Transfer przy ściąganiu torrentów...

Daw1deX

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2006
Posty
59
Mam mianowicie taki problem przez pierwsze 5 min sciagania transfer z ftp wynosi okolo 300 kb/s a torrenty 50 kb/s...lecz po 5 min spada z 300 do 15 kb a torrenty z 50 do 5-10 kb/s (a czasem nawet połaczyc sie nie umieja :/)...
Zna ktos jakis sposob na moglbym to obejsc...?? niewiem czy po tych 5 min router ogranicza transfer...jestem w LANie....moja siec liczy okolo 100-200 osob.....jestem pod switch podpiety..

Niewiem dało by coś tunelowanie portów..??

Ma ktoś jakiś pomysł..??
Z gory thx...


Dodam jeszcze ze jak wejde w task menadzera (zakladka siec)...to mi pokazuje ze siec wykorzystuje w max.0.40 % przy sciaganiu 2 programami (z FTP i torrenty).....czy to od tego moge miec taki maly transfer.....?? czy to w rzeczywistosci pokazuje wykorzystanie lacza...????
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by Daw1deX+--><div class='quotetop'>CYTAT(Daw1deX)</div>
Mam mianowicie taki problem przez pierwsze 5 min sciagania transfer z ftp wynosi okolo 300 kb/s a torrenty 50 kb/s...lecz po 5 min spada z 300 do 15 kb a torrenty z 50 do 5-10 kb/s (a czasem nawet połaczyc sie nie umieja :/)...
Zna ktos jakis sposob na moglbym to obejsc...?? niewiem czy po tych 5 min router ogranicza transfer...jestem w LANie....moja siec liczy okolo 100-200 osob.....jestem pod switch podpiety..[/b]

jakie masz parametry lacza? (jakie masz transfery z www?)
mowa o ftp w lanie czy wanie?

Originally posted by Daw1deX@
Niewiem dało by coś tunelowanie portów..??
daloby jak masz niezly transfer poza p2p (czyt. niezly dla niskich portow) i wydasz troche kasy (http-tunnel).
jesli masz niezle transfery na www to zainteresuj sie p2m (peer 2 mail).


<!--QuoteBegin-Daw1deX

Dodam jeszcze ze jak wejde w task menadzera (zakladka siec)...to mi pokazuje ze siec wykorzystuje w max.0.40 % przy sciaganiu 2 programami (z FTP i torrenty).....czy to od tego moge miec taki maly transfer.....?? czy to w rzeczywistosci pokazuje wykorzystanie lacza...????
to pokazyje wykorzystaniu lacza w porownaniu do szybkosci lacza. lacza, czyli (w tym przypadku) teoretycznej przepustowosci. czyli np. jak sciagasz z ftpa w lanie (LAN 'zbudowany' na ethernecie 100Mb/s + switche 100Mb/s) to w teorii mozesz uzykac to 100Mb/s czyli bedzie lacze wykorzystywane w 100%.
troche zamieszalem, ale chyba zrozumiesz o co chodzi
<
 

Daw1deX

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2006
Posty
59
Transfer z www to ...jak zaczynam sciagac to na poczatku jest czasem nawet 1500 kb/s ale bardzo szybko jednostajnie spada......w ciagu 5- 7 min spadnie do 30-50 kb/s i tak zostanie....


Zauwazylem jeszcze taka rzecz ze....jesli przerwe sciaganie torrentow na chwile i zaczne sciagac znowu....to przez chwile transfer nawet wynosil 120kb/s (a seedujacych tyle samo...) lecz jak juz pisalem po chwili spada.... ;/ poprostu to tak wyglada jakby przez ta chwile co przerywam sciaganie transfer sie akumulowal i po ponownym wlaczeniu wybijal.....moze troche dziwnie to zabrzmialo ale tak jest....

Wspominales cos o kasie....ile by mnie takie cos wynioslo...??

Pozdro....
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by Daw1deX
Wspominales cos o kasie....ile by mnie takie cos wynioslo...??

skoro masz kiepski transfer z www to po co Ci to? poza tym skad mam wiedziec? poczytaj na stronie producenta programu :]

ten LAN masz na "dziko" skoro nie wiesz na jakie transfery mozesz liczyc?

ja mam wprawdzie z firmy "kogucik" ale mnie wyraznie napisali.
 
Do góry Bottom