Trojan Ggdoor i masa innych - nie mogę się pozbyć

ananke

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2005
Posty
3
Proszę o pomoc w pozbyciu się intruza
<

3 dni temu otworzyłam w skrzynce pocztowej na stronie yahoo.com mail, w którym był plik exe. W tym momencie zainstalował mi się niszczący życie trojan
<

Nadany był ze skrzynki wp, czyli mam IP (jeżeli to jego). Koleś, który ma się za hakera twierdzi, ze wystarczyło otworzyć mail, zeby mi tego trojana władować.
Początkowo tylko ni z tego ni z owego wyskakiwały mi jakieś strony, które on zdalnie otwierał, albo np. plik informujący mnie, że mam "wjazd na kompa i czy chcę, aby mi spalił procka " (ten plik znalazłam w kat Gadu-gadu ). Mój AV (Mks_vir) pytał się już kilka razy, czy usunąć Trojan Ggdoor.22, Trojan Destructor.21 i in. - jak nietrudno się domyślić dałam 'Tak'. Jednak ten psychol nadal myszkuje po moim dysku, cytuje rozmowy z innymi na gadu, pisze z nrów, które mam w kontaktach albo z mojego drugiego nru gadu, zmienia datę w systemie, straszy spaleniem procka, usunięciem danych, rozwaleniem systemu. Dzisiaj posunął się do usunięcia mi z pulpitu kilku plików i w tym momencie już mam dosyć. Ostrzegłam, że zgłaszam sprawę na policję - a on mi na to, że ma 15 lat, więc nic mu nie zrobią. Do tego łączy się przez modem, więc podobno TP nie może mu nic zablokować. Działa jak rasowy psychopata, wie kiedy włączam kompa - możliwe, że poznaje to po uruchomieniu gg, na przemian jest wulgarny lub uprzedzająco miły -obiecuje wysłanie programu usuwającego tego trojana, po czym wysyła mi jakiegoś kolejnego np. GgSpy (otwieram już przez Bat, więc unieszkodliwia).

Czynności, które ja już wykonywałam w celu pozbycia się intruza (poza prośbami, żeby znalazł sobie inną ofiarę :| ):

1) scan Hitman Pro w trybie awaryjnym (z wył. przywracaniem systemu)-
ściąga i instaluje następujące komponenty:
Ad-Aware SE (6.2)
Spy Sweeper 3
Spybot Search & Destroy 1.3
CWShredder 2.14
SpywareBlaster
Spyware Block List
Trend Micro Sysclean Package
McAfee SuperDAT VirusScan
- jak widać nie pomogło.

2) Trojan Remover -znalazł coś tylko za pierwszym razem (nie jestem pewna, czy dokładnie usunął) . Obecnie nic nie wykazuje, a intruz nadal sieje spustoszenie!!!

3) W momencie, gdy działał na moim systemie (rozmawiał na gadu jednocześnie z mojego drugiego nru i kogoś z kontaktów ) procesy w Menedżerze zadań wyglądały tak:


4) Porty w/g wwdc (Windows Worms Doors Cleaner 1.4.1):


inaczej się nie da, bo gdy robię tak, że przy NetBIOS też mam napis 'Enable', to net przestaje mi działać
<


5) mój log:
Kod:
Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:36:03, on 2005-12-05

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)



Running processes:

C:WINDOWSSystem32smss.exe

C:WINDOWSsystem32csrss.exe

C:WINDOWSsystem32winlogon.exe

C:WINDOWSsystem32services.exe

C:WINDOWSsystem32lsass.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe

C:Program FilesGadu-Gadufotka012.exe

C:Program FilesMicrosoft AntiSpywaregcasServ.exe

C:Program FilesCommon FilesRealUpdate_OBrealsched.exe

C:Program FilesMicrosoft AntiSpywaregcasDtServ.exe

C:Program FilesMKSBinNetMonSV.exe

C:Program FilesMKSBinmksmonsv.exe

C:WINDOWSSYSTEM32qttask.exe

C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe

C:Program FilesMKSBinmks_menu.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSsystem32wdfmgr.exe

