Trojan na biosa

saMMer

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
52
ten temat byl juz poruszany i gdzies jest na forum
smile.gif
o ile pamietam nie jest to mozliwe gdyz server musialby sie bezposrednio po wlaczeniu kompa uruchamiac a tak nie jest...
<
 

Solari

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2003
Posty
97
Originally posted by saMMer
o ile pamietam nie jest to mozliwe gdyz server musialby sie bezposrednio po wlaczeniu kompa uruchamiac a tak nie jest...
<

jest to mozliwe...
<
bo o ile ja pamietam to sa programy pod winde do zminiania ustawien biosa... a wiec czemu mialby ktos trojana z taka opcja nie napisac :?: 8)
 

saMMer

Użytkownik
Dołączył
Maj 11, 2003
Posty
52
tzn na jakies zasadzie ta zmiana by zachodzila?
<
nie bardzo wyobrazam sobie odwolywanie sie do biosa z poziomu windy
<
ale zawsze mozna sie mylic :wink:
 

xXx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2003
Posty
105
Hmmmmmmmm szczerze mowiac to ja nie mam pojecia Ale wiem ze istnieje taki programik jak STARTLAN czy cos takiego ktory wlacza kompy w LAnie zdalnie oczywiscie i chyba gdzies czytalem o takim ktory wlasnie wlacza w biosie ofiary funkcje wake on lan
 

x-kocur

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2002
Posty
7
Ja mam ten program (LanStart) i umiem sie tym obslugiwac ale ofiara musi mieć właczoną fukcie w biosie właczanie przez lan (WOL1). Poszukuje tez skanera ktory pokarze mi kto ma to wlaczone (wol1).
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
wol wlacza sie przez:
1)bios
2)kabelek do pinow od WOL
3)jesli masz pci nowsze niz (chyba) 2.1 to nie trzeba, jedynie w biosie..
 

x-kocur

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2002
Posty
7
No i oto własie chodzi zeby ta opcje w bioie wlaczyc przez jakiegos trojana albo jakis wpis czy cos takiego
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by SZKOD[nick
]wol wlacza sie przez:
1)bios
2)kabelek do pinow od WOL
3)jesli masz pci nowsze niz (chyba) 2.1 to nie trzeba, jedynie w biosie..
Ludie wiecie co to BIOS i jak jest komputer zbudowany ????!!!!!!!!!
Trojek moze co najwyzej nadpisac MBR i to tyle - jakie wlaczanie sie przez bios co ty gadasz ????
Zainstalowanie w MBR-ze wymaga obejsci ochrony boot managera i tu trzeba grzebac w biosie jesli sie wie jak (kazy bios jest inny) wiec najlepiej fucknac CRC biosu - on sie wowczas sam przeladuje wgrywajac swoje defaults a biosy maja na domyslnych ustawieniach zawsze wylaszona ochrone MBR - i wowszas sie instalujesz - to tyle !!!!!!!
 

xXx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2003
Posty
105
Jonny to moze napisz dokladnie krok po kroku jak to zrobic poprzez siec :wink:
<
:twisted:
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
Jedynym trojanem z ktorym sie spotkalem do tej pory, a ktory posiadal jakies funkcje odnosnie biosu byl 'donald dick' - podobno mial wyciagac hasla na bios - marnie dzialal...
 

NeoX

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 19, 2004
Posty
28
Hehe, a teraz moi drodzy muszę wam powiedzieć, że zmiana ustawień biosa przez program(w tym wypadku: trojan) jest w 100% możliwe. Mam taką książkę "Mapa pamięci IBM PC". Niestety ma swoją wadę - nie jest na czasie. Opisywane tam przerwania, są dla BIOSa Awardu, ale niestety dla tych z czasów kochanych 386... No ale cóż. Do rzeczy:
Opisane tam przerwanie (nie pamiętam liczby) odnoszące się do układu zegarka, w którym w czasach 386 był równierz i pamięcią CMOS. Na przerwaniu tym, można operować pamięcią, w tym była zmiana ustawień. Teoretycznie trudne, w praktyce z mapą bardzo proste. Niestety mam tylko mapę pamięci dla 386, ale dla płyt z biosem wyższym, pewnie też jest (skoro wcześniej było...)!
PS: Co wam odwala z tym, że ten trojek powinien się uruchamiać zaraz po uruchomieniu?? przeciesz my zmieniamy ustawienia pamięci TRWAŁEJ.
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Hehe w drugim temacie przedchwila reklamowalem magazyn CHIP i bez owpdu
<
W numerze 10/2001 opisywano jak w Delphi napisac program zmieniajacy date BIOSu i w zrobic zeby program sprawdzal bezposrednio z BIOS'a ilosc i dane stacji dyskietek
<
Na koniec artu napisanu
Dalsze rozbudowywanie programu zależy tylko od naszej inwencji.[/b]

Tzn. ze mozliwe jest napisanie trojana ktora taka opcje WOL wlaczal
smile.gif


Tutaj macie ciekawego linka:
Mapa pamieci CMOS komputera
http://www.bioscentral.com/misc/cmosmap.htm
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by Jonny+--><div class='quotetop'>CYTAT(Jonny)</div>
<!--QuoteBegin-SZKOD[nick
]wol wlacza sie przez:
1)bios
2)kabelek do pinow od WOL
3)jesli masz pci nowsze niz (chyba) 2.1 to nie trzeba, jedynie w biosie..
Ludie wiecie co to BIOS i jak jest komputer zbudowany ????!!!!!!!!!
Trojek moze co najwyzej nadpisac MBR i to tyle - jakie wlaczanie sie przez bios co ty gadasz ????
Zainstalowanie w MBR-ze wymaga obejsci ochrony boot managera i tu trzeba grzebac w biosie jesli sie wie jak (kazy bios jest inny) wiec najlepiej fucknac CRC biosu - on sie wowczas sam przeladuje wgrywajac swoje defaults a biosy maja na domyslnych ustawieniach zawsze wylaszona ochrone MBR - i wowszas sie instalujesz - to tyle !!!!!!![/b]
albo dawno temu przeoczylem ten post albo dalem spokoj skoro Ty wiesz jak jest komputer zbudowany i co to jest BIOS...
wol wlacza sie przez - nie chodzilo mi o jakies samoistne wlaczanie ale w jaki sposob sie go wlacza i wymienilem te 3 opcje... a moze nie wiesz co to WOL tylko co to BIOS i jak komp jest zbudowany
to tyle
 
Do góry Bottom