanie.

Prosze Was byscie sprawowali sie dobrze i pomagali Zalodze haker.com.pl tworzyc kawalek histori i pomocy dla kolejnych pokolen forumowiczow. Najwieksza zaplata waszej pomocy i staran nie beda cyferki przy slowie pomogl lecz dorobek jaki pozostawicie po sobie! Mam nadzieje ze to co pozostawiam po sobie przyda sie Wam. Ze bedziecie wspominac mile tego wrednego moda
<


Zycze wszystkim szczesliwego Nowego Roku. Przemyslanych postanowien i naturalnie spelnienia wszystkich zyczen. Zycze tez wy wiedza pchala sie do Was drzwiami i oknami
smile.gif
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Zgadzam sie z BolkiemTrojanem :]
A co do kar to jednak sie nie zgodze z fl3a.
Ale szkoda ze forum straci jednego z najbardziej starajacych sie moderatorow.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Szkoda, ofiarny, pomocny, znajacy sie na rzeczy mod odchodzi :-(

Ale taka jest kolej rzeczy.....
Co do ostrzezen dla poczatkujacych to bylo ich za malo, ale kazdy ma na ten temat inne zdanie.

No wiec narazie.
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
hmm szkoda że odchodzisz z forum.... Jesteś z tego forum chyba najbardziej 'oblatany' w programowaniu
smile.gif
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Odchodze z wielu powodow. Lecz przyda nowi ambitni uzytkownicy moderatorzy... Moze z pokolenia na pokolenie forum nabierze pierwotnegi i zamierzonego celu. Dopiero teraz dowiedzialem sie ze takowy istnial. I chetnie zmierzalbym w tym kierunku gdyby bylo to tylko mozliwe. Niestety jest juz za pozno...

d3vil: bardziej rozpisany niz oblatany w programowaniu
<
Sa na tym forum osoby od ktorych dzieli mnie przepasc wiedzy i umiejetnosci! Zdarzylo sie nie raz ze troche poniosly emocje i pisalo sie teksty ktore mogly byc odebrane przez innych niejednoznacznie (jako przechwalanie sie). Jest to naturalnie cos niemilego i nigdy nie chcialem by moje odpowiedzi zostaly tak odebrane! Zatem przepraszam za wszystkie niejednoznaczne wypowiedzi
smile.gif
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Korzystajac z dzisiejszej ankiety dodam cos jeszcze by nie zostalo to przemilczane. Pisaliscie ze nie zgadzacie sie z oferowanym przeze mnie lagodnym karaniem... To forum nalezy tez i do was zatem wyrazcie swoje zdanie na temat kar, mobilizacji uzytkownikow, sposobow by na forum nie bylo glupot... A co zrobic jak ktos za bardzo sie rzadzi nie zwraca uwagi na ostrzezenia? Ban chyba nie jest rozwiazaniem - pamietacie o kogo mi chodzi. Piszac te pare zdan pomagacie sobie wzajemnie oraz oslabionym modom. Juz dawno powinny byc ustalone bardziej szczegulowe zasady korzystania z forum i zatwierdzone przez was. Spowodowalo by to lad i ulatwilo prace modom. A tak trzeba sie zastanawiac czy do kosza czy zmienic nazwe czy przeniesc czy ostrzezenie czy pm czy... Przybywa was dziennie po 50 ludzi i w dupie macie regulamin a mod to tez czlowiek i ma za miekkie serducho
smile.gif
Nie zgadza sie z lista zasad - kosz! To chyba najlepsze rozwiazanie?
 

..ClaRoX..