C:Program FilesMKSBinABregmon.exe

C:Program FilesCommon FilesACD SystemsENDevDetect.exe

C:Program FilesHPDigital Imagingbinhpqtra08.exe

C:Program FilesHPDigital ImagingbinhpqSTE08.exe

C:WINDOWSSystem32alg.exe

C:Program FilesMKSBinmks_scan.exe

C:Program FilesHPDigital Imagingbinhpqimzone.exe

C:Program FilesJetAudioJetAudio.exe

C:Program FilesThe Bat!thebat.exe

C:Program FilesSkypePhoneSkype.exe

C:Program FilesGadu-Gadugg.exe

C:WINDOWSexplorer.exe

C:Program FilesGadu-Gadugg.exe

C:Program FilesACD SystemsACDSee7.0ACDSee7.exe

C:Program FilesWinRARWinRAR.exe

C:DOCUME~1tralaUSTAWI~1TempRar$EX00.937HijackThis.exe



R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Page_URL = [url]http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&pver=6&ar=msnhome[/url]

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Bar = [url]http://g.msn.com/0SEENUS/SAOS01[/url]

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = [url]http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch[/url]

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = [url]http://www.rmfclassic.pl/index.html?a=repertuar[/url]

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearch,SearchAssistant = [url]http://ie.search.msn.com/pl/srchasst/srchasst.htm[/url]

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearchURL,(Default) = [url]http://home.microsoft.com/access/autosearch.asp?p=%s[/url]

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Window Title = Microsoft Internet Explorer

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings,ProxyOverride = localhost

O2 - BHO: HelperObject Class - {00C6482D-C502-44C8-8409-FCE54AD9C208} - C:Program FilesTechSmithSnagIt 7SnagItBHO.dll

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:PROGRAM FILESADOBEACROBAT 5.0 CEREADERACTIVEXACROIEHELPER.OCX

O3 - Toolbar: Steganos Internet Anonym - {00000000-5736-4205-0008-781cd0e19f00} - c:program filessteganos internet anonym pro 7siapro7iep.dll

O3 - Toolbar: SnagIt - {8FF5E183-ABDE-46EB-B09E-D2AAB95CABE3} - C:Program FilesTechSmithSnagIt 7SnagItIEAddin.dll

O4 - HKLM..Run: [gcasServ] "C:Program FilesMicrosoft AntiSpywaregcasServ.exe"

O4 - HKLM..Run: [TkBellExe] "C:Program FilesCommon FilesRealUpdate_OBrealsched.exe"  -osboot

O4 - HKLM..Run: [Tweak UI] RUNDLL32.EXE TWEAKUI.CPL,TweakMeUp

O4 - HKLM..Run: [QuickTime Task] "C:WINDOWSSYSTEM32qttask.exe" -atboottime

O4 - HKLM..Run: [MKS_MENU] C:Program FilesMKSBinmks_menu.exe

O4 - HKLM..Run: [ABREGMON] C:Program FilesMKSBinABregmon.exe

O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%system32dumprep 0 -k

O4 - HKLM..Run: [Device Detector] DevDetect.exe -autorun

O4 - HKCU..Run: [SIAPRO7] "C:Program FilesSteganos Internet Anonym Pro 7SIAPRO7.exe" -boot

O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:Program FilesCommon FilesAdobeCalibrationAdobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:Program FilesHPDigital Imagingbinhpqtra08.exe

O4 - Global Startup: HP Image Zone - szybkie uruchamianie.lnk = C:Program FilesHPDigital Imagingbinhpqthb08.exe

O6 - HKLMSoftwarePoliciesMicrosoftInternet ExplorerRestrictions present

O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - [url]http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204[/url]

O16 - DPF: {4C39376E-FA9D-4349-BACC-D305C1750EF3} (EPUImageControl Class) - [url]http://tools.ebayimg.com/eps/activex/EPUWALControl_v1-0-3-18.cab[/url]

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - [url]http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1127083295093[/url]

O16 - DPF: {D719897A-B07A-4C0C-AEA9-9B663A28DFCB} (iTunesDetector Class) - [url]http://ax.phobos.apple.com.edgesuite.net/detection/ITDetector.cab[/url]

O23 - Service: ArcaBit NetMonitor (ABNetMon) - ArcaBit sp. z o.o. - C:Program FilesMKSBinNetMonSV.exe

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:Program FilesCommon FilesAdobe Systems SharedServiceAdobelmsvc.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:Program FilesCommon FilesInstallShieldDriver11Intel 32IDriverT.exe

O23 - Service: Macromedia Licensing Service - Macromedia - C:Program FilesCommon FilesMacromedia SharedServiceMacromedia Licensing.exe

O23 - Service: MkSUpdateInt - MkS Sp. z o. o. - C:Program FilesMKSbinMkSUpdateInt.exe

O23 - Service: MkS_Vir Monitor (MksVirMonSvc) - Unknown owner - C:Program FilesMKSBinmksmonsv.exe

O23 - Service: MkS_Scan - Unknown owner - C:Program FilesMKSBinmks_scan.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:WINDOWSsystem32HPZipm12.exe

Już naprawdę nie wiem, co robić. Nie chcę jednak formatować - mam za dużo potrzebnych danych. Nasuwa mi się pytanie - czy może usunięcie katalogu Gadu-gadu (mam 6.1) rozwiązałoby problem? Jeżeli tak, to jak mogę zachować archiwum?

