Timage ponad wszystkim

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
Metoda kloca ciosanego.

Komunikat wyświetlaj w nowej formatce (oczywiście bez ramki, on_top, itp.). Jeśli dobrze pamiętam to na niej tez można wybrać kolor transparentny. Gdy to wszytko zawiedzie, po prostu przerysuj zasłonięty obszar z formy pierwszej na płótno formy drugiej. Gdy będziesz miał gotowy podkład wystarczy pobawić się w ładowanie Twojego .png do image.
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Niestety lol_ek mylisz się. Gdy zrobisz tak jak ty mówisz to forma do okoła będzie przezroczysta ale pod obrazkiem będzie oryginalny kolor formy.

Jest na to inny sposób ale na razie można go stosować bez przesuwania. Bo przy przesuwaniu jest doopa chyba że zrobisz repaint. I wtedy będzie widać prawdziwą przezroczystość i okna pod spodem
<
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
<div class='quotetop'>CYTAT(adikx @ 29.03.2009, 12:03) <{POST_SNAPBACK}></div>
Niestety lol_ek mylisz się. Gdy zrobisz tak jak ty mówisz to forma do okoła będzie przezroczysta ale pod obrazkiem będzie oryginalny kolor formy.[/b]

rezultat.jpg

Celowo nie wyłączyłem ramki by było widać, że forma1 z buttonem i memo jest zasłonięta przez formę2.

Inną sprawą jest to, że u mnie z reki nie mogłem zaimportować plików .png a co za tym idzie typowy gradient (z przeźroczystością) był niemożliwy do osiągnięcia. Zakładam, że pytający ładowanie tego typu pliku do image rozwiązał we własnym zakresie. No chyba, że nowe delphi coś wniosło w tym temacie.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
format png importuje się komponentem z 4p
smile.gif
intalujesz i potem normalnie sie wrzuca png do timage. druga sprawa to to ze okno nie musi sie przesowac, wystarczy ze stoi a przerysowanie tla to tez jest rozwiazanie myslalem o tym ale to bardzo powiesza exeka
smile.gif
<
a przecierz nie chodzi o przeryowanie tła tylko musi byc jakis normalny programowy sposob na to bo tak robią w innych programach
<
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Jeśli używasz Delphi7 to odpuść sobie - png w starych wersjach to masakra. Pamiętam ile ja się bawiłem z tym w Web Edicie. Szybciej mi wyszło w PHotoshopie przerobić 150 obrazków na Bitmapy i usunąć im przeźroczystość niż uzyskać dobry efekt w Delphi.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
hehe no mam delphi 7 i włąsnie widać, no a wgl tak sie da w nowszysch delphi?? w czym są lepsze te nowesze wresje delphi??
 
Do góry Bottom