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2005
Posty
100
Forum to poswtało po to, aby użytkownicy mogli się wymieniać swoją wiedzą, jeżeli czegoś się nie wiedzieć to pytać, a w przeciwnym wypadku to odpowiadać na pytania innych. Wiadomo początki są bardzo trudne, w gąszczu zupełnie niezrozumiałych informacji ciężko jest odnalaleźć tą podstawową, tą od której powinno się zacząć swoją edukację. Żmudne i wymagające czasu przeszukiwanie netu nie jest czymś miłym dla początkujacych w tej dziedzinie. Dlatego moim zdaniem powinno się im pomagać, jednak w granicach zdrowego rozsądku :!: Forum to powinno być dla ludzi, którzy fascynują się tematyką łamania zabezpieczeń, lubią to, jest to ich hobby, może pasją
<
Jednak coraz więcej osób, które przychodzą na to forum nie ma wcale takich wielkich pobudek. Przychodzą, bo myślą, chcą poczytać archiwum GG dziewczyny, bo chcą się zemścić na kumplu ....... bo chcą shakować komuś Tibię (co jest bardzo popularne). Brak takim ludziom podstawowej wiedzy, myślą, że ktoś zrobi wszystko za nich, że ktoś powie im krok po kroku co mają robić !! Nie może tak być !! Osoba, która przychodzi na to forum powinna mieć już pewną wiedzę ogólną na temat, a nie tutaj się uczyć podstaw !! Uważam, że taka wzmianka powinna znaleźć się w regulaminie, bądź pojawiać się podczas rejetracji. Obsługa trojanów jest naprawdę prosta, są one w języku polskim, wystraczy wejść na stronę autora i przezcytać instrukcję, a nie zadawać pytania "jak skonfigurować serwer" :!:

Jak wymierzyć karę?
Jeżeli zdarzają się już takie posty, to moje zdanie jest takie: jeżli jest to pierwszy taki post to zostawić go przez chwilę, niech widnieje. Przyjdą inni użytkownicy, posypią się odpowiedzi, że ten ktoś jest "idiotą", "upośledzony" czy że jest "głupkiem". Dla autorów tych postów będzie to o wiele większa kara, niż usuniącie, czy nawet ostrzeżenie. Po jakimś czasie, post powinien być wtedy usunięty. Jeżeli jest to kolejny idiotyczny post tej samej osoby dodatkowo dać ostrzeżenie. Nie będzie skutkować (nawet złośliwe uwagi na temat autora postu), dalej będą łamać regulamin to wtedy zablokować im konto na 2 tygodnie. Może przez ten czas się czegoś nauczą. Ale i tak największą karą będą kompromitujące, urągliwe, czesto obraźliwe wypowiedzi innych userów :|

Co z regulaminem?
Powinien zostać usunięty zapis §4.F (Zwracanie innym userom uwagi, nakazujac zmiany, powolujac sie na regulamin itp - od tego jest Moderator) - moderator nie jest w stanie wszystko skomentować, userzy sami mogą to robić
<
Regulaminu nie da się ustawić na "sztywno", tak, aby rozwiewał zawsze wszelkie wątpliwości. Ten który jest zawiera wszytko co jest wymagane
<


Moderatorzy
Moderatorzy istnieć będą musieli zawsze, zawsze musi być człowiek (oczywiście który się do tego nadaje) który będzie nadzorował całe forum, który będzie rozpatrywał czy konkretne przypadki łamią regulamin i to jest oczywiste. Jest ich jednak tylko 3, a to stanowczo za mało. Moim zdaniem na całe forum powinno być minimum 4 modów + jeden, który by siedział w tematach o "podwyzszonym ryzyku", czyli w działach: "Główne" i "Narzędzia" - bo tu najczęściej zdarzają się debilne posty
<
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Nalezy sie zprostowanie z powodem dla ktorego powstalo to forum. Z tego co mi wiadomo nie powstalo ono po to by uczyc wlamywania, hakingu... Ale po to by zgodnie z banerem glownej strony pomagac w zwalczaniu zlosliwych programow i ich uzytkownikow. Jak jest sami widzicie. Jak bedzie sami chcecie i ksztaltujecie.

