Trojan w GaduGadu

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Witam wszystkich,
Zakupiłem dzisiaj czasopismo "Komputer Świat" nr 2/2006 i dotarłem do porównania komunikatorów. 10 miejsce to Gadu-Gadu7.0.22, w opisie tego komunikatora jest:
Zastrzeżenia budzą także luki w bezpieczeństwie programu (powstały już konie trojańskie, które korzystają z błędów aplikacji i umożliwiają przejęcie kontroli nad komputerem)[/b]
Hmm, powstały trojany kożystające z protokołu gg (nasty, ggt itp), wykryto też bugi, ale nie coś takiego.
Taki fanatyk kompów czyta tekst i chce 'włamać się im wszystkim', idzie np. na to forum i zadaje pytanie typu: 'jak włamać się do kogoś gg' i to przez niedoinformowane media :roll:
Co o tym myślicie?
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Zal mi dupe sciska
<
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Zakup gazetke to się dowiesz, to tylko 4,50
<

W kolejności: tlen, spik, aqq, konnekt, miranda, icq, hapi, papla, skype, gg7, msn
 

BolekTrojan

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 18, 2005
Posty
149
Szkoda na ten badziew 4.5 lepiej przeznaczyc to na inny cel :mrgreen:
A co do tej kolejnosci to bym pozmienial troche jako pierwsze dal bym mirande, PSI, konnekta, hapi a inne to shit szczegolnie tlen =] nie nawidze go :twisted:
 

ksc

Użytkownik
Dołączył
Październik 20, 2004
Posty
1
lol........

:-D Hyba im z o2 zaplacili ze tlen jest na pierwszym miejscu hucze:D:D.
ps gadu 7.0 powinno byc na 1 miejscu bo lonczy przyjemnosc rozmawiania z przyjemnoscia wlamywania cos dla tych co wiedza co i jaK:))) :mrgreen: )
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Re: lol........

ps gadu 7.0 powinno byc na 1 miejscu bo lonczy przyjemnosc rozmawiania z przyjemnoscia wlamywania cos dla tych co wiedza co i jaK:))) :mrgreen: )[/b]

Możesz coś zdradzić?
<

Ja używam Gadu-Gadu 7 dosc dlugo i nie mialem przyjemnosci zeby ktos mi sie wlamal :]
Chyba chodzi ci o trojany wykorzystujace protokul Gadu-Gadu.
 

rafal

Były Moderator
Dołączył
Marzec 30, 2005
Posty
392
Hyba im z o2 zaplacili ze tlen jest na pierwszym miejscu[/b]
hmm ,moze i pierwsze miejsce tlena to zbytnio przesadzone, ale gg ze jest na tak odleglym miejscu to akurat bym sie zgodzil, bo nie ma do niego zadnych plugin, trzeba instalowac jakeis dodatkowe programy typu power projekt itp... obsluguje tylko wlasna siec, mase reklam, ograniczenia w ilosci wysylanych do jednego uzytkownika wiadomosci pod rzad , ze nie wspomne o tej wideokonferencji jego mac, gdy zalaczam gg monetalnie moj TunerTV swiruje
<
masa syfu... hehe.
Ja na gg pracowalem do momentu pojawienia sie tlena , potem sie przerzucilem na ten hmm... co tu mowic malo doskonaly produkt, przez ktorego nie raz zaklnolem, jednak pomimo jego znacznych wad, mam pelna elastycznosc co do jego wygladu, dzialania itd... i jakby nie bylo siec tlena bardzoooo rzadko pada, oczywiscie liczba uzytkownikow jest bez porownania w stosunku do gg, no ale skoro gg sciaga tyle pieniedzy za reklamy to niech wezmie sie za funkcjonalnosc. Zreszta praca na jakims tam komunikatorze to kwestia przyzwyczajenia i gustu ;-)
 

patology

Były Moderator
Dołączył
Październik 30, 2005
Posty
205
Ehh nie ma idealnego komunikatora w gg nie moge przesyłać plików w LANie, tlen ma interfejs nie zabardzo, przez protokol gg tworzy sie trojany i tak mozna wymieniac bez konca. Uzywajcie Skype'a miedzynarodowy, bezproblemowe wysylanie plikow, polaczenie w LANie i dosc dobry interfejs =]

Takze dla kazdego cos innego i mysle ze mozna spor zakonczyc.
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
heh
najlepszy komunikator to serwer smtp
no i komunikatory powstałe na bazie kodu php gdzie uruchamia sie skrypt wchodzac na dany adres i telnetuje sie pod dane wyswietlone na stronie
<


Telnet to:
www.pikapo.haa.pl
port 23456
Zapraszam (choc nie zawsze jestem)
narazie haa.pl zrobiło padu ale jak wstanie to lukajcie na ten adresil telnetujac sie
<
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Jeśli chodzi o tlen to całkiem dobrze szyfruje, snifferem nie ma mozliwości prostego podsłuchania komunikatów nie mówiąc już o logowaniu. Większość komunikatorów domyslnie nie szyfruje i to jest podstawowa wada. A jeśli chodzi o GG to sam nie wiem dlaczego jest w naszym kraju najpopularniejszym komunikatorem, chyba siła reklamy i promocji.
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
ciekawe czy komputer swiat wie jaki chaos panuje obecnie na tlenie =)

i jak kazdy moze sobie rozwalic pokoj majacy 300-400 osob =)
 

AmPo

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2006
Posty
7
wedlug mnie ten tlen powinien byc na ostatnim ale z tym gg to juz sie boje... =]

Pozdro
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
wedlug mnie ten tlen powinien byc na ostatnim ale z tym gg to juz sie boje... =]

Pozdro[/b]

Hehe widac w Quake pykasz
<
, tez gralem.. ja na codzien uzywam gg i nie mam wiekszych problemow.
 

AmPo

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2006
Posty
7
niestety niegram ... poprostu wzielem sobie bo niemialem co wrzucic xD
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Miranda GG Spik Konnekt - to cztery komunikatory które w ogóle nadają się do uzytku [oczywiście to moje zdanie]
A co do tego tekstu w KŚ, to jestem zaskoczony. Generalnie piszą z sensem i nie popelniają takich błędów.
 
Do góry Bottom