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i od razu dziękuję
smile.gif
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
C:program FilesGadu-Gadufotka012.exe
C:program FilesCommon FilesRealUpdate_OBrealsched.exe
C:WINDOWSsystem32wdfmgr.exe
C:WINDOWSSystem32alg.exe

Nie wiem co to sa za pliki... zwroc na nie uwage! Coz ja mam tylko max 16 procesow zatem znam bardzo dobrze
<
Przeczytaj kilka poprzednich tematow bo juz opisywalem w jaki sposob mozna usunac tego typu oprogramowanie. Dodam tylko jeszcze ze jesli pamietasz date w ktorej nastapila infekcja to mozesz przeszukac nie tylko katalogi C:WINDOWS i C:WINDOWSsystem32 ale caly dysk C - pomoze Ci to w zlokalizowaniu najnowszych plikow *.dll i *.exe. Wpierw jednak odinstaluj zbedne programy antywirusowe/spamowe itp. Mozesz tez dla pewnosci wkleic tu screeny z katalogow C:WINDOWS i C:WINDOWSsystem32 - tylko wczesniej rozmiesc w nich pliki wedlog dat
smile.gif
Po calej akcji nie zapomnij o utworzeniu nieuprzywilejowanego usera
smile.gif
 

_MaVeR_

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 26, 2005
Posty
204
Originally posted by fl3a
C:program FilesGadu-Gadufotka012.exe
C:program FilesCommon FilesRealUpdate_OBrealsched.exe
C:WINDOWSsystem32wdfmgr.exe
C:WINDOWSSystem32alg.exe

Nie wiem co to sa za pliki... zwroc na nie uwage!

fotka to trojan relashed to real media player wdfmgr i alg to ja to dostalem po instalacji sp2
 

Ziem

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 24, 2005
Posty
72
_MaVeR_ ma racje
<
Te procesy są niegroźne!!
Originally posted by fl3a
C:WINDOWSsystem32wdfmgr.exe
Niegroźny proces
<

Process File: wdfmgr.exe
Process Name: Windows Driver Foundation Manage
Spyware: No
Adware: No
Virus: No
Trojan: No
Security Risk (0-5): 0

Originally posted by fl3a
C:program FilesCommon FilesRealUpdate_OBrealsched.exe
Też niegroźny proces
<

Process File: realsched.exe
Process Name: RealNetworks Scheduler
Spyware: No
Adware: No
Virus: No
Trojan: No
Security Risk (0-5): 0
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
Originally posted by ananke
C:program FilesGadu-Gadufotka012.exe

ja powiem tak
to jest GGH
a niby dlaczego ??
bo on ma mozliwosc instalacji w tym folderku
poszukaj info na temat usówania ggh i po problemie
<
 

ananke

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2005
Posty
3
Ale ja ten plik fotka012.exe już dawno usunęłam. A ten kutafon nadal bawi się moim systemem!!! :|
 

liscmaq

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2002
Posty
56
Sprobuj zainstalowac nod32 dla mnie najlepszy antyvir, wersje 30 dniowa masz na nod32.pl. Zainstaluj jeszcze firewalla jakiegos i zobacz z jakiego ip sie laczy. Sciagnij tez wszystkie updaty ze strony microsoftu i zmien przegladarke na firefoxa lub opere.
 

Ufok90

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2005
Posty
44
Originally posted by ananke
Ale ja ten plik fotka012.exe już dawno usunęłam. A ten kutafon nadal bawi się moim systemem!!! :|

Najlepiej przeinstaluj sobie system i nie odbieraj nawet od nikogo znajomego zadnych plikow z rozszerzeniem .exe.
 

Scott

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 23, 2004
Posty
8
reinstalacja systemu hmm watpie bo jesli ona ma wiecej niz 1 partycje a smieci bede na tej 2 to reinstalka wedlug mnie nic niepomoze
ja bym proponowal wszystkie wazne pliki na plytke i format calego dysku albo zabawa w wywalane przez dosa sciezkido smieci masz
ewentualnie wywalanie przez linuxa ale chyba przez dosa bedzie latwiej
 
Do góry Bottom