Dla wybitnych autorow tematow i postow powstal specjalny dzial. Ale i tak wiekszosc ma w dupie ze znajdzie sie na liscie w tym dziale. Sa wyjatki! Moze jeszcze w tym wieku nie myslicie o szanowaniu swojego nicka. Moze myslicie ze skoro tu nazywacie sie HaKer to na innym forum zmienicie ksywke na Misiu i jestescie czysci? Uwazam ze to zle rozwiazanie. Poniewaz trzeba dbac o swoj wizerunek. Zostawiac glupie odpowiedzi? Po to zeby autorzy czuli sie bezkarni i powtarzali swoje czyny? Skoro nawet specjalny dzial ich nie przestrasza?! I tu koljne bledne kolo. Skoro nie dbasz o nick to jak dostaniesz bana albo wrocisz spowrotem pod inna nazwa albo obrazisz sie i znikniesz na zawsze - glupota. Mysle ze mod powinien nadal miec najwiecej do gadania i decydowania gdzy jak zauwazyles jest szczegulna jednostka. Powinien natomiast istniec dialog miedzy modem a userem czego nie ma. Cos ci lezy na watrobie piszesz i razem wyjasniacie problem.

Jedna nieobojetna osoba wypowiedziala sie na temat - +
smile.gif
Licze na wieksze zainteresowanie.
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
Warny + to co pisal ..::ClaRoX::..
Ja juz z daleka omijam dzialy w ktorych zdaza sie ta glupota ludzka najczesciej.
Zagladam tylko do:
Newbie - Hacking, Hasla - Skanery - IP ..., Komunikatory, Sieci bezprzewodowe, Inne, Security, Exploity, Windows, Windows Expert, Programowanie - projekty, Tutoriale, Uwagi propozycje dotyczace forum i strony, Czyli o wszystkim.

Duzo :?: Porownujac ilosc nowych postow na calym forum to jakas 1/3 calosci :|
I mam pewna wiedze, ale nikt o te rzeczy nie pyta. Tutkow mi sie za bardzo pisac nie chce, bo i tak ciezko tam znalezc interesujaca nas technike (czy cokolwiek innego, nie wazne....).

I MAM DOSC BANOWANIA NA GG LUDZI W STYLU 'CZE, NAUCZYSZ MNIE H4X0W4Ć??'
Widac napis 'NIE POMAGAM W KEYLOGGERACH/TROJANACH!' w moim podpisie? Bo odnosze wrazenie ze nie.......


Warny, publiczne upokorzenia, kasowanie topikow, warny, bany czasowe, ban na stale....
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
smile.gif


fl3a :cmok1: :przytul: :3majsie:
Ja juz Ci wszystko napisalam na GG, pamietaj, ze zawsze mozesz wrocic do nas jako moderator
smile.gif


aniolek
smile.gif
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Dziekuje :) Zobaczymy za jakis czas... Mimo to bede Was odwiedzal :przytul: Mysle ze forumowicze nie beda Was zameczac po tym co napisalem
smile.gif
Mam nadzieje ze jeszcze nie jeden z nich cos dorzuci tu od siebie i sytuacja poprawi sie jeszcze bardziej :)
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Oj fl3a fl3a : ) Ile to ja jeszcze odejść przeżyje na tym forum?
Pozdrowienia, słodkiego miłego życia, sukcesów i zdrowia, które jest Ci jak najbardziej potrzebne... (a lekarze to...) ;-)
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
SZKOD[nick]: Coz pewnie jeszcze nie raz przyjdzie ci witac i zegnac modow. Pewnie nie jeden wlos na glowie nabierze srebrnego blasku zanim to sie zmieni
<
Przyczyn bylo wiele - czas, chec zmiany (i udalo sie
<
), zadbanie o siebie i wlasne sprawy. Tak zdrowko wazna rzecz. Po sesji rusza akcja leczymy moda
<
I bedzie w 100% OK - czego i tobie zycze. Teraz mam przewlekle problemy z oskrzelami i katarem i to juz mnie dobija wiec domyslam sie jak Ty musisz cierpiec! Jak juz wspominalem bede Was odwiedzal
smile.gif


Trzymajcie sie goraco
fl3a
 
Do góry Bottom