Tor czy coś lepszego

superkwasek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 27, 2008
Posty
8
Witam. Jaki program powinienem wybrać do zabezpieczenia mojego ip? Tor czy może jest coś lepszego? I jeśli tora wybieram to cały pakiet vidalia? Proszę o pomoc, pozdrawiam.
 

superkwasek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 27, 2008
Posty
8
Chodzi mi o nie wykrywalność organów ścigających. Na wypadek jak by ktoś się poskarżył, chodzi mi o dobre maskowanie(no i potrzebne java scripty których wyżej podana bramka nie obsługuje). Pozdrawiam.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Wg wikileaks dane z tora są logowane. ;d
Musisz poszukać adresów proxy na necie, i najlepiej nie korzystać z neta w miejscu gdzie się mieszka, do niecnych celów.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
http://pl.wikipedia.org/wiki/TOR
Warto przeczytać. TORa oczywiście możesz wspomagać łącząc się przez wifi sąsiada, mcdonalda, SSH, VPN czy jakieś inne cuda.
 

superkwasek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 27, 2008
Posty
8
Aha, ok dzięki poszukam, poczytam. Ale z kolei skoro ip w torze zmienia się co jakiś czas to trudniej jest dociec kto wtedy takiego hosta używał?
A czy ma ktoś informacje jak praca organów ma się do prywatnych zgłoszeń? Bo wiadomo jak coś namieszamy z państwowymi portalami/kontami/etc to będzie prorytet i za wszelką cenę będą chcieli dociec, ale jak np. osoba prywatna zgłosi przypuśćmy, że ktoś jej podesłał keylogera lub włamał się na poczte? Pozdrawiam.
 

superkwasek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 27, 2008
Posty
8
Ok, a więc zainstalowałem tora razem z pakietem vidalia która posiada wtyczkę do firefoxa i proxy - polipo. A jeśli chodzi o wspomniane ssh, vpn to od czego powinienem zacząć? Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom